Chodecké zlato a stříbro z národního šampionátu do Turnova!

21.02.2023 21:12:21 | Autor: Tomáš Krištof | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Chodecké zlato a stříbro z národního šampionátu do Turnova!

Halová atletická sezona má za sebou již dva vrcholy. Mistrovství ČR ve vícebojích a chůzi, které se konalo 10. - 12. února v Praze a uplynulý víkend se v Ostravě uskutečnilo MČR mužů a žen. V chůzi reprezentovali AC Turnov dva chodci v kategorii žáků a juniorů, kde vybojovali pro svůj klub první mistrovské medaile v této sezoně. Na MČR dospělých vyrazil hájit turnovské barvy jeden z trenérů.

Své celkově čtvrté zlato z republikového mistrovství v chůzi získal na trati 5000 metrů Roman Hanyk. Ten se již od startu ujal vedení a kolo za kolem se vzdaloval svým soupeřům. Na metě 2 km měl pohodlný náskok více jak jedné minuty před druhým Albertem Kuklem (SK Jeseniova). Cílovou čáru Roman překročil nejen jako nový juniorský mistr ČR, ale také v novém osobním rekordu 23:54,71 minut, který posunul téměř o minutu.

Mezi žáky se vydal obhajovat loňský titul Ondřej Plecháček. Na trati 3000 metrů chůze mu však vyrostl zdatný soupeř v podobě libereckého Dana Mochala. Tito dva borci svedli nádherný souboj, když se navzájem přetlačovali o vedení. V posledním kilometru měl více sil liberecký závodník a tak si Ondra pověsil na svůj krk stříbrnou medaili v novém osobním rekordu 15:02,40 minut. Obě skvělé chodecké naděje trénuje Kateřina Čermáková.

Na MČR mužů a žen zaklekl do startovních bloků na 60 metrů překážek závodící trenér Filip Horký, který se celkově umístil na 17. místě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká hala 2023 byla světová
Jiří Čivrný zaběhl při 48. Silvestrovském běhu v Turnově nový rekord
Turnovská Eliška Martínková v Mnichově sedmá mezi Evropankami
Turnovská Eliška Martínková skončila 21. na MS v Eugene!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT