Cestující s Opuscard od září čekají změny

31.08.2023 10:31:33 | Autor: TZ Korid LK, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Cestující s Opuscard od září čekají změny

K 1. září dochází v oblasti elektronického odbavování cestujících ve veřejné dopravě v Libereckém kraji k zásadní změně. Stávající Opuscard bude v oblasti časových kuponů nahrazena novou Opuscard+ a dalšími identifikátory, které mohou cestující jako „nosiče" časových jízdenek využít.

V oblasti elektronického odbavování cestujících ve veřejné dopravě v Libereckém kraji se jedná o největší změnu za dobu existence integrovaného dopravního systému IDOL.

Již k 1. červnu byl spuštěn e-shop, na kterém je možné požádat o vydání karty Opuscard+ a nově i zakoupit časové kupony platné od 1. září 2023. Pokud obyvatelé využijí tuto možnost a zařídí si vše z pohodlí domova, zapojí se do nového systému bez jakýchkoliv problémů.

Využít je možné také aplikaci Idolka, kde kromě objednání nové Opuscard+ vyhledáte vhodnou jízdenku i nejrychlejší spojení mezi zastávkami, které jsou obsluhovány spoji v IDOL.

Co přinese změna v systému IDOL?

  • Stávající Opuscard bude od 1. září možné využít jen jako elektronickou peněženku.
  • Poslední možnost nahrát kupón na stávající Opuscard bude 31. srpna. (Platný kupón lze využít do konce jeho platnosti a není nutné jej přehrát na jinou kartu.)
  • Cestující, kteří chtějí časové a síťové jízdenky využít od 1. září, si musí zařídit novou kartu Opuscard+, nebo přejít na jiný způsob (bankovní karta, mobilní aplikace, In-karta, Lítačka PID).
  • O novou kartu lze zažádat v e-shopu. Zaslána může být domů.
  • Od 1. září 2023 nebude možné nahrát kupón ve vozidle. Kupón lze snadno pořídit v e-shopu, mobilní aplikaci nebo v síti kontaktních míst IDOL.

Kompletní informace naleznete na www.iidol.cz/idolplus. S dotazy se můžete obracet na zákaznickou linku +420 488 588 788 (po-pá 7:00-15:30) nebo na e-mail: info@korid.cz. Podívejte se na video reportáž k tématu.

Kvůli mnohým dotazům čtenářů dodáváme upřesnění z KORID LK:

  • Ano, platba jednotlivé jízdenky bude možná v hotovosti.
  • Ano, nákup jednotlivé jízdenky bude nadále možný tak jako dosud. Nebude možný pouze nákup vícedenních časových kupónů.
  • Cenově výhodnější platba jednotlivých jízdenek z elektronické peněženky staré Opuscard zůstává až do konce platnosti karty, stejnou nabídku bude mít i nová Opuscard+.
  • Rozdíl je jen v tom, že jízdenky se oproti současnému stavu nebude nahrávat do Opuscard/Opuscard+, ale cestující obdrží přestupní papírovou jízdenku, kterou se při případném přestupu prokáže (u jednotlivých jízdenek slouží karta jen k úhradě jízdného).

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem nazvané Dvě slunce právě absolvuje zpěvačka Aneta Langerová. V úterý 5. prosince od 19 hodin zavítá do jabloneckého divadla. Aneta Langerová se po vzácném čase Na Radosti vydala domů do svého nitra a stala se pozorovatelem nových příběhů.

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
02.12.: Adventní a vánoční Valdštejn začíná
04.12.: První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT