Březnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

02.03.2023 11:30:53 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Březnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám březnový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Uchazeče o vzdělávání v naší škole od školního roku 2023/2024, kteří k nám odevzdali přihlášku, si dovolujeme upozornit na možnost vykonat v budově semilského gymnázia „Přijímačky nanečisto". Nejde o povinnost, účast zvažte. Prvním nabízeným termínem je pátek 24. března od 14:30, druhým pak sobota 25. března od 9:00. Zákonní zástupci uchazečů budou informováni e-mailem, kde budou moci svoje potomky zaregistrovat na jeden z termínů. Doporučujeme také sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení" na webových stránkách naší školy (www.giosm.cz).

Zhodnocení předchozích akcí

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce
Dne 1. února proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii III. Na prvním místě se umístila Lucie Farská z 3. ročníku, druhé místo obsadila Anežka Ceé ze sexty a třetí místo Matěj Zelmanovič z 2. ročníku. Dne 2. února proběhlo školní kolo v kategoriích I. a II. Na prvním místě v kategorii I. B se umístila Valerie Gocká ze sekundy, na druhém místě Evelína Machová ze sekundy a třetí místo obsadila Eliška Havlíková rovněž ze sekundy. Na prvním místě v kategorii II. B se umístil Jan Havlík z kvarty. Druhé místo obsadil Jan Šobáň z tercie a třetí místo obsadila Veronika Housová z kvarty. Celkem se ve všech kategoriích zúčastnilo olympiády 45 studentů. Všem děkujeme za účast a blahopřejeme vítězům.

Únorové akce

26. Absolventský ples
Studenti a třídní učitelé 3. ročníku a septimy Gymnázia Ivana Olbrachta Semily a Spolek rodičů a přátel gymnázia zvou všechny příznivce tance a společenského dění na tradiční 26. Absolventský ples, který se uskuteční v sobotu 4. března od 20:00 hod. v KC Golf. K poslechu a tanci hraje kapela Allegro a chybět nebude ani bohaté občerstvení a samozřejmě soutěž o ceny. Předprodej vstupenek bude probíhat v Turistickém informačním centru a na Gymnáziu Ivana Olbrachta v Semilech. Cena vstupného je 200 Kč.

Krajské kolo olympiády v anglickém jazyce
Dne 7. března se bude konat krajské kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii II. B. Naši školu bude v Liberci reprezentovat Jan Havlík z kvarty a Jan Šobáň z tercie. Studenty doprovodí Mgr. Petra Pekárková.

FCE zkoušky
Dne 10. března je poslední možný termín pro přihlášení se na FCE zkoušky, které proběhnou v květnu v Turnově. Více informací  i přihlášku naleznete na naší webové stránce giokaj.webnode.cz.

Kampaň Vlajka pro Tibet
Dne 10. března se opět připojíme k mezinárodní kampani „Vlajka pro Tibet". Letos si připomeneme 64. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, při němž zahynulo na 80 000 Tibeťanů. Statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve věznicích, pracovních táborech či během hladomoru. Počet tibetských uprchlíků v exilu dosáhl zhruba 150 000. Na protest proti porušování lidských práv v Tibetu se za posledních třináct let upálilo již 159 Tibeťanů. Vyvěšením tibetské vlajky na budově naší školy vyjádříme symbolickou podporu malému národu, který jako naše země před rokem 1989 zažil totalitní režim i okupaci. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané používají při nenásilných protestech v Tibetu. Jejím vyvěšením přitom riskují až několik let ve vězení. Organizace Freedom House vyhlásila Tibet za nejméně svobodnou zemi na světě v roce 2022 (Tibet obsadil poslední příčku se Sýrií a Jižním Súdánem, hodnotila se zejména politická práva a občanské svobody v jednotlivých zemích).

Zájezd do královéhradeckého Klicperova divadla
Na 17. března připravujeme pro studenty 1. ročníku, kvinty a další zájemce zájezd do královehradeckého Klicperova divadla. Společně uvidíme Euripídova Orestea. Klasické antické drama o rodinné tragédii, vině, pomstě a odvaze přijmout za své jednání odpovědnost. Režie inscenace se ujal slovenský režisér Jakub Nvota.

Beseda o Evropské unii
Ve středu 22. března proběhne v rámci společenskovědního semináře beseda o Evropské unii. Se studenty septimy a 3. ročníku bude debatovat pan Martin Fišer z Eurocentra v Liberci. Tématem besedy budou, mimo jiné, aktuální otázky EU, vztah EU a České republiky a příležitosti, které EU nabízí studentům a mladým lidem, včetně možností studia na univerzitách v zahraničí. (ULV)

Seminář o bonsajích
V sobotu 25. března proběhne v budově gymnázia tradiční seminář o bonsajích. Lektoruje opět pan M. Ašenbrenner. Případné další informace k této oblíbené akci získáte u pana J. Lengála (telefon 702 013 542).

Na duben plánujeme (výběr, změna vyhrazena):
- ve čtvrtek 6. 4. mají studenti velikonoční prázdniny,
- ve čtvrtek 13. 4. a v pátek 14. 4. přijímací zkoušky na čtyřleté gymnázium
- v pondělí 17. 4. a v úterý 18. 4. přijímací zkoušky na osmileté gymnázium
- ve čtvrtek 20. 4. od 16:00 hod. čtvrtletní poradu pedagogů, (hodnocení prospěchu, chování a absence studentů),
- ve čtvrtek 27. 4. od 16:00 hod. schůzky SRPG pro rodiče žáků,
- v pátek 28. 4. v 15:00 hod. zveřejnění výsledků přijímacího řízení (nejdřívější možný termín)

Jaké byly únorové akce gymnázia

Nové studijní obory ukázala v Semilech Burza středních škol

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT