Cena tepla se v Semilech mírně sníží

22.01.2011 07:38:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Cena tepla se v Semilech mírně sníží

Meziročně se cena tepla v městských bytech v Semilech snižuje o více než dvě koruny. To je pro místní občany velmi dobrá zpráva, stále však zůstává na ceně 593 korun, která je vyšší než v některých okolních městech.

„Cena tepla stanovená od 1. ledna 2011 byla propočítána na předpokládanou průměrnou cenu paliva (zemní plyn a elektrická energie). Cena elektrické energie tvoří asi 7 procent paliva a bude podle dostupných informací od 1. ledna navýšena až o 10 procent. Dohromady cena zemního plynu a elektrické energie tvoří více jak 70 procent ceny tepla,"  uvedl ředitel Městské bytové správy s. r. o. Stanislav Klápště.

Nová věcně usměrňovaná cena tepelné energie vyrobená v městských kotelnách je tak stanovena na 593,41 korun za gigajoul i se započteným 10 procentním DPH. To činí díky rozdílu cen DPH snížení o 2,35 koruny.

Ceny se v jednotlivých městech značně liší

Zatímco například ve větších městech v Libereckém kraji - Liberci (688 korun) a Jablonci (689 korun) jsou ceny výrazně vyšší, téměř o 100 korun než v Semilech, tak v Turnově je cena nižší o 10 korun a v Jilemnici dokonce výrazně nižší - 528 korun i s DPH.

To je dáno různými faktory, jako je druh a cena vstupního paliva, která tvoří asi 70 procent ceny tepla, dále například výší odpisů ze zařízení, opravách a údržbě.

„Jednotlivé položky kalkulace ceny tepelné energie jsou stanoveny Energetickým regulačním úřadem a jsou přesně popsány v cenovém rozhodnutí. Žádná teplárna to nemá stejné a těžko se to porovnává. Průměrná cena tepelné energie vyrobené ze zemního plynu pro rok 2011 je v České republice uváděna 604 korun za gigajoul," upřesnil Stanislav Klápště.

Článek s podobnou tematikou: V Semilech je nově zatepleno 70 městských bytů

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT