Chybějící graffiti v Semilech?

07.07.2011 15:18:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: NÁZORY | Obce: Semily

Chybějící graffiti v Semilech?

Nedávno odvysílaný dokument České televize, o březnové debatě v semilském kině Jitřenka Aby malé město nebylo maloměsto, znovu trochu připomněl otázky, které z debaty vyplynuly. Vše se mi spojilo při nedávné cestě městským parkem.

Nehodlám nějak moc rozebírat to, že osobnosti Tomáš Sedláček, Adam Gebrian, Jana Kostelecká a Václav Cílek opravdu nemohli stihnout Semily za den ani obejít. Podívali se sice z výšky věžáku na Podmoklice - tedy součást dnešních Semil ale nikoli těch historických (odtud možná pramenila ta „rozcáplost města"). Nikdo po nich samozřejmě nemohl chtít, aby šli na věžák pěšky. Proč by tam ostatně pěšky chodili? Protože posléze při debatě tvrdili, že je v Semilech tak mrtvo, že zde ani nemáme Vietnamskou komunitu a dokonce ani graffiti na zdech!

Divil bych se kdyby žádná čmáranice nebyla na chodbách věžáku, ale zcela určitě nechybí v městském parku. Pan Cílek prý byl až v muzeu, tak to mu stačilo popojít pár metrů k sousoší Ivana Olbrachta a Antala Staška a určitě by si všiml graffiti od začátku parku až k výstupu ve Vysocké ulici.

Jak si vzpomínám na mladá léta, taky jsme sami tehdy na zdi téhož parku rádi čmárali, i když tenkrát to ještě bylo křídami, takže mám pro autory mírné pochopení. Omlouvám se ostatně všem, jejichž grafická dílka se do fotogalerie nevešla nebo jsem je při své náhodné cestě parkem nezachytil. Tolik moje poznámka, že tento aspekt žití v Semilech opravdu nechybí.

První veřejná debata v kině Jitřenka připomenutá v nedávném dokumentu - Semily nemají charakter

Semily nemají charakter

Druhá debata v kině Jitřenka - Semily: Kráter nebo ráj?

Semily: Kráter nebo ráj?

Další glosy, komentáře, poznámky a příspěvky čtenářů najdete v rubrice Názory

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT