Blíží se plánovaná rekonstrukce ulice Antonína Dvořáka v Turnově

05.02.2023 21:48:24 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Blíží se plánovaná rekonstrukce ulice Antonína Dvořáka v Turnově

V loňském roce se rekonstrukce dočkala jedna z dopravních tepen centra Turnova - Markova ulice. Pro letošek přišla na řadu také paralelní ulice Antonína Dvořáka. Stavební práce by měly začít již v březnu.

Ulice Antonína Dvořáka projde plánovanou kompletní rekonstrukcí. Vodohospodářské sdružení Turnova avizovalo havarijní stav vodohospodářských sítí v ulici Antonína Dvořáka. Podobně jako Markova ulice se společně s výměnou sítí dočká celkové přestavby. Přidá se instalace nového veřejného osvětlení i povrchů komunikace, včetně chodníků a dalších prostor. Společnost Pamico Czech, s. r. o., provede rozvody optických kabelů.

Celou stavbu zaštiťuje VHS Turnov jako největší investor. Zrealizuje obnovu veškerého kanalizačního a vodovodního řadu včetně přípojek. V rámci renovace dojde k novému napojení střešních svodů. Město Turnov financuje instalaci nového veřejného osvětlení, které svým vzhledem bude odpovídat umístění v památkové zóně. Opraví se také opěrné zdi a další veřejné prostory, včetně parkoviště před panelovým bytovým domem a prostranství před rodinnými domy v dolní části ulice.

Stavba by měla být zahájena v březnu a dokončena v listopadu 2023, město Turnov usiluje o etapizaci stavby tak, aby všem místním byl umožněn co nejméně omezený vstup do domů a v maximální míře byl zachován rovněž přístup k obchodům. V souvislosti s akcí je plánováno osobní setkání s obyvateli a podnikatelskými subjekty v ulici tak, aby mohl být nastaven co možná nejpřijatelnější průběh přestavby. S určitým omezením v průběhu stavebních prací ovšem je třeba počítat.

Investice v částce zhruba 27 milionů korun s DPH kromě nových inženýrských sítí přinese moderní podobu ulice s novými chodníky, dlážděnými parkovacími pruhy. V místě bývalé autobusové zastávky vzniknou nová parkovací místa. Veřejná prostranství před panelovým domem a před zubními ordinacemi rovněž získají nové dláždění, dojde k osazení stromů před Správou CHKO Český ráj. Celkový vzhled ulice však bude velmi podobný tomu současnému.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Most ve Svijanech přes dálnici D10 je již zprovozněn
Markova ulice v Turnově se otevře dopravě, stále platí dopravní omezení
Ulice Antonína Dvořáka v Turnově bude do konce prázdnin neprůjezdná
Zprovoznili silnici a okružní křižovatku u Ktové
Rozsáhlá rekonstrukce turnovské Markovy ulice pokračuje
Chodník z turnovské Sobotecké ulice k Mašovu je hotový!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT