Cena tepla se v Semilech mírně sníží

22.01.2011 07:38:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Cena tepla se v Semilech mírně sníží

Meziročně se cena tepla v městských bytech v Semilech snižuje o více než dvě koruny. To je pro místní občany velmi dobrá zpráva, stále však zůstává na ceně 593 korun, která je vyšší než v některých okolních městech.

„Cena tepla stanovená od 1. ledna 2011 byla propočítána na předpokládanou průměrnou cenu paliva (zemní plyn a elektrická energie). Cena elektrické energie tvoří asi 7 procent paliva a bude podle dostupných informací od 1. ledna navýšena až o 10 procent. Dohromady cena zemního plynu a elektrické energie tvoří více jak 70 procent ceny tepla,"  uvedl ředitel Městské bytové správy s. r. o. Stanislav Klápště.

Nová věcně usměrňovaná cena tepelné energie vyrobená v městských kotelnách je tak stanovena na 593,41 korun za gigajoul i se započteným 10 procentním DPH. To činí díky rozdílu cen DPH snížení o 2,35 koruny.

Ceny se v jednotlivých městech značně liší

Zatímco například ve větších městech v Libereckém kraji - Liberci (688 korun) a Jablonci (689 korun) jsou ceny výrazně vyšší, téměř o 100 korun než v Semilech, tak v Turnově je cena nižší o 10 korun a v Jilemnici dokonce výrazně nižší - 528 korun i s DPH.

To je dáno různými faktory, jako je druh a cena vstupního paliva, která tvoří asi 70 procent ceny tepla, dále například výší odpisů ze zařízení, opravách a údržbě.

„Jednotlivé položky kalkulace ceny tepelné energie jsou stanoveny Energetickým regulačním úřadem a jsou přesně popsány v cenovém rozhodnutí. Žádná teplárna to nemá stejné a těžko se to porovnává. Průměrná cena tepelné energie vyrobené ze zemního plynu pro rok 2011 je v České republice uváděna 604 korun za gigajoul," upřesnil Stanislav Klápště.

Článek s podobnou tematikou: V Semilech je nově zatepleno 70 městských bytů

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností

Jablonecký hudební festival se letos konal pojednadvacáté

Jablonecký hudební festival má v našem městě dlouholetou tradici a nebýt dvou covidových let, letošní ročník by se mohl pyšnit číslem třiadvacet. Ovšem i ta jedenadvacítka mu sluší, a tak se v jeho rámci v Městském divadle představily mnohé sbory regionu, přičemž nechyběli hosté ze Semil. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Máchův kraj hostil Kluky z Prahy. Navštívili Muzeum Čtyřlístku i Ralsko
Nekrmte krkavce!
V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Nejčtenější články

04.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT