FOTO: Biatlonisté závodili o víkendu na jilemnické Hraběnce

24.08.2020 20:11:35 | Autor: ls, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

FOTO: Biatlonisté závodili o víkendu na jilemnické Hraběnce

Doplněno video! Druhé kolo Českého poháru v letním biatlonu se konalo o víkendu v areálu Hraběnka v Jilemnici. Během soboty startovalo přes 300 žáků a přes 270 dorostenců, dorostenek a dospělých. V sobotu se po závodě také děkovalo Veronice Vítkové za její skvělou kariéru. Přinášíme výsledky i fotogalerii z obou dnů.

V sobotu se jel sprint se štafetovou střelbou, což je disciplína pro diváka z televize neznámá. Na sestřelení pěti terčů má každý závodník 8 ran, kdy z toho 3 rány musí dobíjet ručně.Ta samá čísla byly i během neděle. V sobotu se konal klasický sprint - nejmladší kategorie střílela jednou, všichni další žáci dvakrát - vleže. Dorost a dospělí dvě střelby - ležka a stojka. Nejkratší trať pro žáky 1 km, muži 4 km.

Děkovalo se za celou kariéru Veronice Vítkové

Druhé kolo Českého poháru v letním biatlonu v areálu Hraběnka v Jilemnici<br />Autor: Tereza Bujárková Během sobotního vyhlášení žactva se děkovalo Veronice Vítkové za její skvělou kariéru. Byl připraven audio spot z jejích nejlepších výsledků kariéry, při kterém nemálo přihlížejícím ukápla slza nebo naskočila husí kůže.

Verče předali její žákovští trenéři a Jindřich Šikola kytici a další drobné dárky. Atmosféra byla strhující, zhruba 800 závodníků a diváků skandovalo „ Verčo děkujem!" Předchozí podrobnosti o rozhodnutí ukončení její kariéry

Organizátorem byl Klub biatlonu Jilemnice, bylo potřeba okolo 40 rozhodčích a další pořadatelé. „Příprava areálu proběhla během čtvrteční brigády a akce pro sponzory klubu. V pátek probíhaly tréninky. Během závodu byl oddělen prostor pro diváky a závodníky v rámci preventivního opatření kvůli Covid-19. Počasí vyšlo neuvěřitelně, až během posledního vyhlášení začalo kapat, 5 minut po vyhlášení, kdy byl areál už uklizen, přišla pořádná přeprška," shrnul za pořadatele moderátor závodu Ladislav Stránský.


Výsledky všech kategorií najdete na stránkách biatlonu zde

Program Jilemnického léta 2020

Veronika Vítková končí sportovní kariéru. Očekává radostnou událost

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 75 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
25. Šermířské loučení s létem chystají na Rotštejně
Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Obrazem: Jak postupuje stavba mostu na semilské sídliště V Řekách

Nejčtenější články

14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
14.08.: Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
12.08.: Vzpomínky a příběhy opanovaly Den otevřených dveří v Hornychově vile

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT