Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
11.07.2024 16:55:20 | Autor: Jaroslava Benešová, HZS Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří
Bouřky, které se ve středu 10. července v podvečer a v nočních hodinách prohnaly Libereckým krajem, zaměstnaly profesionální i dobrovolné hasičské jednotky. Hasiči - jen mezi 18. a 22. hodinou - především poskytovali technickou pomoc, a to více než sedmdesátkrát. Nejvíce práce v souvislosti s bouřkovým počasím měli na Liberecku, kde řešili přes 40 událostí.
Naopak na Semilsku neevidují ve zmíněném časovém rozpětí a souvislostech žádné výjezdy. Konkrétně se pak jednalo zejména o zásahy, kdy bylo zapotřebí čerpání vody ze zatopených sklepů či lagun ze silnic (bezmála 40 událostí v celém Libereckém kraji). Ve více než dvaceti případech pak jednotky požární ochrany odstraňovaly popadané stromy, a to hlavně z komunikací.
Kolem půl sedmé večerní volající na tísňovou linku nahlásil událost na komunikaci I/65 - konkrétně u nájezdu na I/35 směrem na Turnov a Prahu. V podjezdu pod přemostěním tam vznikla laguna, která řidičům znemožnila průjezd. Na místo vyjeli jablonečtí profesionální hasiči a dobrovolní kolegové z Rychnova u Jablonce nad Nisou. Během necelé hodiny od nahlášení události vodu z laguny odčerpali do kanalizace, a místo tak zprůjezdnili.
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)
Související články
Hasiči v Libereckém kraji mají za sebou nejnáročnější červnový víkend
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Ve Vratislavicích udeřil blesk do stromu, pod nímž stála skupina lidí
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova
Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Nejnovější články
Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: V semilském parku znovu chystají Mikulášský běh
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.