Cizinec v Harrachově křičel na kolemjdoucí, že je nakazí koronavirem

07.05.2020 21:27:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily,Harrachov

Cizinec v Harrachově křičel na kolemjdoucí, že je nakazí koronavirem

Občany města Harrachov a také policisty potrápil během měsíce dubna několikrát 50letý cizinec, který různě pobýval v této obci. Cizinec nemá na území České republiky hlášené žádné místo pobytu a po Česku se pohybuje bez cestovního dokladu. Rovněž zde také nikde nepracuje.

„Během měsíce dubna se muž opakovaně v centru Harrachova na veřejných místech dopouštěl hrubých neslušností. Zpravidla si dal alkohol, který si nakoupil v místní prodejně a následně se nevhodně choval na veřejných prostranstvích. Opilý se povaloval na zemi, močil na veřejnosti, vulgárně nadával kolemjdoucím a na přivolané policisty byl agresivní a nespolupracoval s nimi. Dne 16. dubna dokonce na veřejnosti vykřikoval, že má koronavirus a všechny nakazí. Při nákupech v místní prodejně se několikrát choval nepřijatelně. I zde vykřikoval, že má koronavirus a ostatní nakazí. Sahal na zboží holýma rukama, nepoužíval ochranu obličeje, nadával personálu prodejny a odmítal dodržovat v době vyhlášeného nouzového stavu v Česku nastavená pravidla," shrnula tisková mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Policisté zprvu zahájili úkony trestního řízení ve věci možného zločinu "šíření nakažlivé lidské nemoci". Muže policisté zadrželi a vzhledem ke zdravotnímu stavu jej předali do Krajské nemocnice Liberec do doby, než byly prokázány výsledky testu Covid-19, které se naštěstí ukázaly negativní. To byla dobrá zpráva i pro policisty, kteří přišli s mužem do kontaktu a při eskortě muže do nemocnice ještě netušili, zda si muž ze všech jen takzvaně "střílí" nebo nákazu skutečně má. Poté, co vyšlo najevo, že muž si vše vymyslel, prověřovali policisté možné spáchání trestného činu "šíření poplašné zprávy". Zde však nedošlo ve všech bodech k naplnění skutkové podstaty daného trestného činu.

„V uplynulých dnech zahájil komisař Služby kriminální policie a vyšetřování trestní stíhání 50letého cizince pro přečin "výtržnictví", za který jej nyní soud může poslat až na tři roky do vězení. Jednání muže, kdy nedodržoval nařízení vlády o povinném nošení ochranných prostředků obličeje, policisté postoupili jako přestupek Krajské hygienické stanici v Liberci. Za pobyt na území České republiky bez cestovního dokladu mu Cizinecká policie uložila pokutu," sdělila Vladimíra Šrýtrová.

Problémy s tímto mužem neměli nyní pouze policisté v Harrachově, ale v minulosti potrápil i občany a policisty v Karlových Varech, kde byl již pro trestný čin výtržnictví Okresním soudem v Karlových Varech odsouzen podmíněným trestem odnětí svobody.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy
Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podvodníkovi
Policie žádá o pomoc při pátrání po handbiku ze Svijan

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

23.06.: Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem
25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT