Cena tepla se v Semilech mírně sníží

22.01.2011 07:38:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Cena tepla se v Semilech mírně sníží

Meziročně se cena tepla v městských bytech v Semilech snižuje o více než dvě koruny. To je pro místní občany velmi dobrá zpráva, stále však zůstává na ceně 593 korun, která je vyšší než v některých okolních městech.

„Cena tepla stanovená od 1. ledna 2011 byla propočítána na předpokládanou průměrnou cenu paliva (zemní plyn a elektrická energie). Cena elektrické energie tvoří asi 7 procent paliva a bude podle dostupných informací od 1. ledna navýšena až o 10 procent. Dohromady cena zemního plynu a elektrické energie tvoří více jak 70 procent ceny tepla,"  uvedl ředitel Městské bytové správy s. r. o. Stanislav Klápště.

Nová věcně usměrňovaná cena tepelné energie vyrobená v městských kotelnách je tak stanovena na 593,41 korun za gigajoul i se započteným 10 procentním DPH. To činí díky rozdílu cen DPH snížení o 2,35 koruny.

Ceny se v jednotlivých městech značně liší

Zatímco například ve větších městech v Libereckém kraji - Liberci (688 korun) a Jablonci (689 korun) jsou ceny výrazně vyšší, téměř o 100 korun než v Semilech, tak v Turnově je cena nižší o 10 korun a v Jilemnici dokonce výrazně nižší - 528 korun i s DPH.

To je dáno různými faktory, jako je druh a cena vstupního paliva, která tvoří asi 70 procent ceny tepla, dále například výší odpisů ze zařízení, opravách a údržbě.

„Jednotlivé položky kalkulace ceny tepelné energie jsou stanoveny Energetickým regulačním úřadem a jsou přesně popsány v cenovém rozhodnutí. Žádná teplárna to nemá stejné a těžko se to porovnává. Průměrná cena tepelné energie vyrobené ze zemního plynu pro rok 2011 je v České republice uváděna 604 korun za gigajoul," upřesnil Stanislav Klápště.

Článek s podobnou tematikou: V Semilech je nově zatepleno 70 městských bytů

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT