Blíží se plánovaná rekonstrukce ulice Antonína Dvořáka v Turnově

05.02.2023 21:48:24 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Blíží se plánovaná rekonstrukce ulice Antonína Dvořáka v Turnově

V loňském roce se rekonstrukce dočkala jedna z dopravních tepen centra Turnova - Markova ulice. Pro letošek přišla na řadu také paralelní ulice Antonína Dvořáka. Stavební práce by měly začít již v březnu.

Ulice Antonína Dvořáka projde plánovanou kompletní rekonstrukcí. Vodohospodářské sdružení Turnova avizovalo havarijní stav vodohospodářských sítí v ulici Antonína Dvořáka. Podobně jako Markova ulice se společně s výměnou sítí dočká celkové přestavby. Přidá se instalace nového veřejného osvětlení i povrchů komunikace, včetně chodníků a dalších prostor. Společnost Pamico Czech, s. r. o., provede rozvody optických kabelů.

Celou stavbu zaštiťuje VHS Turnov jako největší investor. Zrealizuje obnovu veškerého kanalizačního a vodovodního řadu včetně přípojek. V rámci renovace dojde k novému napojení střešních svodů. Město Turnov financuje instalaci nového veřejného osvětlení, které svým vzhledem bude odpovídat umístění v památkové zóně. Opraví se také opěrné zdi a další veřejné prostory, včetně parkoviště před panelovým bytovým domem a prostranství před rodinnými domy v dolní části ulice.

Stavba by měla být zahájena v březnu a dokončena v listopadu 2023, město Turnov usiluje o etapizaci stavby tak, aby všem místním byl umožněn co nejméně omezený vstup do domů a v maximální míře byl zachován rovněž přístup k obchodům. V souvislosti s akcí je plánováno osobní setkání s obyvateli a podnikatelskými subjekty v ulici tak, aby mohl být nastaven co možná nejpřijatelnější průběh přestavby. S určitým omezením v průběhu stavebních prací ovšem je třeba počítat.

Investice v částce zhruba 27 milionů korun s DPH kromě nových inženýrských sítí přinese moderní podobu ulice s novými chodníky, dlážděnými parkovacími pruhy. V místě bývalé autobusové zastávky vzniknou nová parkovací místa. Veřejná prostranství před panelovým domem a před zubními ordinacemi rovněž získají nové dláždění, dojde k osazení stromů před Správou CHKO Český ráj. Celkový vzhled ulice však bude velmi podobný tomu současnému.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Most ve Svijanech přes dálnici D10 je již zprovozněn
Markova ulice v Turnově se otevře dopravě, stále platí dopravní omezení
Ulice Antonína Dvořáka v Turnově bude do konce prázdnin neprůjezdná
Zprovoznili silnici a okružní křižovatku u Ktové
Rozsáhlá rekonstrukce turnovské Markovy ulice pokračuje
Chodník z turnovské Sobotecké ulice k Mašovu je hotový!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT