Český ráj láká zahraniční návštěvníky, přijeli i korejští blogeři

20.06.2018 13:58:15 | Autor: Sdružení Český ráj | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj

Český ráj láká zahraniční návštěvníky, přijeli i korejští blogeři

Ačkoliv čísla ze statistik návštěvnosti turistického regionu Český ráj z minulých let vypovídají o tom, že zahraniční turisté tvoří pouhá 4 % z celkové návštěvnosti regionu, zájem o Český ráj v zahraničí roste. Svědčí o tom postřehy zástupců regionu ze zahraničních veletrhů i pracovníků zahraničních zastoupení České centrály cestovního ruchu CzechTourism, s nimiž Sdružení Český ráj spolupracuje na přípravě poznávacích cest pro touroperátory i novináře.

„V rámci této spolupráce náš region v dubnu navštívila skupinka korejských bloggerů, kteří se s průvodkyní vydali například na východ slunce na Kozákov, nahlédli do Klokočských skal, sychrovských zahrad a do Hruboskalského skalního města. V rámci týdenní pobytu v České republice tu strávil dva dny nizozemský novinář z významného cestovatelského portálu www.droomplekken.nl. Během svého pobytu navštívil Prachovské skály, hrad Kost a Hruboskalsko.

„V květnu jsme společně s Libereckým krajem a Středočeskou centrálou cestovního ruchu v rámci akce Travel Trade Day představili zahraničním touroperátorům zámek Mnichovo Hradiště, Drábské světničky a také cyklostezku Greenway Jizera, kterou účastníci projížděli z Turnova na Malou Skálu na koloběžkách," informuje Jitka Kořínková ze Sdružení Český ráj.

Sdružení Český ráj také spolupracovalo se zastoupením ČCCR CzechTourism ve Velké Británii na soutěži vyhlášené britským časopisem Family Traveller. Výherci soutěže si užili třídenní pobyt v Českém ráji, během kterého navštívili mimo jiné Hruboskalsko, Prachovské skály nebo hrad Kost. Největším zážitkem pro rodinu z britského Eastbornu se dvěma dětmi ovšem bylo splutí Jizery z Malé Skály do Turnova.

Další akce tohoto typu jsou nadále plánovány. Sdružení Český ráj se bude mimo jiné ve spolupráci s Libereckým krajem podílet na realizaci programu pro TBEX neboli The Travel Blog Exchange. Jedná se o největší světové shromáždění bloggerů, vloggerů a profesionálů aktivních na sociálních sítích. Mezinárodní konference, které se zúčastní více než 600 delegátů z celého světa, proběhne od 26. do 28. července 2018 v Ostravě. Kromě samotné konferenční části bude před a po konferenci probíhat doprovodný program po celé České republice včetně Českého ráje. Jeho smyslem je ukázat delegátům, co vše je možné u nás vidět a zažít, a přilákat tak jejich sledovatele k návštěvě naší destinace.

„Velké poděkování patří našim partnerům, kteří se aktivně spolupodíleli na organizaci jednotlivých tripů. Jejich vstřícného postoje a ochoty si velmi vážíme!" dodává Jitka Kořínková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Český ráj prezentovali i v roce 2018 na veletrzích cestovního ruchu
Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo 3500 návštěvníků
Český ráj se u návštěvníků těší stále větší oblibě
Návštěvnost Českého ráje vzrostla v roce 2017 o 10 procent

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT