Čeští skibobisté zcela ovládli šampionát v Rakousku

07.03.2013 09:15:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Čeští skibobisté zcela ovládli šampionát v Rakousku

V rakouském Bad Hofgasteinu se od 28. 2. do 2. 3. konalo Mistrovství světa v jízdě na skibobech. Šampionát zcela ovládli čeští reprezentanti, kteří získali celkem 12 cenných kovů, z toho sedm zlatých, přičemž čtyři z nich si připsala skibobistka Alena Housová.

Dlouholetá česká skibobová jednička ze Semil, závodící za TJ Sokol Jablonec nad Jizerou, potvrdila na šampionátu letošní dobrou formu a po pěti vítězstvích v letošním světovém poháru čtyřikrát triumfovala i v Rakousku. Její celková bilance z mistrovství světa by nyní měla čítat celkem 27 mistrovských titulů! V Bad Hofgasteinu triumfovala s náskokem v super G, obřím slalomu, slalomu i kombinaci.

Své oddílové kolegyni z Jablonečku výborně kryla záda Klára Hofmanová, která získala dvě stříbrné - super G, kombinace, a dvě bronzové medaile - obří slalomu a slalom.

V mužské kategorii obhajoval loňské tři tituly Pavel Čiháček z Deštného v Orlických horách. Po špatném začátku sezony zdá se formu vyčasoval ideálně a povedl se mu téměř neskutečný kousek, když v domácí rakouské konkurenci vybojoval opět titul v super G, obřím slalomu i kombinaci. Přepustil pouze prvenství ve slalomu domácímu Hauerovi, když sám dojel v této disciplíně třetí za dalším Rakušanem a legendou tohoto sportu Moserem.

Na nejlepší skibobisty čeká nyní ještě tradiční finále Světového poháru, které se odehraje už tento víkend v rakouském Aigen-Hochficht.

Předchozí články o jízdě na skibobech

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT