Bronz z Mistrovství České republiky Border colií putuje do Semil

03.11.2014 21:00:21 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Semily

Bronz z Mistrovství České republiky Border colií putuje do Semil

V sobotu 1. listopadu 2014 se v Praze - Horních Počernicích konalo historicky první Mistrovství České republiky Border colií v dogdancingu. Mezi závodnicemi se neztratily ani semilská Monika Rezlerová a její Keysi, které po vyrovnaném boji přivezly pohár za třetí místo.

Startovní pole bylo velmi kvalitní, protože toto psí plemeno je v tomto sportu velmi rozšířené. Dá se říci, že Border colie tvoří velkou většinu všech zúčastněných napříč všemi soutěžemi. A tak v Praze bylo k vidění vystoupení jak účastnic mistrovství Evropy, světa, tak i jejich medailistek z nedávné minulosti.

„Měla jsem z vystoupení dobrý pocit, Keysi byla navíc i klidnější než v Helsinkách, prakticky si vůbec nezaštěkala, za což jsou bohužel výrazné bodové ztráty i při jinak sebelépe provedené sestavě," podotkla bronzová Monika Rezlerová.

Videosestřih Veroniky Tvrdé: 


Dalším letošním vrcholem po mistrovství světa, které v srpnu hostily finské Helsinky, bude listopadové mistrovství Evropy v německém Stuttgartu, které i vzhledem ke strategičtější poloze bude opravdu nabité množstvím kvalitních týmů z celého starého kontinentu a dokonce přijedou soutěžit jako hosté závodníci až z dalekého Japonska. Součástí reprezentačního týmu České republiky by opět měla být i právě Monika s Keysi. Jen je škoda, že v tomto sportu je i reprezentace zcela bez dotací a vše si musí organizovat i hradit samotné závodnice, mnohé z nich samozřejmě musí oslovovat potencionální sponzory a ty nejlepší podmínky pro trénink mají pražské závodnice, kde mohou pravidelně trénovat i v hale.

1.Mistrovství České republiky Border colií v Dogdancingu

Medailové pořadí, divize Heelwork to music:
1. Daniela Šišková        73,3 b.
2. Ivana  Šimůnková     71,9 b.
3. Monika Rezlerová    69,6 b.

Medailové pořadí, divize Freestyle:
1.  Hana Maršálová    78,5 b.
2.  Irena Ištvánková    77 b.
3.  Daniela Šišková     76,8 b.

Více zpráv v rubrice VOLNÝ ČAS - Zábavné soutěže - Dogdancing

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech

Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.

Linka 112 slaví 22. výročí

Dne 11. 2. slaví tísňová linka 112 své výročí. Za 22 let provozu bylo v ČR přijato přes 64 milionů hovorů. V Libereckém kraji operátoři jen v roce 2025 na lince 112 odbavili více než 86 tisíc hovorů - průměrně 236 denně.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Maloskalští uhájili druhou příčku druholigové volejbalové tabulky
Hejtman ocenil olympijskou vítězku, předal jí zlatý hejtmanský dukát
Češi očima Poláka aneb Mariusz Szczygieł v liberecké knihovně
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. až 15. února
Ples města Semily pořádají posedmnácté v KC Golf

Nejčtenější články

12.02.: Nalezenou peněženku s platební kartou neváhal zloděj v Brodě použít
13.02.: Masopust ve Fabrice. S průvodem, poctivou zabijačkou a tradicemi
13.02.: Eva Adamczyková zkompletovala svou olympijskou sbírku!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT