Bobové dráhy v Harrachově a Špindlu vzbudily zájem Izraelců

26.05.2018 10:39:16 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov,Krkonoše

Bobové dráhy v Harrachově a Špindlu vzbudily zájem Izraelců

K překvapivému výsledku došel vedoucí provozu bobové dráhy Harrachov Jan Vodseďálek při kontrole návštěvnosti webových stránek. Před zahájením letošní hlavní letní sezony je druhý největší počet prokliků z Izraele! Až na třetím místě skončili turisté z Německa, na čtvrtém místě se umístili Poláci, až pátí byli Holanďané, kteří před pár lety vévodili všem turistickým statistikám, a za sedmými Američany byli až devátí Slováci.

Vysoký zájem Izraelců o elektronické informace webu www.bobovka.cz současně vysvětlil přímo raketový vzestup loňské návštěvnosti zejména bobové dráhy Harrachov velkými skupinami a rodinami Izraelců. Tento trend stejným tempem pokračuje i letos.

Vedoucí provozu bobové dráhy Harrachov Jan Vodseďálek přiznal, že ho zajímalo odkud pramení překvapivé zjištění a několika skupin Izraelců se proto přímo dotázal, odkud jejich zájem pramení - a odpověď ho docela překvapila. Mile překvapila. „Stát Izrael totiž letos slaví 70 let svého vzniku. Všude v jejich masmédiích prý ale současně rezonuje informace, že to byl právě náš stát, Československo, který se výrazně o vznik státu Izrael hodně, možná nejvíce, zasloužil. Připomínají, že i Československo bude slavit významné výročí 100 let svého vzniku. Občanům Izraele je prý proto doporučováno Československo respektive Českou republiku navštívit jako Izraelcům nejbližšího přítele. A oni na to zřejmě slyší, jezdí k nám a při té příležitosti hledají jednak zajímavé historické, ale i adrenalinové cíle. Těmi jsou evidentně i bobové dráhy Harrachov a Špindlerův Mlýn."

Bobová dráha v Harrachově<br />Autor: Archiv První bobová, a.s. Velké skupiny Izraelců tak míří do Harrachova a Špindlerova Mlýna. „Jízda na bobové dráze i celý zdejší adventure areál s lanovým MonkeyParkem se jim prý velice líbí a těší se, jak se se svým zážitkem budou doma v Izraeli chlubit," odpověděl vedoucí provozu s úsměvem.

Celý areál je udržovaný, samá květina, na stožárech vlajka ČR a EU. Dominantou odpočinkové zóny je krásné, tři metry hluboké horské jezírko. Je o to atraktivnější, že se kolem něj prožene každý jezdec v poslední zatáčce bobové dráhy. Obdivován je i „První český botovník". Je jím strom, na nějž může každý návštěvník pověsit své ošlapané botky. Má evokovat příslušnost k cestování, zážitkům i recesi. Za tři roky od instalace na něm visí již několik set botek českých i zahraničních cestovatelů, ale i botek některých slavných sportovců a politiků.

Láká i nápis podle vzoru Holllywoodu

Ke všem těmto aktivitám se přidala atrakce další. Je jí nápis HARRACHOV, který je věrnou kopií 14 metrů vysokého a 110 metrů dlouhého slavného nápisu HOLLYWOOD v Los Angeles v USA. Je přesnou jednou šestinou tohoto nápisu!! Naprosto shodný je s nápisem HOLLYWOOD jak v Harrachově použitý typ 2,33 metrů vysokých písmen, tak úhly jednotlivých písmen v nápisu a nakonec i použitá barva písmen.

Od první chvíle se nápis HARRACHOV jako HOLLYWOOD stal ohromnou atrakcí, před kterou se rádi fotografují celé rodiny. Při návštěvě Harrachova se tak každý jeho návštěvník může přesvědčit, že HOLLYWOOD není jenom v Los Angeles.

Finišují přípravy na hlavní letní sezonu

Bobová dráha v Harrachově<br />Autor: Archiv První bobová, a.s. Bobové dráhy Špindlerův Mlýn i Harrachov mají připraveny novinky i pro své ostatní návštěvníky. U bobové dráhy Harrachov byl o 100 % délky rozšířen populární lanový MonkeyPark. K původním 14 překážkám bylo dobudováno dalších 15 překážek.

Lezcům je tak nyní k jejich velké radosti k dispozici 29 překážek s několika dlouhými lanovými „lety" lesem i volným prostorem. Trasa je zakončena průletem podél budovy bobové dráhy ve výšce 8 metrů atraktivním, 117 dlouhým lanovým skluzem. Pod celou trasou MonkeyParku byl zprovozněn chodníček, takže doprovod lezců může fotit své děti či přátele i v těch nejneobvyklejších pozicích.

Společnost První bobová a.s. nezapomíná ani na méně movité návštěvníky, pro které slouží u bobové dráhy Harrachov bezplatný lanový park pro děti do deseti let. Poblíž říčky Kamenice byl z kmenů vydlabán dřevěný vantrok s posuvnými stavidly a mlynářským kolem. V něm se úspěšně a nadšeně máchají nejmenší návštěvníci bobové dráhy.

 Bobová dráha ve Špindlu slaví 20 let 

Bobová dráha ve Špindlerově Mlýně<br />Autor: Archiv První bobová, a.s.

Špindlerův Mlýn má svou pozici před svými konkurenty značně usnadněnou svou atraktivitou. Bobová dráha Špindlerův Mlýn byla totiž postavena již v roce 1997 jako první projekt tohoto druhu v ČR. Vloni slavila své kulaté 20. jubileum. Podle vyjádření německého dodavatele špičkové technologie byla postavena jako jeho třetí nejatraktivnější projekt na světě!!

Včetně dopravního zařízení má délku 1 400 metrů a jezdec si při jízdě s průměrným sklonem 7,03 % užije 22 zatáček, 5 jumpů (terénních zlomů) a tři tunely. Velmi nevšední zážitek z jízdy, jejíž rychlost si každý volí podle svých schopností, umocňuje překrásné okolní panorama Krkonoš.

Majitelé krásným a pečlivě udržovaným prostředím obou bobových drah odpovídají všem návštěvníkům na případné otázky, proč by to u nás doma na horách nemohlo vypadat třeba jako ve Švýcarsku.

V červenci a srpnu 2018 budou bobové dráhy Harrachov a Špindlerův Mlýn otevřeny denně od 10 do 20 hodin, od 15. 7. do 21 hodin nebo podle zájmu veřejnosti i do 22 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Volnočasové areály v Harrachově se dohodly na společné propagaci
U bobové dráhy mají další atrakci. Nápis Harrachov jako Hollywood
Bobová dráha v Harrachově oslaví 10. výročí provozu
První český strom botovník mají v Harrachově u bobové dráhy

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Portál o Krkonoších oceněn jako třetí nejlepší ve Zlatém erbu

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako třetí nejlepší v republice ve své kategorii! V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty

Poskytnutí dotace z Fondu ochrany vod obcím Levínská Olešnice a Dolní Řasnice a Severočeské vodárenské společnosti schválili na svém jednání krajští radní. Dotace Liberecký kraj poskytuje na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury, vodovodů, kanalizací, vodojemů, čistíren odpadních vod či náhradních zdrojů pitné vody. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května
Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice
Simulovaný lesní požár zachvátil Zabylský hřbet
Do Turnova míří legionářský i vodíkový vlak
Krkonoše jsou opět čistější, na skládce skončí 5 tun odpadu

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
22.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
21.05.: Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT