Co zajímalo Turnováky na setkání v ZŠ Žižkova?

02.04.2022 15:48:20 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Co zajímalo Turnováky na setkání v ZŠ Žižkova?

V pondělí 28. března proběhlo další ze setkání starosty města s obyvateli, tentokrát v prostorách Základní školy Žižkova. Setkání bylo opět přenášeno také online.

Co obyvatele této části města nejvíce zajímalo? Tomáš Hocke nejdříve stručně přiblížil dění v Turnově, ať už se týká plánovaných investičních akcí nebo letošních oslav 750 let od první písemné zmínky o městě. Mimo jiné zmínil nutnou rekonstrukci ulice Markova, jejíž uzavření představuje velkou zátěž pro dopravní situaci ve městě. Chod dopravy v centru bude omezovat minimálně do poloviny léta. V rámci investic, které se přímo dotýkají oblasti setkání, byla zmíněna chystaná dostavba chodníku v zatáčce u Aleje legií, dokončení úprav a sítí v obytné zóně na Hruštici nebo revitalizace zahrady MŠ Zelenka.

V následující diskuzi se obyvatelé ulice Žižkova zajímali především o současný stav novostavby bytového domu ve vnitrobloku pod základní školou. Velkým tématem bylo parkování v místě, ať už jeho současný stav nebo možné rozšíření parkovacích míst v budoucnu. Z celkového přetlaku aut mají místní obavu také do budoucna. Řeší i to, jak bytový dům změní charakter místa, kde bydlí.

Parkování a dopravní ruch v ulici Žižkova nejen v ranní špičce patřil mezi hlavní body, na jejichž řešení se místní obyvatelé ptali. Rádi by více viděli Městskou polici nebo Policii ČR tak, aby se dopravní špičky dočkaly větší koordinace.

Mezi další témata patřil park Šetřilovsko, který se zatím nedočkal výraznější revitalizace. Také na něj by v budoucnu měla přijít řada. V souvislosti s tím byla zmíněna také plánovaná stavba restaurace, která by měla být brzy zahájena.

Dotazy směřovaly i mimo oblast setkání, příchozí zajímaly plány na přestavbu areálu Dioptry. Mezi dotazy se objevilo téma možné výstavby dalších nákupních prostor, včetně termínu zahájení stavby budovy Kauflandu, který by měl přijít již v květnu tohoto roku.

Celý záznam setkání s obyvateli můžete zhlédnout na facebooku města. Další setkání se odehraje opět zhruba za měsíc, podrobnosti upřesníme na webu, sociálních sítích, Mobilním Rozhlase (Munipolis) i městských vývěskách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Město Turnov zve ke kulatému stolu
Další setkání občanů se starostou Turnova proběhlo v Koškově ulici
Na turnovské radnici vlaje ukrajinská vlajka
Městská policie Turnov slaví 30 let
Setkání s obyvateli Turnova tentokrát proběhlo v centru města
Starosta Turnova uzavřel sérii setkání s obyvateli v Dolánkách
Zastupitelé odsouhlasili v čele Turnova starostu Tomáše Hockeho
Starosta Turnova Tomáš Hocke se opět setkal s obyvateli
Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT