Co zajímalo Turnováky na setkání v ZŠ Žižkova?

02.04.2022 15:48:20 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Co zajímalo Turnováky na setkání v ZŠ Žižkova?

V pondělí 28. března proběhlo další ze setkání starosty města s obyvateli, tentokrát v prostorách Základní školy Žižkova. Setkání bylo opět přenášeno také online.

Co obyvatele této části města nejvíce zajímalo? Tomáš Hocke nejdříve stručně přiblížil dění v Turnově, ať už se týká plánovaných investičních akcí nebo letošních oslav 750 let od první písemné zmínky o městě. Mimo jiné zmínil nutnou rekonstrukci ulice Markova, jejíž uzavření představuje velkou zátěž pro dopravní situaci ve městě. Chod dopravy v centru bude omezovat minimálně do poloviny léta. V rámci investic, které se přímo dotýkají oblasti setkání, byla zmíněna chystaná dostavba chodníku v zatáčce u Aleje legií, dokončení úprav a sítí v obytné zóně na Hruštici nebo revitalizace zahrady MŠ Zelenka.

V následující diskuzi se obyvatelé ulice Žižkova zajímali především o současný stav novostavby bytového domu ve vnitrobloku pod základní školou. Velkým tématem bylo parkování v místě, ať už jeho současný stav nebo možné rozšíření parkovacích míst v budoucnu. Z celkového přetlaku aut mají místní obavu také do budoucna. Řeší i to, jak bytový dům změní charakter místa, kde bydlí.

Parkování a dopravní ruch v ulici Žižkova nejen v ranní špičce patřil mezi hlavní body, na jejichž řešení se místní obyvatelé ptali. Rádi by více viděli Městskou polici nebo Policii ČR tak, aby se dopravní špičky dočkaly větší koordinace.

Mezi další témata patřil park Šetřilovsko, který se zatím nedočkal výraznější revitalizace. Také na něj by v budoucnu měla přijít řada. V souvislosti s tím byla zmíněna také plánovaná stavba restaurace, která by měla být brzy zahájena.

Dotazy směřovaly i mimo oblast setkání, příchozí zajímaly plány na přestavbu areálu Dioptry. Mezi dotazy se objevilo téma možné výstavby dalších nákupních prostor, včetně termínu zahájení stavby budovy Kauflandu, který by měl přijít již v květnu tohoto roku.

Celý záznam setkání s obyvateli můžete zhlédnout na facebooku města. Další setkání se odehraje opět zhruba za měsíc, podrobnosti upřesníme na webu, sociálních sítích, Mobilním Rozhlase (Munipolis) i městských vývěskách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Město Turnov zve ke kulatému stolu
Další setkání občanů se starostou Turnova proběhlo v Koškově ulici
Na turnovské radnici vlaje ukrajinská vlajka
Městská policie Turnov slaví 30 let
Setkání s obyvateli Turnova tentokrát proběhlo v centru města
Starosta Turnova uzavřel sérii setkání s obyvateli v Dolánkách
Zastupitelé odsouhlasili v čele Turnova starostu Tomáše Hockeho
Starosta Turnova Tomáš Hocke se opět setkal s obyvateli
Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Na staveniště nové knihovny v Turnově dorazila pilotovací souprava
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Nejčtenější články

22.05.: Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
22.05.: Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT