Cestě za turnovskými památkami přálo počasí

09.06.2024 21:08:13 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Cestě za turnovskými památkami přálo počasí

Na čtvrtek 16. května 2024 připravil odbor školství, kultury a sportu města Turnov pro žáky čtvrtého ročníku cestu po turnovských památkách.

Počasí přálo na sto procent. Ve slunečném dni děti vzaly batůžky a vyrazily za putováním, které je zavedlo do historie vlastního města. První zastávkou byla turnovská synagoga, kde se děti dozvěděly víc o její historii i o židovství.

Druhou zastávkou se stal kostel sv. Mikuláše. Poté se přesunuly do Rývových sadů, kde už na ně čekal sokolník. Díky němu turnovští čtvrťáci pravidelně zažívají dravé ptáky skutečně zblízka a doslova „na vlastní kůži".

Finále putování se odehrálo na Dlaskově statku, kde na všechny skupiny čekalo vyhodnocení. Jednotlivé skupinky žáků po celý den odpovídají na kvízové otázky, které se týkají navštívených památek. Z každé třídy pak na závěr byla oceněna ta nejúspěšnější. Všechny děti pak získaly malou sladkou odměnu a k obědu si daly pečené buřty, které pro ně pořadatelé nachystali.

Tentokrát se za historií města vydali žáci ZŠ Skálova, ZŠ 28. října i ZŠ Zborovská. Další putování se odehraje zase na podzim. Na závěrečný dotaz při hodnocení skupin na to, komu se jarní akce líbila, letěly všechny ruce okamžitě nahoru. Budeme se těšit na další nadšené čtvrťáky.

Odbor životního prostředí, který je pořadatelem akce děkuje za dlouhodobou spolupráci na zajištění Putování po památkách organizaci Turnovské památky a cestovní ruch, Muzeu Českého ráje v Turnově i sokolníkovi Milanu Strakovi.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovští školáci putovali na podzim tradičně za památkami
Čtvrťáci z turnovských škol opět putovali po památkách
Čtvrťáci z turnovských škol putovali po památkách
Čtvrťáci putovali po památkách, seznámili se i s životem dravých ptáků
Putování dětí po turnovských památkách 2017
Žáci čtvrtých ročníků turnovských škol putovali po památkách

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT