Bronzový Šafář a čtyři finálové účasti pro AC Turnov na gigantu

15.03.2023 21:23:26 | Autor: Filip Horký, AC Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Bronzový Šafář a čtyři finálové účasti pro AC Turnov na gigantu

O jedinou medaili z národního šampionátu dorostu a juniorstva „gigant", které se konalo 25. - 26. února, se postaral Jakub Šafář ve skoku o tyči. Překážkářky Nela Vaníčková a Kateřina Sajdlová skončily těsně pod stupni vítězů a finálové umístění si zajistili štafeta juniorek a běžec Adam Malý. Celkem se mistrovství zúčastnilo osm atletů AC Turnov.

Letošní mládežnický šampionát byl plný velmi kvalitních a vyrovnaných výkonů. V nejkvalitnějším finále juniorské tyčky se dokázali všichni tři medailisti přehoupnout přes 5 m hranici. Mezi nimi byl také tyčkař Jakub Šafář, který si posunul osobní rekord až na 506 cm! Tento výkon se podařilo zdolat také jeho soupeřům Janu Krčkovi (TJ Sokol Opava) a Mariu Hajzlerovi (Atletický klub AHA Vyškov). Další postupná výška byla již nad síly všech těchto borců, a tak se medaile rozdělovaly na základě zápisu z průběhu soutěže. Pro Kubu hrál v neprospěch třetí pokus na výšce 490 cm, který znamenal konečné třetí místo a bronzovou medaili pro AC Turnov.

Bronzový Jakub Šafář Velmi těsně utekla medailové umístění juniorské překážkářce Nele Vaníčkové. V rozbězích si vylepšila osobní rekord téměř o dvě desetiny na 8,67 s, což ji řadilo ve finálové osmičce na medailové kandidáty. Tam jí ovšem po nevydařeném startu unikly stupně vítězů o jedinou setinu, když prolétla ve velmi vyrovnaném běhu cílem ve výkonu 8,68 s (třetí místo 8,67 s a druhé 8,66 s).

Medailové ambice měla i dorostenecká překážkářka Kateřina Sajdlová, která se v průběžných národních tabulkách pohybovala na předních příčkách. Kvalita letošních závodnic byla ovšem vysoká. Ve finále zaklekla do bloků jako jedna z favoritek na medaili. I Kačku zde zradil start a musela dotahovat soupeřky. Nakonec doběhla na 5. místě v osobním rekordu 8,53 s (3 setiny za třetím místem). Kačka si po překážkových závodech odskočila do sektoru dálky, kde díky zápisu za 512 cm obsadila 12. pozici.

Velmi kvalitní vytrvalecké podívané mezi juniory byl v dějišti na 3000 metrů běžec Adam Malý, jenž byl svědkem opravdu netradičního závodu, kdy se tempo od začátku drželo na volnější úrovni a přibližně v polovině trati se největší favoriti vydali vpřed. Adam se dokázal udržet v přední polovině startovního pole a doběhl nakonec do cíle na 6. pozici v čas 9:03,20 min. Adam druhý den přidal dále 11. místo na poloviční trati ve výkonu 4:05,62 min.

Štafeta juniorek<br />Autor: Archiv AC Turnov Šesté místo z loňského mistrovství obhájila štafeta juniorek i přes kvalitnější výkon. Kvarteto Vaníčková, Marková, Vyhlídková a Sajdlová si poradilo se štafetou na 4x 200 metrů v novém oddílovém rekordu 1:42,66 min.

Svou premiéru na MČR si prožil sprinter a dálkař Vojtěch Marek, který se kvalifikoval na šampionát v dálce. Zde mu výkon 607 cm přinesl celkové 13. místo.

Čtrnáctá doběhla ve svém závodě na 3000 metrů juniorka Anna Pergerová, jenž dokončila závod v čase 11:35,15 minut.

Sprinterka Veronika Marková nastoupila do závodu v běhu na 60 m a 200 m. Lépe se jí dařilo na delší distanci, kde si zaběhla osobní rekord 26,20 s (15. místo). Na kratší trati doběhla na 19. místě ve výkonu 8,01 s.

Juniorská čtvrtkařka Sára Vyhlídková se statečně vydala poprat se dvěma okruhy. Ve svém rozběhu doběhla na třetím místě za čas 59,55 s (celkově 18. místo).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské sestry Markovy ovládly žákovský šampionát!
Chodecké zlato a stříbro z národního šampionátu do Turnova!
Jablonecká hala 2023 byla světová
Jiří Čivrný zaběhl při 48. Silvestrovském běhu v Turnově nový rekord
Turnovská Eliška Martínková v Mnichově sedmá mezi Evropankami
Turnovská Eliška Martínková skončila 21. na MS v Eugene!

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT