Cenu města Semily 2023 získali Jaroslav Křapka a manželé Klodnerovi

16.02.2024 14:47:13 | Autor: Renata Coufalová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Cenu města Semily 2023 získali Jaroslav Křapka a manželé Klodnerovi

Cenu města Semily za rok 2023 převzali v sobotu 10. února u příležitosti konání 15. ročníku Plesu města Semily v Kulturním centru Golf z rukou starostky města Leny Mlejnkové a místostarostů Tomáše Sábla a Davida Pražáka Jaroslav Křapka a manželé Zuzana a Martin Klodnerovi.

Jaroslav Křapka

Cena města Semily 2023 za celoživotní působení na poli kultury a za mimořádnou obětavost a příkladný vztah k přírodě a městu, ve kterém žijeme.

Jaroslav Křapka je regionální spisovatel, autor humorek, vyprávěnek a krátkých povídek psaných ve stylizovaném nářečí uložených do knížky Prauda praudoucí, jejíž náklad 1000 ks byl v r. 2002 vyprodán během jednoho měsíce, a do stejně milé knížečky Poudání vo poudání z roku 2007. Obě dýchly na čtenáře lidovou moudrostí, laskavým i dryáčnickým humorem, hlubokým humanismem, láskou a úctou k lidem a osobitou poetikou vyprávění, kdy humor střídá např. citlivý pohled do světa lidí osudem postižených, kteří však nezatrpkli a rozdávají optimismus a radost.

Všestranný amatérský umělec, zpěvák a moderátor Semilské 12, harmonikář, autor písní nejen z Podkrkonoší, které vždy potěší a pohladí, se věnoval také divadlu a příležitostně si zazpívá v semilském pěveckém sboru Jizeran. Čtenáři Semilských novin ho poznali i jako znalce Nouzova. Klienty Domova seniorů rád potěší písničkou, dobrým slovem a nehraným optimismem. Jako jeden z nemnoha lidí pečuje o pořádek nejen v okolí panelového domu, kde žije, ale ve svém volném čase se stará i o Riegrovu stezku i další veřejná místa. Byl semilským zastupitelem, stále pracuje v letopisecké komisi. Je to nesmírně obětavý a činorodý člověk, jenž s pokorou a úctou přistupuje nejen k rodnému městu, ale chová se krásně k přírodě, kterou dokonale zná, a také k lidem.

Manželé Zuzana a Martin Klodnerovi

Cena města Semily 2023 za dlouholetou organizaci a podporu kulturních a společenských akcí v Semilech a za příkladné působení na poli charity

Zuzana a Martin Klodnerovi dlouhodobě a s velkým nasazením organizují a podporují celou řadu kulturních a společenských akcí ve městě. Jsou duší a tahouny spolku Cervus Semilensis, který pravidelně pořádá oblíbené kulturně-historické akce (Staročeská pouť na Komeňáku, masopust, soutěž ve vaření kysela aj.) a připomínky významných výročí (17. listopad, obnova kaštanové aleje v ulici Nádražní v roce 2018). Osobně organizují a zaštiťují také řadu charitativních akcí a projektů ve městě, které v minulém roce sjednotili pod hlavičkou nově založené Charity Semily (pravidelná organizace Tříkrálové sbírky, potravinová banka, charitní šatník, služba pro rodiny s dětmi, organizace pomoci ukrajinským uprchlíkům, krizové intervence). Významně se také podílejí na vnějších aktivitách semilské římskokatolické farnosti (např. Noc kostelů, obnova církevních památek). V neposlední řadě je možné zmínit i jejich významný podíl na rozjezdu Domácího hospice 14 pomocníků.

„Cena města je výrazem vděku a oceněním za něco mimořádného. Letošní cenu obdrželi manželé Klodnerovi a Jaroslav Křapka. Lidé, kteří pomáhají druhým. Ze srdce jim k získání ocenění blahopřeji a děkuji za jejich práci a obětavost," uvedla starostka města Semily Lena Mlejnková.

O Ceně města

Cena města Semily je svébytným projevem díku města žijícímu občanovi, spolku nebo jiné organizaci za činnost ve prospěch města nejen v daném kalendářním roce, ale i za celoživotní úsilí. V žebříčku ocenění se nachází mezi čestným uznáním a titulem Čestný občan města. Ačkoli jde o cenu symbolickou, která není svázána s finanční odměnou, je stále cenou uznávanou a prestižní.

Předchozí udělení cen města Semily:

2023: Cenu města Semily 2022 získali Tomáš Chvátal a střelecký klub

2022: Cena města Semily za rok 2021 byla předána

2020: Jizeran a Lada Kocourková odměněni Cenou města Semily za rok 2019

2019: Cenu města Semily za rok 2018 obdrželi Lenka Holubičková a KČT

2018: Cenu města Semily za rok 2017 obdržel Podkrkonošský orchestr

2017: Cenu města Semily za rok 2016 obdržela Podkrkonošská společnost

2016: Cena města Semily 2015 předána na plese pro Jizerku a Josefa Zajíce

2015: Cenu města Semily za rok 2014 obdržel Jaroslav Vávra

2014: Cenu města Semily za rok 2013 obdržel Bohumil Pick

2013: Miroslava Vrbenská a Lukáš Melich převzali na plese Cenu města Semily

2012: Ondřej Šír a Zdeněk Lindner jsou novými držiteli Ceny města Semily

2011: Ceny města Semily za rok 2010 získali Georgios Karadzos a Ivo Navrátil

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT