ČKS SKI Jilemnice poprvé vítězem I. ligy smíšených družstev

23.03.2016 19:11:12 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Krkonoše

ČKS SKI Jilemnice poprvé vítězem I. ligy smíšených družstev

Oddíl ČKS SKI Jilemnice uspořádal třídenní Mistrovství České republiky dorostu a dospělých v běhu na lyžích na Horních Mísečkách. Skvěle si na něm vedli i domácí lyžaři, když zvítězila jilemnická štafeta žen i mladších dorostenců a družstvo poprvé v historii vyhrálo i bodování 1. ligy smíšených družstev.

Závody proběhly za velmi dobrých sněhových a povětrnostních podmínek, což se projevilo na dobré účasti hlavně v dorosteneckých kategoriích. „Děkuji všem závodníkům za velmi dobré výsledky všech závodníků v průběhu celé sezony a všem pořadatelům a rozhodčím, kteří pomáhali a přispěli k úspěšnému uspořádání závodů," uvedl za pořadatele předseda ČKS SKI Jilemnice Stanislav Henych

Sandra Schützová brala medaili z každého závodu

Jednou z nejvýraznějších postav šampionátu byla jilemnická Sandra Schützová, která kromě prvenství ve štafetě žen spolu s Lídou Horkou a Kateřinou Janatovou byla i třetí ve sprintu a druhá za reprezentantkou Petrou Novákovou v 89. ročníku Hančova memoriálu na 30 kilometrů volnou technikou.

Mistrovství České republiky dorostu a dospělých v běhu na lyžích na Horních Mísečkách<br />Autor: Archiv ČKS SKI Jilemnice Titul získala pro Jilemnici i štafeta mladších dorostenců ve složení Michael Schütz, Eduard Vyšanský a Tomáš Lukeš. Bronzovou medailí ozdobily úspěšný víkend jilemnické mladší dorostenky ve složení Renata Trejbalová, Emma Pokorná a Hana Trojanová. Těsně za vysněnou medailí zůstali na čtvrtém místě starší dorostenci ve složení Vítězslav Hornig, Dominik Břečka a Adam Matouš.

Druhá štafeta žen (Eliška Votočková, Eliška Plecháčová, Pavlína Votočková) obsadila taktéž čtvrté místo. V mužích se v konkurenci liberecké Dukly od jilemnických lyžařů atak medailových pozic nečekal, proto je 7. místo pro juniory ve složení Karel Macháč, Filip Schütz a František Kožnar úspěchem.

V nedělním Hančově memoriálu kromě stříbrné Schützové doběhla juniorka Kateřina Janatová na druhém místě, v závodě se velice slušně prezentovala i v cíli šestá Eliška Votočková. V závodě juniorů se dlouho taktizovalo a na čele byla početná skupina závodníků, postupně se však rozpadla a do cíle dojel Filip Schütz na pátém místě a Karel Macháč na šestém místě.

Dvě zlata získala Dominika Hanušová

Mistrovství České republiky dorostu a dospělých v běhu na lyžích na Horních Mísečkách<br />Autor: Archiv ČKS SKI Jilemnice Velmi dobře si na šampionátu vedli i závodníci LSK Lomnice nad Popelkou. Nejlepší z nich byla dorostenka Dominika Hanušová, která zvítězila ve sprintu, a spolu Eliškou Rysulovou a Barborou Kociánovou brala i zlato ve štafetě. Eliška Rysulová byla ve sprintu druhá a  ze severské kombinace si na konci sezony odskočil Tomáš Portyk a získal bronzovou medaili mezi juniory. V nedělním Hančově memoriálu pak ještě v juniorské kategorii na 15 kilometrů trati získala Zuzana Staňková výborný bronz.

Po závodech se vyhlašovaly i celosezonní soutěže v Českém poháru, kde mezi staršími dorostenkami byla třetí Dominika Hanušová a v kategorii juniorek byla Zuzana Staňková také třetí. Z jilemnických nadějí byl druhý Tomáš Lukeš mezi mladšími dorostenci, čtvrtá byla Hana Trojanová v mladších dorostenkách a rovněž čtvrtý Adam Matouš mezi staršími dorostenci.

Sprint:

Dorost mladší (1,5 km volně): 1. Barbora Havlíčková, 2. Adéla Nováková (obě Fischer Ski klub Šumava), 3. Karolína Poulíková (Fenix Jeseník) - 1. Jan Hašek (SC Plzeň), 2. David Štefanov (Slovan Karlovy Vary), 3. Josef Tischler (Fischer Ski klub Šumava).

Dorost starší (1,5 km volně): 1. Dominika Hanušová, 2. Eliška Rysulová (obě LSK Lomnice n. P.), 3. Tereza Tvarůžková (Pustevny). - 1. Mikuláš Karlík (Spartak Letohrad), 2. Jiří Mánek (Fischer Ski klub Šumava), 3. Kryštof Husák (Slovan Karlovy Vary).

Ženy a juniorky (1,8 km volně): 1. Petra Nováková (Slovan Karlovy Vary), 2. Karolína Grohová (Nové Město na Moravě), 3. Sandra Schützová (ČKS SKI Jilemnice).

Junioři (1,8 km volně): 1. Michal Novák (Slovan Karlovy Vary), 2. Ondřej Dudek (Olfin car Trutnov), 3. Tomáš Portyk (LSK Lomnice n. P.).

Muži (1,8 km volně): 1. Jan Šrail (Nové Město na Moravě), 2. Aleš Razým (SC Plzeň), 3. Miroslav Dvořák (Dukla Liberec).

Mistrovství České republiky dorostu a dospělých v běhu na lyžích na Horních Mísečkách<br />Autor: Archiv ČKS SKI Jilemnice

Štafety:

Dorostenky mladší (3x 3,3 km volně): 1. Fischer Ski klub Šumava Vimperk (D. Nováková, A. Nováková, Havlíčková), 2. Liberecký kraj (Antošová, Kapčiarová, Honzejková), 3. ČKS SKI Jilemnice (Trejbalová, Pokorná, Trojanová).

Dorostenci mladší (3x 4 km volně): 1. ČKS SKI Jilemnice (Schütz, Vyšanský, Lukeš), 2. Liberecký kraj I (Tecl, Gebouský, Kocián), 3. Fischer Ski klub Šumava Vimperk (Tischler, Švejda, Mánek).

Dorostenky starší (3x 4 km volně): 1. LSK Lomnice n. P. (Kociánová, E. Rysulová, Hanušová), 2. Královéhradecký kraj (Jakoubková, Ptáková, Blahnová), 3. Wikov SKI Skuhrov nad Bělou (Štefková, Holíková, Smažíková).

Dorostenci starší (3x 5 km volně): 1. TJ Spartak Letohrad (Karlík, Herman, Štvrtecký), 2. Fenix SKI team Jeseník (Kozlovský, Bráblík, Žalčík), 3. Fischer Ski klub Šumava Vimperk (Novák, Kalivoda, Mánek).

Ženy a juniorky (3x 5 km volně): 1. ČKS SKI Jilemnice (Horká, Janatová, Schützová), 2. Jihočeksý kraj (Řezníková, Kreuzigerová, Klementová), 3. Ski klub Jablonec n. N. (Sixtová, Knopová, Jetmarová).

Muži a junioři (3x 6,6 km volně): 1. Dukla Liberec (Jakš, Knop, Gräf), 2. Fenix SKI team Jeseník (Kautz, Pechoušek, Fellner), 3. Dukla Liberec II (Rypl, Bešťák, Šeller).

89. ročník Hančova memoriálu:

Mistrovství České republiky dorostu a dospělých v běhu na lyžích na Horních Mísečkách<br />Autor: Archiv ČKS SKI Jilemnice Muži (50 km volně): 1. Martin Jakš (Dukla Liberec), 2. Jakub Gräf (Dukla Liberec) +8.1, 3. Petr Knop (Dukla Liberec) +30.7.

Ženy (30 km volně): 1. Petra Nováková (LK Slovan Karlovy Vary), 2. Sandra Schützová (ČKS SKI Jilemnice), 3. Kateřina Beroušková (Sport Club Plzeň).

Junioři (30 km volně): 1. Michal Novák (LK Slovan Karlovy Vary), 2. Ondřej Dudek (Olfin Car Ski Team Trutnov), 3. Petr Pilz (Ski klub Jablonec n. N.).

Juniorky (15 km volně): 1. Anna Sixtová (Ski klub Jablonec n. N.), 2. Kateřina Janatová (ČKS SKI Jilemnice), 3. Zuzana Staňková (LSK Lomnice n. P.).

MČR smíšených družstev: 1. ČKS SKI Jilemnice 2311, 2. Ski klub Jablonec n. N. 2173, 3. LK Slovan Karlovy Vary 1981, ...8. LSK Lomnice n. P. 1073,5.

Superpohár družstev dospělých, dorostu a žactva: 1. Ski klub Jablonec n. N. 4923, 2. ČKS SKI Jilemnice 4655, 3. Fischer Ski klub Šumava Vimperk 3859, ...9. LSK Lomnice n. P. 1817.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Břízkách vyhlásili nejlepší naděje v běhu na lyžích
Pro mladé lyžaře vyvrcholila sezona na Mísečkách
Přes dvě stovky lyžařů uctily památku Jirky Bartoše
Žáci SKI Jilemnice sbírali medaile v Novém Městě na Moravě
Jilemnická běžkyně Sandra Schützová zvítězila v ostravském sprintu
Na šampionátu dorostu na Božím Daru zářili jilemničtí lyžaři
Ve finiši Jilemnické padesátky Jakub Sikora porazil Daniela Máku
Sandra Schützová: Na jilemnické gymnázium vzpomínám moc ráda
Na Velké ceně Jilemnice startovalo na Mísečkách 371 běžců

Ke stažení

Konečné pořadí Českého poháru | I.liga družstev | Superpohár družstev | 89. Hančův memoriál | Výsledky sprintu | Štafety dorostu | Štafety dospělých

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 34 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT