Červnová nabídka KC Kino Železný Brod

01.06.2014 10:40:45 | Autor: KC Kino Železný Brod | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Červnová nabídka KC Kino Železný Brod

Poslední předprázdninový program v železnobrodském kině je opět zajímavý. Uvidíte například nový filmový počin Petra Václava Cesta ven. A také film Hany - debut Michala Samira, rodáka z Turnova, který pojednává o jedné obyčejné noci.

Kdo se chce zasmát, jistě nevynechá film Všechny cesty vedou do hrobu. Kdo si chce poplakat, přijde na film Hvězdy nám nepřály.

O víkendu 6. až 8. června se v Železném Brodě uskuteční ojedinělá akci s názvem Seš-lost?, jejíž část se odehraje právě v KC Kino. V rámci akci proběhnou prezentační akce, přednášky, workshopy, koncert, vernisáže a výstavy! A samozřejmě další díl PechaKucha Night!

KC Kino v Železném Brodě uvádí v červnu 2014:

POHÁDKY PRO KOČKU

Úterý 3. 6. - 9.45 hodin ŠKOLKOVÉ KINO
Pásmo šesti krátkých pohádek o kočičkách a kocourcích hrajeme nejen dětem mateřských školek, ale i těm, které přijdou s maminkou nebo jiným svým dospělákem!
76 minut, 30 Kč.

HANY (ČR 2014)

Úterý 3. 6. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO
Film zobrazuje společnost, které čas protéká mezi prsty, odvyprávěný v neobvyklé formě - v jednom kontinuálním záběru. Prodejce drog, slečna, jež se nedokáže rozejít s dlouholetým partnerem, básník, žijící ve své romantické iluzi, starostlivé matky a snaživí otcové. Jejich osudy se vzájemně proplétají, ale každý si přitom uchovává svůj vlastní svět, dokud jej nenaruší násilná pouliční vzpoura.
Hrají: Jiří Kocman, Hana Vagnerová, Jitka Schneiderová, režie: Michal Samir.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 90 minut, 90 Kč.

KATARZIA: KONCERT V RÁMCI FESTIVALU SEŠ-LOST?

Pátek 6. 6. - 20.00 hodin
Katka Kubošiová a.k.a. Katarzia charakterizuje svou tvorbu jako „slovenský girl folk rap". V roce 2013 vydala úspěšné album „Generácia Y" u Slnko Records. Podle hudebních kritiků album patří k tomu nejlepšímu, co se za uplynulý rok na slovenské hudební scéně urodilo, což dokazuje i to, že skladba Spýtala som sa z tohoto alba je stále na předních pozicích Velké sedmy Radia 1.
V předprodeji 100 Kč, na místě 130 Kč.

ANIMOVANÉ FILMY Z FAMU

Sobota 7. 6. - 13.00 hodin
Dvouhodinové pásmo animovaných filmů představí průřez tvorbou absolventů FAMU. V této projekci budete moci shlédnout filmy vytvořené různými animačními technikami, z nichž jistě zaujmou filmy malované olejovými barvami na sklo, filmy loutkové a kreslené klasickou technikou na papír, ale i filmy vytvořené v počítačích technikou 2D a 3D. Díla zaznamenala velký úspěch v zahraničí a získala řadu festivalových cen. Program dramaturgicky zpracoval Jan Bohuslav a je mládeži přístupný. Vstupné dobrovolné.

PECHA KUCHA NIGHT VOL. 9

Sobota 7. 6. - 19.00 hodin
Objevte jedinečný světový koncept setkávání umělců, designérů, výtvarníků, grafiků, architektů a teoretiků, kteří tak mají možnost vyměnit si své zkušenosti a poznatky z oboru a seznámit s nimi veřejnost. Železný Brod je teprve sedmým a zároveň nejmenším městem v České republice, kde se Pecha Kucha Night pořádá! Organizátoři zvou na deváté živé setkání, kde svých 20 x 20 vteřin k prezentaci svých inspirací a zajímavostí využijí např. architekt David Vávra, designérka Klára Šumová nebo mladí výtvarníci Vendulka Chalánková a Jakub Plachý.
Pořádají PechaKucha Team a Občanská beseda. V předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

PŘEDNÁŠKY A DISKUZE: ABSOLVENT VERSUS REALITA

Neděle 8. 6. - 13.00 hodin
Živý pohled několika osobností českého umění na kvalitu a efektivitu výtvarného vzdělávání z různých profesních pohledů, na místě proběhne i živá diskuze s publikem. Pro výběr umělců, kteří vystoupí na hlavní přednášce celého festivalu, byla oslovena vedoucí projektu Nad čarou Barbora Pivoňková a jeho produkční, Zdenka Švadlenková. Staňte se svědky vášnivé diskuze mezi uznávanými výtvarníky a jejich následovníky! Na místě bude možné si zakoupit i nově vydanou knihu s názvem Umělec, vila a bazén - dobový dokument, sbírka názorů, zkušeností a osobitých metafor, kterou vydal projekt Nad čarou.
Ve spolupráci s projektem Nad čarou. V předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

POJEDEME K MOŘI (ČR 2014)

Jiří Mádl: Změnit profesi je jeden z největších risků mýho života

Úterý 10. 6. - 10.30 hodin SENIORSKÉ KINO
Upřímný a humorně vyprávěný film o jedenáctiletém Tomášovi pro ty, kdo neztratili dar dětského pohledu na svět. Film, který dojme i pobaví. Film o dospívání a o odvaze dospět. Režijní debut Jiřího Mádla!
Hrají: Ondřej Vetchý, Lucie Trmíková, Petr Šimčák a další, režie: Jiří Mádl.
90 minut, 50 Kč. Fotografie z premiéry filmu v Semilech a rozhovor s Jiřím Mádlem

CESTA VEN (ČR 2014)

Úterý 10. 6. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO
Příběh mladé matky, která se odmítá smířit s nepříznivým společenským statusem a snaží se vybojovat lepší život pro sebe a svou dceru Sárinku. Cesta ven z obtížné situace je lemována zklamáním, ale také nadějí. Odvaha a rodičovský cit pomáhají Žanetě překonat překážky v podobě dluhů, mantinelů většinové společnosti i problémů ve vlastní komunitě. Syrový snímek se vyhýbá soudům i patosu a k tématu přistupuje s věcným nadhledem a místy i svérázným humorem.
Hrají: Klaudia Dudová, David Ištok, Natálie Hlaváčová a další, režie: Petr Václav.
Pro děti do 12 let nevhodné, 103 minut, 80 Kč.

DETEKTIV DOWN (NOR, ČR, DEN 2013)

Úterý 17. 6. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO
Robert provozuje jednočlennou soukromou detektivní kancelář, ale zatím žádnou zakázku nedostal. Všichni jeho potenciální zákazníci vždy zmizí v okamžiku, kdy sundá svůj klobouk. Nikdo totiž nevěří, že tento mladík, postižený Downovým syndromem, může vůbec něco vyřešit. Nakonec se ale Robertovi podaří sehnat první případ. A když skeptikům předvede svůj způsob vyšetřování, jsou hodně překvapení... Nová komedie od režiséra Kurzu negativního myšlení!
hrají: Svein André Hofsø Myhre, Ida Elise Broch, Nils Jørgen Kaalstad. režie: Bård Breien.
90 minut, 90 Kč.

ZAKÁZANÉ UVOLNĚNÍ (ČR 2014)

Pátek 20. 6. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO
Režisér Jan Hřebejk se svým novým filmem vrací k žánru komedie. A to v tandemu s jedním z našich nejvtipnějších a nejoriginálnějších současných autorů Petrem Kolečkem, scenáristou Okresního přeboru! Zakázané uvolnění je o únosu nevěsty, který se dost nepovedl, o důležitém hokejovém utkání a koktejlu, který si holky nalejou, až když je ten správný čas...
Hrají: Jana Stryková, Hana Vagnerová, Ondřej Sokol a další, režie: Jan Hřebejk.
Pro děti do 12 let nevhodné, 77 minut, 110 Kč.

JAK VYCVIČIT DRAKA 2 (USA, KOR 2012)

Sobota 21. 6. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO
Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let a z Blpu se stal dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, zatímco Škyťák dává přednost osamělým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území. Jedna z jejich cest je přivede do jeskyně, která je domovem neznámých divokých draků...
Hrají v českém znění: Matouš Ruml, Simona Postlerová, Jiří Schwarz a další, režie: Dean DeBlois. 105 minut, 110 Kč.

VŠECHNY CESTY VEDOU DO HROBU (USA 2014)

Sobota 21. 6. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO
Albert se protlouká jako nepříliš úspěšný pasák ovcí, bydlí u rodičů a právě dostal kopačky od okaté Louise, které vadí jeho celoživotní zbabělost. Ke své smůle totiž žije v době, kdy se každý druhý konflikt řeší soubojem na pistole a on přitom vůbec neumí střílet. I na notorického outsidera se ale někdy může usmát štěstí... Tato pekelně zábavná jízda vám naservíruje příběh, díky němuž poznáte pravý význam slovního spojení „ukrutná sranda"!
Hrají: Seth MacFarlane, Charlize Theron, Liam Neeson a další, režie: Nicholas Stoller.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 116 minut, 120 Kč.

I LOVE YOU PHILLIP MORRIS (USA, FRA 2009)

Pondělí 23. 6. - 19.30 hodin STUDENTSKÉ KINO
Steven Russel, šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem, do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Pro zajímavost: skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169...
Hrají: Jim Carrey, Ewan McGregor, Leslie Mann a další, režie: Glenn Ficarra, John Requa.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 94 minut, 50 Kč.

NYMFOMANKA I. + II. (DEN 2013)

Úterý 24. 6. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO
Než začnou prázdniny, ještě jednou si připomeneme filmovou studii ženské sexuality podle kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera, jednoho z nejinvenčnějších režisérů současnosti. Oba díly jeho nejnovějšího počinu najednou, ovšem za cenu pouze jednoho!
Hrají: Charlotte Gainsbourg, Uma Thurman, Wilem Dafoe, režie: Lars von Trier.
Mládeži do 18 let nepřístupné, 240 minut, 90 Kč.

HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY (USA 2014)

Pátek 27. 6. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO
Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou... Příběh o tom, jak zábavné, vzrušující a tragické je žít a být zamilovaný. A jak krásné může být něco, co Hazel nazývá „malou věčností - nekonečnem mezi sečtenými dny". Nejvtipnější smutná lovestory podle světového knižního bestselleru!
Hrají: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Willem Dafoe a další, režie: Josh Boone.
Pro děti do 12 let nevhodné, 125 minut, 120 Kč.

VŠIVÁCI (ČR 2014)

Sobota 28. 6. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO
Miki je špičkový neurochirurg, který se ale utápí se v bludném kruhu operací, alkoholu, milostných avantýr a nevěr. Jeho horkokrevný bratr Ricky se vrátil z české mise v Afghánistánu. Na plné čáře prohrává svůj boj s dluhy i s návratem k normálnímu životu... Rozvětvený filmový příběh o dvou bratrech, jejichž cesty se kdesi v mládí rozešly, v jejich zralém věku se k sobě přibližují a nakonec i protnou.
Hrají: Jiří Langmajer, Ondřej Vetchý, Iva Janžurová a další, režie: Roman Kašparovský.
Pro děti do 12 let nevhodné, 98 minut, 110 Kč.

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v červnu

Co jste zmeškali v KC Kino Železný Brod v květnu?

Co aktuálně uvádějí další kina v Pojizeří:

Červnová nabídka turnovských kin

Červnová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Červnová nabídka Kino 70 Jilemnice

Červnová nabídka Městského kina v Lomnici

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Divoká prasata vychází z lesů a stahují se do obydlených okrajových částí Jablonce nad Nisou. Ničí louky, potravu hledají také u popelnic. Jablonečané se obávají o svou bezpečnost. Statutární město připravilo proto soubor opatření, které mají pomoci situaci zlepšit. Platit začnou od začátku prosince. Zastupitelé navíc schválili dvoutisícovou odměnu mysliveckému sdružení za prokazatelně odlovený nebo chycený kus. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Teplý podzim přilákal na hřebeny Krkonoš rekordní počet návštěvníků
Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
Novým náměstkem hejtmana pro školství je Jiří Čeřovský
Semilská knihovna slouží mladým i seniorům

Nejčtenější články

27.11.: FOTO: Na prahu adventu v Semilech rozsvítili vánoční strom
29.11.: FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
28.11.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Libštátě 2022

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT