Česká reprezentace ovládla Mistrovství Evropy v králičím hopu!

20.11.2022 19:16:00 | Autor: Vendula Kohoutová | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Česká reprezentace ovládla Mistrovství Evropy v králičím hopu!

Během uplynulého víkendu hostila Česká republika Mistrovství Evropy v králičím hopu. Na této sportovní události tak nemohla chybět ani česká reprezentace, která předvedla neuvěřitelné výkony a získala 8 titulů Mistra Evropy z celkových 10. Stala se tak nejúspěšnější reprezentací v historii tohoto sportu!

Překvapivé výkony, emoce, napětí a skvělá atmosféra. To bylo 8. Mistrovství Evropy v králičím hopu v Jablonci nad Nisou, které se zde konalo od 18. do 19. 11. 2022. Ti nejlepší z České republiky na mistrovství reprezentovali naši zemi v těžké konkurenci nejlepších evropských soutěžících. Čeští reprezentanti na sobě ale nedali znát tíhu pořadatelské země a po prvních dvou disciplínách, které ovládla německá reprezentace, vybojovali zbývajících osm titulů Mistra Evropy z celkových deseti!

Česká reprezentace s ošerpovanými Mistry Evropy pro rok 2022<br />Autor: Zuzana Kotlíková Součástí české výpravy byl i několikanásobný Mistr České republiky a jediný muž české reprezentace, David Rozkošný. Ten se se svými králíky a dechberoucími výkony, za hlasité podpory naplněné sportovní haly, stal Mistrem Evropy hned ve 3 disciplínách. Svým umístěním předčil všechna svá očekávání a stal se nejúspěšnějším závodníkem celého mistrovství.

Celkem se zde během 2 dnů představilo 60 závodníků a 205 králíků - svou zemi zde reprezentovali závodníci ze Švédska, Německa, Slovenska a samozřejmě nechyběla již zmíněná česká reprezentace. Právě švédská reprezentace patřila k favoritům, ale neodvezla si ani jedno 1. místo. Vždy skončila za neporazitelným Davidem Rozkošným z Česka. Mistrovství se mohly zúčastnit jen závodní dvojice, které se ve svých zemích kvalifikovaly pro tento nejvyšší závod.

Mistrovství světa se v králičím hopu nekoná, proto se jedná o nejprestižnější událost králičího hopu ve světě. Od pátečního rána až do sobotního večera závodníky i návštěvníky čekal nabitý sportovní program plný překvapivých výsledků. Sportovní hala v Jablonci nad Nisou poskytla zázemí nejen závodníkům, ale i několika stem králíků. Pořadatelé tak museli zajistit prostorné klece, dostatek sena a krmiva či rozcvičovací dráhy.

Vyhlášení výsledků elitního parkuru<br />Autor: Petra Svatoňová Pořadatelem mistrovství byl Český svaz chovatelů, z.s., Klub králičí hop pod hlavičkou Evropského svazu chovatelů, Klub králičí hop je neziskovou organizací, která se zabývá celkovou organizací a propagací králičího hopu v České republice.

Králičí hop je sportovní disciplína, ve které závodí člověk se svým králíkem. Králík je člověkem veden na vodítku a postroji. Na regulérní průběh celé soutěže dohlíží kvalifikovaný rozhodčí. Králíci závodí celkem ve čtyřech disciplínách: v rovinné dráze, parkuru, skoku vysokém a skoku dalekém. Rovinná dráha a parkur jsou ještě rozděleny na čtyři výkonnostní kategorie - lehká, střední, těžká a elitní třída. Vítězové těchto disciplín se stali Mistry Evropy pro rok 2022.

Výsledky elitního parkuru: 1. David Rozkošný (CZE), 2. Tina Nylund (SWE), 3. Andrea Krupařová (CZE),4. Michaela Kratochvílová (CZE).

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT