Blíží se plánovaná rekonstrukce ulice Antonína Dvořáka v Turnově

05.02.2023 21:48:24 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Blíží se plánovaná rekonstrukce ulice Antonína Dvořáka v Turnově

V loňském roce se rekonstrukce dočkala jedna z dopravních tepen centra Turnova - Markova ulice. Pro letošek přišla na řadu také paralelní ulice Antonína Dvořáka. Stavební práce by měly začít již v březnu.

Ulice Antonína Dvořáka projde plánovanou kompletní rekonstrukcí. Vodohospodářské sdružení Turnova avizovalo havarijní stav vodohospodářských sítí v ulici Antonína Dvořáka. Podobně jako Markova ulice se společně s výměnou sítí dočká celkové přestavby. Přidá se instalace nového veřejného osvětlení i povrchů komunikace, včetně chodníků a dalších prostor. Společnost Pamico Czech, s. r. o., provede rozvody optických kabelů.

Celou stavbu zaštiťuje VHS Turnov jako největší investor. Zrealizuje obnovu veškerého kanalizačního a vodovodního řadu včetně přípojek. V rámci renovace dojde k novému napojení střešních svodů. Město Turnov financuje instalaci nového veřejného osvětlení, které svým vzhledem bude odpovídat umístění v památkové zóně. Opraví se také opěrné zdi a další veřejné prostory, včetně parkoviště před panelovým bytovým domem a prostranství před rodinnými domy v dolní části ulice.

Stavba by měla být zahájena v březnu a dokončena v listopadu 2023, město Turnov usiluje o etapizaci stavby tak, aby všem místním byl umožněn co nejméně omezený vstup do domů a v maximální míře byl zachován rovněž přístup k obchodům. V souvislosti s akcí je plánováno osobní setkání s obyvateli a podnikatelskými subjekty v ulici tak, aby mohl být nastaven co možná nejpřijatelnější průběh přestavby. S určitým omezením v průběhu stavebních prací ovšem je třeba počítat.

Investice v částce zhruba 27 milionů korun s DPH kromě nových inženýrských sítí přinese moderní podobu ulice s novými chodníky, dlážděnými parkovacími pruhy. V místě bývalé autobusové zastávky vzniknou nová parkovací místa. Veřejná prostranství před panelovým domem a před zubními ordinacemi rovněž získají nové dláždění, dojde k osazení stromů před Správou CHKO Český ráj. Celkový vzhled ulice však bude velmi podobný tomu současnému.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Most ve Svijanech přes dálnici D10 je již zprovozněn
Markova ulice v Turnově se otevře dopravě, stále platí dopravní omezení
Ulice Antonína Dvořáka v Turnově bude do konce prázdnin neprůjezdná
Zprovoznili silnici a okružní křižovatku u Ktové
Rozsáhlá rekonstrukce turnovské Markovy ulice pokračuje
Chodník z turnovské Sobotecké ulice k Mašovu je hotový!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT