Cizinec v Harrachově křičel na kolemjdoucí, že je nakazí koronavirem

07.05.2020 21:27:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily,Harrachov

Cizinec v Harrachově křičel na kolemjdoucí, že je nakazí koronavirem

Občany města Harrachov a také policisty potrápil během měsíce dubna několikrát 50letý cizinec, který různě pobýval v této obci. Cizinec nemá na území České republiky hlášené žádné místo pobytu a po Česku se pohybuje bez cestovního dokladu. Rovněž zde také nikde nepracuje.

„Během měsíce dubna se muž opakovaně v centru Harrachova na veřejných místech dopouštěl hrubých neslušností. Zpravidla si dal alkohol, který si nakoupil v místní prodejně a následně se nevhodně choval na veřejných prostranstvích. Opilý se povaloval na zemi, močil na veřejnosti, vulgárně nadával kolemjdoucím a na přivolané policisty byl agresivní a nespolupracoval s nimi. Dne 16. dubna dokonce na veřejnosti vykřikoval, že má koronavirus a všechny nakazí. Při nákupech v místní prodejně se několikrát choval nepřijatelně. I zde vykřikoval, že má koronavirus a ostatní nakazí. Sahal na zboží holýma rukama, nepoužíval ochranu obličeje, nadával personálu prodejny a odmítal dodržovat v době vyhlášeného nouzového stavu v Česku nastavená pravidla," shrnula tisková mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Policisté zprvu zahájili úkony trestního řízení ve věci možného zločinu "šíření nakažlivé lidské nemoci". Muže policisté zadrželi a vzhledem ke zdravotnímu stavu jej předali do Krajské nemocnice Liberec do doby, než byly prokázány výsledky testu Covid-19, které se naštěstí ukázaly negativní. To byla dobrá zpráva i pro policisty, kteří přišli s mužem do kontaktu a při eskortě muže do nemocnice ještě netušili, zda si muž ze všech jen takzvaně "střílí" nebo nákazu skutečně má. Poté, co vyšlo najevo, že muž si vše vymyslel, prověřovali policisté možné spáchání trestného činu "šíření poplašné zprávy". Zde však nedošlo ve všech bodech k naplnění skutkové podstaty daného trestného činu.

„V uplynulých dnech zahájil komisař Služby kriminální policie a vyšetřování trestní stíhání 50letého cizince pro přečin "výtržnictví", za který jej nyní soud může poslat až na tři roky do vězení. Jednání muže, kdy nedodržoval nařízení vlády o povinném nošení ochranných prostředků obličeje, policisté postoupili jako přestupek Krajské hygienické stanici v Liberci. Za pobyt na území České republiky bez cestovního dokladu mu Cizinecká policie uložila pokutu," sdělila Vladimíra Šrýtrová.

Problémy s tímto mužem neměli nyní pouze policisté v Harrachově, ale v minulosti potrápil i občany a policisty v Karlových Varech, kde byl již pro trestný čin výtržnictví Okresním soudem v Karlových Varech odsouzen podmíněným trestem odnětí svobody.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy
Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podvodníkovi
Policie žádá o pomoc při pátrání po handbiku ze Svijan

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kšanda Jaroslava Sypala pobaví diváky ve Velkých Hamrech

V pátek 31. března od 19 hodin bude ve Velkých Hamrech hostovat známý komik Jaroslav Sypal s Agenturou Snů se svojí skvělou komedií Kšanda. Známá jména jako Heidy Janků, Martin Maxa, Milan Pitkin a další jsou zárukou dobré zábavy.

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

S rezervou Pardubic vyválčily Přepeře bod za remízu
Těsná prohra a jasná výhra volejbalistů Malé Skály s rezervou Kladna
Na Jizerskohorské železnici budou dál jezdit vozy Českých drah
Vojtěch Trka vyhlášen nejvěrnějším čtenářem knihoven v kraji
Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno

Nejčtenější články

19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
19.03.: Turnov vybojoval cennou výhru v Letohradu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT