Červnová nabídka KC Kino Železný Brod

01.06.2014 10:40:45 | Autor: KC Kino Železný Brod | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Červnová nabídka KC Kino Železný Brod

Poslední předprázdninový program v železnobrodském kině je opět zajímavý. Uvidíte například nový filmový počin Petra Václava Cesta ven. A také film Hany - debut Michala Samira, rodáka z Turnova, který pojednává o jedné obyčejné noci.

Kdo se chce zasmát, jistě nevynechá film Všechny cesty vedou do hrobu. Kdo si chce poplakat, přijde na film Hvězdy nám nepřály.

O víkendu 6. až 8. června se v Železném Brodě uskuteční ojedinělá akci s názvem Seš-lost?, jejíž část se odehraje právě v KC Kino. V rámci akci proběhnou prezentační akce, přednášky, workshopy, koncert, vernisáže a výstavy! A samozřejmě další díl PechaKucha Night!

KC Kino v Železném Brodě uvádí v červnu 2014:

POHÁDKY PRO KOČKU

Úterý 3. 6. - 9.45 hodin ŠKOLKOVÉ KINO
Pásmo šesti krátkých pohádek o kočičkách a kocourcích hrajeme nejen dětem mateřských školek, ale i těm, které přijdou s maminkou nebo jiným svým dospělákem!
76 minut, 30 Kč.

HANY (ČR 2014)

Úterý 3. 6. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO
Film zobrazuje společnost, které čas protéká mezi prsty, odvyprávěný v neobvyklé formě - v jednom kontinuálním záběru. Prodejce drog, slečna, jež se nedokáže rozejít s dlouholetým partnerem, básník, žijící ve své romantické iluzi, starostlivé matky a snaživí otcové. Jejich osudy se vzájemně proplétají, ale každý si přitom uchovává svůj vlastní svět, dokud jej nenaruší násilná pouliční vzpoura.
Hrají: Jiří Kocman, Hana Vagnerová, Jitka Schneiderová, režie: Michal Samir.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 90 minut, 90 Kč.

KATARZIA: KONCERT V RÁMCI FESTIVALU SEŠ-LOST?

Pátek 6. 6. - 20.00 hodin
Katka Kubošiová a.k.a. Katarzia charakterizuje svou tvorbu jako „slovenský girl folk rap". V roce 2013 vydala úspěšné album „Generácia Y" u Slnko Records. Podle hudebních kritiků album patří k tomu nejlepšímu, co se za uplynulý rok na slovenské hudební scéně urodilo, což dokazuje i to, že skladba Spýtala som sa z tohoto alba je stále na předních pozicích Velké sedmy Radia 1.
V předprodeji 100 Kč, na místě 130 Kč.

ANIMOVANÉ FILMY Z FAMU

Sobota 7. 6. - 13.00 hodin
Dvouhodinové pásmo animovaných filmů představí průřez tvorbou absolventů FAMU. V této projekci budete moci shlédnout filmy vytvořené různými animačními technikami, z nichž jistě zaujmou filmy malované olejovými barvami na sklo, filmy loutkové a kreslené klasickou technikou na papír, ale i filmy vytvořené v počítačích technikou 2D a 3D. Díla zaznamenala velký úspěch v zahraničí a získala řadu festivalových cen. Program dramaturgicky zpracoval Jan Bohuslav a je mládeži přístupný. Vstupné dobrovolné.

PECHA KUCHA NIGHT VOL. 9

Sobota 7. 6. - 19.00 hodin
Objevte jedinečný světový koncept setkávání umělců, designérů, výtvarníků, grafiků, architektů a teoretiků, kteří tak mají možnost vyměnit si své zkušenosti a poznatky z oboru a seznámit s nimi veřejnost. Železný Brod je teprve sedmým a zároveň nejmenším městem v České republice, kde se Pecha Kucha Night pořádá! Organizátoři zvou na deváté živé setkání, kde svých 20 x 20 vteřin k prezentaci svých inspirací a zajímavostí využijí např. architekt David Vávra, designérka Klára Šumová nebo mladí výtvarníci Vendulka Chalánková a Jakub Plachý.
Pořádají PechaKucha Team a Občanská beseda. V předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

PŘEDNÁŠKY A DISKUZE: ABSOLVENT VERSUS REALITA

Neděle 8. 6. - 13.00 hodin
Živý pohled několika osobností českého umění na kvalitu a efektivitu výtvarného vzdělávání z různých profesních pohledů, na místě proběhne i živá diskuze s publikem. Pro výběr umělců, kteří vystoupí na hlavní přednášce celého festivalu, byla oslovena vedoucí projektu Nad čarou Barbora Pivoňková a jeho produkční, Zdenka Švadlenková. Staňte se svědky vášnivé diskuze mezi uznávanými výtvarníky a jejich následovníky! Na místě bude možné si zakoupit i nově vydanou knihu s názvem Umělec, vila a bazén - dobový dokument, sbírka názorů, zkušeností a osobitých metafor, kterou vydal projekt Nad čarou.
Ve spolupráci s projektem Nad čarou. V předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

POJEDEME K MOŘI (ČR 2014)

Jiří Mádl: Změnit profesi je jeden z největších risků mýho života

Úterý 10. 6. - 10.30 hodin SENIORSKÉ KINO
Upřímný a humorně vyprávěný film o jedenáctiletém Tomášovi pro ty, kdo neztratili dar dětského pohledu na svět. Film, který dojme i pobaví. Film o dospívání a o odvaze dospět. Režijní debut Jiřího Mádla!
Hrají: Ondřej Vetchý, Lucie Trmíková, Petr Šimčák a další, režie: Jiří Mádl.
90 minut, 50 Kč. Fotografie z premiéry filmu v Semilech a rozhovor s Jiřím Mádlem

CESTA VEN (ČR 2014)

Úterý 10. 6. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO
Příběh mladé matky, která se odmítá smířit s nepříznivým společenským statusem a snaží se vybojovat lepší život pro sebe a svou dceru Sárinku. Cesta ven z obtížné situace je lemována zklamáním, ale také nadějí. Odvaha a rodičovský cit pomáhají Žanetě překonat překážky v podobě dluhů, mantinelů většinové společnosti i problémů ve vlastní komunitě. Syrový snímek se vyhýbá soudům i patosu a k tématu přistupuje s věcným nadhledem a místy i svérázným humorem.
Hrají: Klaudia Dudová, David Ištok, Natálie Hlaváčová a další, režie: Petr Václav.
Pro děti do 12 let nevhodné, 103 minut, 80 Kč.

DETEKTIV DOWN (NOR, ČR, DEN 2013)

Úterý 17. 6. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO
Robert provozuje jednočlennou soukromou detektivní kancelář, ale zatím žádnou zakázku nedostal. Všichni jeho potenciální zákazníci vždy zmizí v okamžiku, kdy sundá svůj klobouk. Nikdo totiž nevěří, že tento mladík, postižený Downovým syndromem, může vůbec něco vyřešit. Nakonec se ale Robertovi podaří sehnat první případ. A když skeptikům předvede svůj způsob vyšetřování, jsou hodně překvapení... Nová komedie od režiséra Kurzu negativního myšlení!
hrají: Svein André Hofsø Myhre, Ida Elise Broch, Nils Jørgen Kaalstad. režie: Bård Breien.
90 minut, 90 Kč.

ZAKÁZANÉ UVOLNĚNÍ (ČR 2014)

Pátek 20. 6. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO
Režisér Jan Hřebejk se svým novým filmem vrací k žánru komedie. A to v tandemu s jedním z našich nejvtipnějších a nejoriginálnějších současných autorů Petrem Kolečkem, scenáristou Okresního přeboru! Zakázané uvolnění je o únosu nevěsty, který se dost nepovedl, o důležitém hokejovém utkání a koktejlu, který si holky nalejou, až když je ten správný čas...
Hrají: Jana Stryková, Hana Vagnerová, Ondřej Sokol a další, režie: Jan Hřebejk.
Pro děti do 12 let nevhodné, 77 minut, 110 Kč.

JAK VYCVIČIT DRAKA 2 (USA, KOR 2012)

Sobota 21. 6. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO
Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let a z Blpu se stal dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, zatímco Škyťák dává přednost osamělým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území. Jedna z jejich cest je přivede do jeskyně, která je domovem neznámých divokých draků...
Hrají v českém znění: Matouš Ruml, Simona Postlerová, Jiří Schwarz a další, režie: Dean DeBlois. 105 minut, 110 Kč.

VŠECHNY CESTY VEDOU DO HROBU (USA 2014)

Sobota 21. 6. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO
Albert se protlouká jako nepříliš úspěšný pasák ovcí, bydlí u rodičů a právě dostal kopačky od okaté Louise, které vadí jeho celoživotní zbabělost. Ke své smůle totiž žije v době, kdy se každý druhý konflikt řeší soubojem na pistole a on přitom vůbec neumí střílet. I na notorického outsidera se ale někdy může usmát štěstí... Tato pekelně zábavná jízda vám naservíruje příběh, díky němuž poznáte pravý význam slovního spojení „ukrutná sranda"!
Hrají: Seth MacFarlane, Charlize Theron, Liam Neeson a další, režie: Nicholas Stoller.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 116 minut, 120 Kč.

I LOVE YOU PHILLIP MORRIS (USA, FRA 2009)

Pondělí 23. 6. - 19.30 hodin STUDENTSKÉ KINO
Steven Russel, šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem, do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Pro zajímavost: skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169...
Hrají: Jim Carrey, Ewan McGregor, Leslie Mann a další, režie: Glenn Ficarra, John Requa.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 94 minut, 50 Kč.

NYMFOMANKA I. + II. (DEN 2013)

Úterý 24. 6. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO
Než začnou prázdniny, ještě jednou si připomeneme filmovou studii ženské sexuality podle kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera, jednoho z nejinvenčnějších režisérů současnosti. Oba díly jeho nejnovějšího počinu najednou, ovšem za cenu pouze jednoho!
Hrají: Charlotte Gainsbourg, Uma Thurman, Wilem Dafoe, režie: Lars von Trier.
Mládeži do 18 let nepřístupné, 240 minut, 90 Kč.

HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY (USA 2014)

Pátek 27. 6. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO
Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou... Příběh o tom, jak zábavné, vzrušující a tragické je žít a být zamilovaný. A jak krásné může být něco, co Hazel nazývá „malou věčností - nekonečnem mezi sečtenými dny". Nejvtipnější smutná lovestory podle světového knižního bestselleru!
Hrají: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Willem Dafoe a další, režie: Josh Boone.
Pro děti do 12 let nevhodné, 125 minut, 120 Kč.

VŠIVÁCI (ČR 2014)

Sobota 28. 6. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO
Miki je špičkový neurochirurg, který se ale utápí se v bludném kruhu operací, alkoholu, milostných avantýr a nevěr. Jeho horkokrevný bratr Ricky se vrátil z české mise v Afghánistánu. Na plné čáře prohrává svůj boj s dluhy i s návratem k normálnímu životu... Rozvětvený filmový příběh o dvou bratrech, jejichž cesty se kdesi v mládí rozešly, v jejich zralém věku se k sobě přibližují a nakonec i protnou.
Hrají: Jiří Langmajer, Ondřej Vetchý, Iva Janžurová a další, režie: Roman Kašparovský.
Pro děti do 12 let nevhodné, 98 minut, 110 Kč.

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v červnu

Co jste zmeškali v KC Kino Železný Brod v květnu?

Co aktuálně uvádějí další kina v Pojizeří:

Červnová nabídka turnovských kin

Červnová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Červnová nabídka Kino 70 Jilemnice

Červnová nabídka Městského kina v Lomnici

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na Smržovce počtrnácté pořádají Prolínání - Sen o Jizerských horách

Jizerskohorské pochoutky, výrobky s označením regionální produkt, ruční zpracování vlny, zdobení perníčků, šikovné ruce dráteníka a košíkáře, hospodářská zvířata, sokolníky, bosoviště a mnoho dalšího nabídne 14. ročník akce Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark, která se koná 21. května 2022 v lesoparku na Smržovce. Podrobná pozvánka

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Pohádkový les v Semilech bude letos O stromech a bytostech
Okresní soutěž: V duelu o první místo Zálesní Lhota vyhrála v Tatobitech
Okresní přebor: Libštát vyhrál jasně 5:0 na trávníku prvních Roztok
Májový jarmark opět oživí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

18.05.: Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
18.05.: I.A třída: Košťálov/ Libštát doma udolal Rynoltice
17.05.: Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT