Březnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

02.03.2022 07:21:59 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Březnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám březnový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Uchazeče o studium od školního roku 2022/2023 si dovoluje Gymnázium Ivana Olbrachta upozornit na termín odevzdání přihlášek ke vzdělávání. Poslední den, kdy lze přihlášky do školy předat, je úterý 1. března. Do přijímacího řízení budou zahrnuty přihlášky, které budou dodány do školy osobně do uvedeného data včetně, a také ty, které budou doručeny v prvním březnovém týdnu poštou (poštovní razítko na obálce musí mít nejpozdější datum 1. března). Uchazečům doporučujeme sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení" na webových stránkách naší školy (www.giosm.cz).

Zhodnocení předchozích akcí

Dějepisná olympiáda
Školní kolo Dějepisné olympiády proběhlo v tomto školním roce v nestandardním lednovém termínu (24. 1.). Opět se soutěžilo ve dvou kategoriích. V březnovém okresním kole budeme fandit v kategorii I. Karolíně Bochové (4.O), Nicol Daníčkové (3.O) Nikole Jurášové (3.O), v kategorii II. Zdeňku Kutěnovi (4.),Vojtěchu Hlavovi (4.) a Dominiku Pavlatovi (8.O).

Matematická olympiáda
Dne 25. ledna se konalo školní kolo Matematické olympiády v kategoriích B a C. V kategorii C zvítězil Matěj Zelmanovič (1.), na 2. místě se umístila Lenka Chmelíková (5.O) a na 3. místě Matěj Dlouhý (1.).V kategorii B patří 1. místo Karlu Bartoňovi (6.O) a 2. místo Richardu Mlejnkovi (6.O). Do krajského kola, které proběhne 5. 4. 2022 v Liberci, postupují Matěj Zelmanovič a Lenka Chmelíková. Gratulujeme!

Olympiáda v češtině
Oproti jiným letům se školní kolo Olympiády v českém jazyce letos konalo až 25. ledna, naštěstí však již v prezenční formě. V I. kategorii se na prvních třech pozicích umístily tyto studentky: E. Mařatková (3.O) - 1. místo, N. Slabá (4.O) - 2. místo a K. Bochová (4.O) - 3. místo. V II. kategorii se stali nejúspěšnějšími řešiteli K. Matěchová (7.O) - 1. místo, M. Hejduk (4. ročník) - 2. místo a V. Medková (6.O) - 3. místo. Učitelé českého jazyka a literatury děkují všem zúčastněným a prvním dvěma umístěným v každé kategorii budou držet palce v okresním kole. Třetí v pořadí se stává náhradníkem.

Olympiáda v angličtině
Dne 1. února proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I. a II. Na prvním místě v kategorii I.B se umístil Antonín Vacek z primy, na druhém místě Nikol Armenta ze sekundy a třetí místo obsadil Jan Šobáň ze sekundy. Na prvním místě v kategorii II.B se umístil Jan Havlík z tercie. Druhé místo obsadila Barbora Kišová rovněž z tercie a třetí místo obsadila Nikola Slabá z kvarty. Dne 2. února proběhlo školní kolo v kategorii III. Na prvním místě se umístila Pavlína Petráčková ze septimy, druhé místo obsadila Jana Movsesjanová z kvinty a třetí místo Lucie Farská z 2. ročníku. Celkem se ve všech kategoriích zúčastnilo olympiády 50 studentů. Antonín Vacek z primy bude naši školu zastupovat v okresním kole, které proběhne 17. března v Semilech. Naši studenti Jan Havlík a Barbora Kišová nás budou reprezentovat v krajském kole v Liberci dne 17. března a Pavlína Petráčková s Janou Movsesjanovou budou soutěžit v krajském kole v Liberci dne 13. dubna. Všem děkujeme za účast, blahopřejeme vítězům a přejeme hodně úspěchů v dalších kolech soutěže!

Seminář Zločiny komunismu
„Zločiny komunismu" byl název online semináře, kterého se zúčastnilo 30 studentů našeho gymnázia. Shodou okolností se seminář uskutečnil 24. února 2022, v den, kdy putinovské Rusko napadlo Ukrajinu a na východě Evropy začala válka. Tento akt násilí, který nemá v poválečné Evropě obdoby, odsoudili všichni přítomní řečníci, kteří se ve svých příspěvcích zabývali komunistickou zlovůlí a terorem převážně po 2. světové válce. Jednalo se o historiky PhDr. Petra Blažka, PhDr. Jana Kalouse, Mgr. Davida Svobodu či doc. Jaroslava Šebka. Studenti měli rovněž možnost zhlédnout dokumentární film „The Soviet Story", který otřesným způsobem zachycuje chování sovětského režimu na Ukrajině během řízeného hladomoru v letech 1932 - 33, masakr v Katyni v roce 1940, či spolupráci Sovětů s nacisty. Za svobodnou Ukrajinu!! Jde i o budoucnost České republiky.

Březnové akce

Vlajka pro Tibet
Dne 10. března se opět připojíme k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Letos si připomeneme 63. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, při němž zahynulo na 80 000 Tibeťanů. Statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve věznicích, pracovních táborech či během hladomoru. Počet tibetských uprchlíků v exilu dosáhl zhruba 150 000. Na protest proti porušování lidských práv v Tibetu se za posledních třináct let upálilo již 156 Tibeťanů. Vyvěšením tibetské vlajky na budově naší školy vyjádříme symbolickou podporu malému národu, který jako naše země před rokem 1989 zažil totalitní režim i okupaci. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané používají při nenásilných protestech v Tibetu. Jejím vyvěšením přitom riskují až několik let ve vězení.

Beseda s policistkou
Ve středu 16. března navštíví hodiny občanské výchovy v primě a v sekundě paní nprap. Martina Frýdová z Oddělení tisku a prevence Policie ČR, která bude s našimi žáky besedovat o rizicích kyberprostoru a bezpečném chování na internetu a ve virtuálním světě. Beseda se uskuteční 5. vyučovací hodinu v učebně 1.O pro primu a 6. vyučovací hodinu pro sekundu.

kaBARet RACKOV
28. března ve 14:30 hod. se v aule GIO představí amatérský divadelní spolek Po škole Olomouc s vlastní adaptací Čechovova Racka "kaBARet RACKOV". Soubor řadu let působí při Univerzitě Palackého v Olomouci a v současné době s ním spolupracuje náš absolvent Arnošt Hašek. Ten Čechovův klasický text upravil a ujal se také režie. Inscenace je určena vybraným ročníkům vyššího gymnázia.

Na duben plánují (výběr, změna vyhrazena):

 ve čtvrtek 14. 4. mají studenti velikonoční prázdniny,
 ve čtvrtek 21. 4. od 16:00 hod. čtvrtletní porada pedagogů, (hodnocení prospěchu, chování a absence studentů),
 v sobotu 23. 4. maturitní ples v KC Golf Semily (přeložen z původního lednového termínu),
 ve čtvrtek 28. 4. od 16:00 hod. schůzky SRPG pro rodiče žáků.

Jaké byly únorové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné

Jednotky druhého stupně požární ochrany zasahovali v sobotu 1. října po 9. hodině v obci Desná u požáru střechy horské chaty. Hašení prováděli hasiči jedním vodním proudem a vysokotlakým hasícím zařízení COBRA, dále provedli i odvětrání půdních prostor. „Požár se podařilo díky včasnému zásahu během krátké doby lokalizovat a následně zlikvidovat. Výše škody a příčina požáru je v šetření," sdělili krajští hasiči na svém twitteru. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mládež HC Turnov od 28. září do 2. října
Můžete hlasovat pro fotografie ve Fotosoutěži Turnov 750
Veřejná sbírka kraje pomohla. Ukrajinský chlapec dostal invalidní vozík
Začnou přípravné práce na stavbě parkovacího domu u sídla kraje
Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT