Časté chyby obránců znamenaly tři body pro Alfu

15.03.2011 10:57:13 | Autor: Karel Palounek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Alfa přijela pouze s pěti hráči do pole a celý zápas se v podstatě bránila územní převaze domácích hráčů. Přesto si z Turnova odváží plný bodový zisk za produktivitu z rychlých brejků a to většinou po chybách obránců Dalmachu.

TJ FC Dalmach Turnov - Alfa Liberec 4:6 (1:3)

Z úvodního náporu domácích byla nejblíže gólu střela Kalouska, která skončila na tyči. V 8. minutě překonal na druhé straně Hruška nadvakrát Prokopce, který dostal příležitost za zraněného Horáčka. Ještě v téže minutě si na rohový kop Mencla naběhl Daniel Hurt a parádní šibenicí srovnal skóre. Po dalších slibných šancích z řad domácího celku, které však zůstaly nevyužity, přišel zákonitě trest v podobě dvou rychlých branek Chlomka a P.Vrabce.

V první minutě druhé půle se konečně prosadil Kalousek, který se obtočil okolo jednoho z obránců a snížil na 2:3. Podobný obraz hry z prvního dějství pokračoval i ve druhém. Alfa se bránila a když její útočníci vyrazili do rychlého protiútoku, jako v 32. minutě Hruška s Krejčíkem většinou skórovali. Když se Dalmachu povedlo snížit opět na rozdíl jedné branky Pařízkem, přišel další brejk Alfy, kde si oba aktéři vyměnili role a tentokrát zakončoval Krejčík.

Do konce utkání chyběly tři minuty, když Krejčík zachytil chybnou rozehrávku při power-play Dalmachu a přes celé hřiště zvýšil na rozdíl tří branek. V samotném závěru ještě stihl zkorigovat výsledek Pařízek na konečných 4:6.

Branky: Pařízek 2, Kalousek, D. Hurt - Hruška 2, Krejčík 2, Vrabec, Chlomek. Rozhodčí: Švagr, Vaněk, ŽK: 1:0. Diváků: 40. Sestava FC Dalmach: Prokopec - J. Mencl, Bernard, Škréta, Pařízek, Bakeš, Kalousek, V. Hurt, D. Hurt, Kratochvíl, Kalousek.

Ostatní výsledky: Kadaň - Kladno 5:6, Příbram - Slaný 6:4, Litoměřice - Andy Liberec 7:10, Benešov - Mělník 5:4, Hradec Králové - volno.