Budou rozdělovat další peníze na kotlíkové dotace v Libereckém kraji

27.09.2016 10:29:57 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Budou rozdělovat další peníze na kotlíkové dotace v Libereckém kraji

Více než tisícovka občanů z Libereckého kraje obdrží dotace určené na nové ekologické kotle na uhlí, biomasu, plyn nebo tepelná čerpadla. Požádali o finanční příspěvek v rámci kotlíkových dotací na výměnu starých kotlů. O něj mohou žádat od počátku letošního roku, kdy byl program Kotlíkové dotace v Libereckém kraji vyhlášen.

„V rámci programu Liberecký kraj rozdal více než 135 milionů korun mezi téměř 1200 žadatelů," řekl Vít Příkaský, člen rady kraje, jehož resort kotlíkové dotace vyřizuje.

V současné době odbor regionálního rozvoje a evropských projektů Krajského úřadu Libereckého kraje žádosti o dotaci z první vlny stále přijímá a doporučuje je radě kraje ke schválení do tzv. zásobníku projektů. „Z tohoto zásobníku jsou poté žadatelé postupně oslovováni k podpisu smlouvy, když někdo jiný odstoupí a rozhodne se projekt nerealizovat, nesplní podmínky na proplacení dotace nebo pokud bude projekt realizovat levněji, než původně předpokládal," vysvětlil radní Příkaský.

Finanční prostředky jsou sice zcela vyčerpány, ale Liberecký kraj požádal poskytovatele dotace, kterým je Ministerstvo životního prostředí ČR, o navýšení alokace pro první vlnu dotací. Pokud ministerstvo žádosti vyhoví, předpokládá se, že další peníze budou k dispozici na přelomu roku, kdy by měla být vyhlášena další výzva na přijímání žádostí o kotlíkovou dotaci. „Dodatečná alokace pak bude ve výši 14 milionů Kč. Podle podmínek Evropské komise bude možné z těchto finančních prostředků podpořit pouze pořízení zdrojů tepla, které využívají obnovitelné zdroje energie, to jsou kotle na biomasu a tepelná čerpadla," dodal radní.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Peníze určené na kotlíkové dotace jsou již rozděleny
V první vlně rada kraje schválila kotlíkové dotace za více než 83 milionů
Kotlíkové dotace startují, žádosti se přijímají od pondělí 25. ledna

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT