Bozkováci druzí v soutěži O předvánočního kapra

15.12.2010 18:56:05 | Autor: Karel Čermák | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

Bozkováci druzí v soutěži O předvánočního kapra

Je již tradicí, že poslední hasičskou soutěž roku pořádá Okresní sdružení hasičů Liberec. Na fotbalovém hřišti ve Vratislavicích se i letos sešlo za velkého mrazu a pěkné sněhové nadílky jedenáct družstev dobrovolných hasičů.

Netradiční soutěž probíhá ve formě požárního útoku bez vody, kdy si družstva navíc musí přepravit svůj materiál k základně na připraveném ručním  vozíku a pokus končí donesením odpojených proudnic velitelem zpět na tento vozík. Navíc se hadice musí tradičním způsobem rozkulovat z kotoučů, což v dnešní době útoků roztahováním není opravdu obvyklé. Pokud si k tomu přidáte zmrzlý klouzavý povrch a velkou zimu, jedná se o skutečné prověření schopností jednotlivých družstev.

V kategorii mužů dokázalo družstvo Karlinek jako jediné pokořit hranici dvou minut  a po zásluze zvítězilo. Na druhém místě skončil jediný zástupce Semilska - SDH Bozkov a  opravdu těsně za ním brala bronz Raspenava.

Ženy soutěží na stejně dlouhé trati jako muži, s jedinou výjimkou - nemusí si převážet hasičskou stříkačku. Nejlépe si vedly ženy z Jeřmanic, druhý skončil Bratříkov a třetí místo obsadil tým z Hodkovic.

Celá soutěž byla zakončena slavnostním nástupem, kdy vedle velmi pěkných věcných cen proběhl i tradiční rituál lovu kaprů. Tuto čest má vždy pouze vítězné družstvo v kategorií a ponořit se za třeskutého mrazu do kádě plné vody vyžaduje vždy velkou osobní oběť některého jeho člena, samozřejmě za bujného veselí všech přihlížejících.

Výsledky:

Muži: 1. Karlinky 117,09, 2. Bozkov 120,72, 3.Raspenava 121,43, 4. Vratislavice 155.59, 5. Jeřmanice 163,34, 6. Machnín 186,69, 7. Pilinkov 258,18.

Ženy: 1. Jeřmanice 137.63, 2. Bratříkov 140,53, 3.Hodkovice 151,25,  4. Vratislavice 152,69.

Další fotografie najdete i zde  

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jubilejní 20. ročník sjezdu traktorů pořádají v Bozkově
I.B třída: Náskok v tabulce zvýšily Pěnčín B a Harrachov
V Jilemnici zvou na křest nové knihy Aleny Bartoňové
Festival Jazz pod Kozákovem naplno startuje koncertem Dana Bárty
Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka

Nejčtenější články

28.09.: Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy
29.09.: FOTO: Košťálov v derby I.A třídy dobyl Semily
29.09.: Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT