Čeští skibobisté zcela ovládli šampionát v Rakousku
07.03.2013 09:15:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou
V rakouském Bad Hofgasteinu se od 28. 2. do 2. 3. konalo Mistrovství světa v jízdě na skibobech. Šampionát zcela ovládli čeští reprezentanti, kteří získali celkem 12 cenných kovů, z toho sedm zlatých, přičemž čtyři z nich si připsala skibobistka Alena Housová.
Dlouholetá česká skibobová jednička ze Semil, závodící za TJ Sokol Jablonec nad Jizerou, potvrdila na šampionátu letošní dobrou formu a po pěti vítězstvích v letošním světovém poháru čtyřikrát triumfovala i v Rakousku. Její celková bilance z mistrovství světa by nyní měla čítat celkem 27 mistrovských titulů! V Bad Hofgasteinu triumfovala s náskokem v super G, obřím slalomu, slalomu i kombinaci.
Své oddílové kolegyni z Jablonečku výborně kryla záda Klára Hofmanová, která získala dvě stříbrné - super G, kombinace, a dvě bronzové medaile - obří slalomu a slalom.
V mužské kategorii obhajoval loňské tři tituly Pavel Čiháček z Deštného v Orlických horách. Po špatném začátku sezony zdá se formu vyčasoval ideálně a povedl se mu téměř neskutečný kousek, když v domácí rakouské konkurenci vybojoval opět titul v super G, obřím slalomu i kombinaci. Přepustil pouze prvenství ve slalomu domácímu Hauerovi, když sám dojel v této disciplíně třetí za dalším Rakušanem a legendou tohoto sportu Moserem.
Na nejlepší skibobisty čeká nyní ještě tradiční finále Světového poháru, které se odehraje už tento víkend v rakouském Aigen-Hochficht.
Předchozí články o jízdě na skibobech
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Liberecký kraj spouští nové elektronické Tržiště
První dubnový den spouští Liberecký kraj nové online Tržiště Libereckého kraje, které propojuje místní zemědělce a výrobce potravin se školními jídelnami a zařízeními sociálních služeb. Tato služba má ambici výrazně posílit odběr regionálních a čerstvých potravin, podpořit místní zemědělce a výrobce potravin a zároveň usnadnit plnění legislativních požadavků na kvalitu stravování ve veřejných institucích. „Naším cílem je vytvořit funkční a dostupný nástroj, který usnadní školním jídelnám a sociálním zařízením nákup kvalitních regionálních potravin a zároveň otevře nové obchodní příležitosti pro místní producenty. Tržiště je pro dodavatele bez registračních poplatků a představuje jednoduchou cestu, jak oslovit stabilní odběratele," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.
Řidič v Jablonci porazil na přechodu nezletilého chlapce
Jablonečtí dopravní policisté šetří nehodu, při které řidič s vozidlem nedal přednost nezletilému chlapci na přechodu pro chodce. K nehodě došlo v úterý 17. března v 16 hodin v Jablonci nad Nisou na přechodu pro chodce v ulici Chelčického. Podrobnosti na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
Kam za sportem a zábavou o víkendu 3. až 6. dubna
Hasiči pomáhali zachránit zraněnou turistku v Besedických skalách
Začala výstavba hasičské zbrojnice na Vesecku
Divadelní hru Potopa světa uvidíte v Roprachticích
Nejčtenější články
02.04.: Řemeslné trhy s prodejní výstavou pořádají v Roprachticích
02.04.: Harrachov čeká Velikonoční lyžování, pomlázka, kino i fotbal
03.04.: Začala výstavba hasičské zbrojnice na Vesecku
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.