Čtenář roku semilské knihovny je Jindřich Matura

21.03.2024 10:15:00 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Čtenář roku semilské knihovny je Jindřich Matura

Březen patří v knihovnách České republiky celostátní kampani na podporu čtenářství a knihoven známé jako Březen - měsíc čtenářů. Letošní společné motto zní: S knížkou životem a zaměřuje se na nejmenší čtenáře knihoven. Nejmenším uživatelům je také věnován letošní ročník tradiční celostátní soutěže Čtenář roku, která nese název Největší z nejmenších. I semilská knihovna v rámci této soutěže hledala čtenáře/čtenářku v nejnižší věkové kategorii do 6 let.

Hledat nejpilnějšího čtenáře a návštěvníka mezi skřítky (dětská průkazka má na sobě obrázek skřítka), dalo knihovnicím vcelku práci, ale díky poctivé evidenci mohly nejprve za přízeň poděkovat sourozencům Učených. David, Martin a Julie v uplynulém roce nevynechali snad ani jednu pohádku. Ocenění si za přízeň i lásku ke knihám podle slov Jitky Šedinové zaslouží Anička Prchalová a k lásce ke čtení je rodiči směřován i Vít Pastyřík, kterého podpořila na vyhlášení babička až z dalekého Krnova.

Jako doma se v semilské knihovně cítí Čtenář roku 2024 - čtyřletý Jindřich Matura, kterému cestičku do knihovny vyšlapala jeho starší sestra Michaela. „U Jindry pro loňský rok evidujeme na 29 návštěv knihovny a více než 40 vypůjčených a prohlížených knih. Pohádky mu čtou rodiče poctivě každý večer, ale rád si prohlíží knihy i sám," prozrazuje Jitka Šedinová, ředitelka semilské knihovny. Společně navštěvuje celá rodina i připravované programy knihovny.

Vyhlášení výsledků ankety proběhlo ve čtvrtek 14. března odpoledne. Z rukou paní starostky Bc. Leny Mlejnkové obdržely všechny děti drobný dárek. V dárkových vacích našly děti knihy, hračku, stavebnici Seva a Jindra navíc ještě dárkový poukaz do knihkupectví.

„Gratulujeme ještě jednou Jindrovi k titulu Čtenáře roku 2024 semilské knihovny," dodává ředitelka Šedinová. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čtenář roku Libereckého kraje 2024 je z turnovské knihovny
Vojtěch Trka vyhlášen nejvěrnějším čtenářem knihoven v kraji
Krajské kolo Čtenáře roku vyhrála žena z Jihlavska. Půjčila si 61 e-knih
Březen je měsíc čtenářů. Liberecká knihovna vybírá nejlepšího e-čtenáře
Čtenář roku připomene učitele národů Komenského
Čtenářem roku 2019 v Libereckém kraji vyhlášen Petr Bergman
Čtenářem roku Libereckého kraje 2018 vyhlášen Ondřej Schneider
Nejlepší táta čtenář Libereckého kraje je Jiří Kraus z České Lípy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.

Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová

Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
Hejtmanský vánoční mošt vynesl 7611 korun pro Hospic svaté Zdislavy
Předvánoční večer s klasikou rozezní Pojizerskou galerii
Dopravně bezpečnostní akci Mikuláš v kraji neuniklo 356 řidičů
Avatara 3 uvádí Kino Jitřenka už od 17. prosince

Nejčtenější články

14.12.: Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
15.12.: Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
16.12.: Střední školy v Libereckém kraji pomáhají

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT