Česká reprezentace ovládla Mistrovství Evropy v králičím hopu!

20.11.2022 19:16:00 | Autor: Vendula Kohoutová | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Česká reprezentace ovládla Mistrovství Evropy v králičím hopu!

Během uplynulého víkendu hostila Česká republika Mistrovství Evropy v králičím hopu. Na této sportovní události tak nemohla chybět ani česká reprezentace, která předvedla neuvěřitelné výkony a získala 8 titulů Mistra Evropy z celkových 10. Stala se tak nejúspěšnější reprezentací v historii tohoto sportu!

Překvapivé výkony, emoce, napětí a skvělá atmosféra. To bylo 8. Mistrovství Evropy v králičím hopu v Jablonci nad Nisou, které se zde konalo od 18. do 19. 11. 2022. Ti nejlepší z České republiky na mistrovství reprezentovali naši zemi v těžké konkurenci nejlepších evropských soutěžících. Čeští reprezentanti na sobě ale nedali znát tíhu pořadatelské země a po prvních dvou disciplínách, které ovládla německá reprezentace, vybojovali zbývajících osm titulů Mistra Evropy z celkových deseti!

Česká reprezentace s ošerpovanými Mistry Evropy pro rok 2022<br />Autor: Zuzana Kotlíková Součástí české výpravy byl i několikanásobný Mistr České republiky a jediný muž české reprezentace, David Rozkošný. Ten se se svými králíky a dechberoucími výkony, za hlasité podpory naplněné sportovní haly, stal Mistrem Evropy hned ve 3 disciplínách. Svým umístěním předčil všechna svá očekávání a stal se nejúspěšnějším závodníkem celého mistrovství.

Celkem se zde během 2 dnů představilo 60 závodníků a 205 králíků - svou zemi zde reprezentovali závodníci ze Švédska, Německa, Slovenska a samozřejmě nechyběla již zmíněná česká reprezentace. Právě švédská reprezentace patřila k favoritům, ale neodvezla si ani jedno 1. místo. Vždy skončila za neporazitelným Davidem Rozkošným z Česka. Mistrovství se mohly zúčastnit jen závodní dvojice, které se ve svých zemích kvalifikovaly pro tento nejvyšší závod.

Mistrovství světa se v králičím hopu nekoná, proto se jedná o nejprestižnější událost králičího hopu ve světě. Od pátečního rána až do sobotního večera závodníky i návštěvníky čekal nabitý sportovní program plný překvapivých výsledků. Sportovní hala v Jablonci nad Nisou poskytla zázemí nejen závodníkům, ale i několika stem králíků. Pořadatelé tak museli zajistit prostorné klece, dostatek sena a krmiva či rozcvičovací dráhy.

Vyhlášení výsledků elitního parkuru<br />Autor: Petra Svatoňová Pořadatelem mistrovství byl Český svaz chovatelů, z.s., Klub králičí hop pod hlavičkou Evropského svazu chovatelů, Klub králičí hop je neziskovou organizací, která se zabývá celkovou organizací a propagací králičího hopu v České republice.

Králičí hop je sportovní disciplína, ve které závodí člověk se svým králíkem. Králík je člověkem veden na vodítku a postroji. Na regulérní průběh celé soutěže dohlíží kvalifikovaný rozhodčí. Králíci závodí celkem ve čtyřech disciplínách: v rovinné dráze, parkuru, skoku vysokém a skoku dalekém. Rovinná dráha a parkur jsou ještě rozděleny na čtyři výkonnostní kategorie - lehká, střední, těžká a elitní třída. Vítězové těchto disciplín se stali Mistry Evropy pro rok 2022.

Výsledky elitního parkuru: 1. David Rozkošný (CZE), 2. Tina Nylund (SWE), 3. Andrea Krupařová (CZE),4. Michaela Kratochvílová (CZE).

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT