Bozkováci druzí v soutěži O předvánočního kapra

15.12.2010 18:56:05 | Autor: Karel Čermák | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

Bozkováci druzí v soutěži O předvánočního kapra

Je již tradicí, že poslední hasičskou soutěž roku pořádá Okresní sdružení hasičů Liberec. Na fotbalovém hřišti ve Vratislavicích se i letos sešlo za velkého mrazu a pěkné sněhové nadílky jedenáct družstev dobrovolných hasičů.

Netradiční soutěž probíhá ve formě požárního útoku bez vody, kdy si družstva navíc musí přepravit svůj materiál k základně na připraveném ručním  vozíku a pokus končí donesením odpojených proudnic velitelem zpět na tento vozík. Navíc se hadice musí tradičním způsobem rozkulovat z kotoučů, což v dnešní době útoků roztahováním není opravdu obvyklé. Pokud si k tomu přidáte zmrzlý klouzavý povrch a velkou zimu, jedná se o skutečné prověření schopností jednotlivých družstev.

V kategorii mužů dokázalo družstvo Karlinek jako jediné pokořit hranici dvou minut  a po zásluze zvítězilo. Na druhém místě skončil jediný zástupce Semilska - SDH Bozkov a  opravdu těsně za ním brala bronz Raspenava.

Ženy soutěží na stejně dlouhé trati jako muži, s jedinou výjimkou - nemusí si převážet hasičskou stříkačku. Nejlépe si vedly ženy z Jeřmanic, druhý skončil Bratříkov a třetí místo obsadil tým z Hodkovic.

Celá soutěž byla zakončena slavnostním nástupem, kdy vedle velmi pěkných věcných cen proběhl i tradiční rituál lovu kaprů. Tuto čest má vždy pouze vítězné družstvo v kategorií a ponořit se za třeskutého mrazu do kádě plné vody vyžaduje vždy velkou osobní oběť některého jeho člena, samozřejmě za bujného veselí všech přihlížejících.

Výsledky:

Muži: 1. Karlinky 117,09, 2. Bozkov 120,72, 3.Raspenava 121,43, 4. Vratislavice 155.59, 5. Jeřmanice 163,34, 6. Machnín 186,69, 7. Pilinkov 258,18.

Ženy: 1. Jeřmanice 137.63, 2. Bratříkov 140,53, 3.Hodkovice 151,25,  4. Vratislavice 152,69.

Další fotografie najdete i zde  

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové
22.02.: Soutěž o 3x 2 vstupenky na Viléma Veverku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT