Čtenářem roku Libereckého kraje 2018 vyhlášen Ondřej Schneider

24.03.2018 21:10:49 | Autor: Dana Kroulíková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Čtenářem roku Libereckého kraje 2018 vyhlášen Ondřej Schneider

Čtenář roku Libereckého kraje 2018 byl vyhlášen v sobotu 17. března v Krajské vědecké knihovně Liberci. Nominaci na ocenění podalo osm knihoven z Libereckého kraje a většina z nominovaných se zúčastnila i slavnostního vyhlášení, na které je doprovodili zástupci či zástupkyně jednotlivých knihoven a samozřejmě nechyběli ani rodinní příslušníci - ostatně vybírali se hlavně nejmladší čtenáři, tak to ani jiné být nemohlo.

Přestože všichni nominovaní nejmladší čtenáři obdrželi diplom s titulem Čtenář roku 2018 Libereckého kraje, vítězem krajského kola Nejmladší čtenář Libereckého kraje se stal Ondřej Schneider (20 měsíců), který se sestrami a s maminkou pravidelně chodí na pobočku Krajské vědecké knihovny v Liberci ve Vesci, všichni sourozenci si půjčují knížky (celkově mají na čtenářských kontech až 200 výpůjček) a kromě toho navštěvují i podvečerní čtení pohádek a jiné pořady, které pobočka nabízí.

Celkově bylo do krajského kola vybráno knihovnami v kraji 13 dětí a do Krajské vědecké knihovny přijely děti z Doks, České Lípy, Jablonce nad Nisou, Turnova a Paceřic a doplnili je malí čtenáři z liberecké knihovny.

Vyhlášení čtenáře roku proběhlo za účasti radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje Květy Vinklátové, náměstka primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivana Langra a ředitelky Krajské vědecké knihovny v Liberci Blanky Konvalinkové. Naši nejmladší čtenáři obdrželi diplomy a dárky, které věnoval jednak Liberecký kraj, jednak statutární město Liberec a také Regionální organizace SKIP Libereckého kraje. Centrum Babylon Liberec poskytlo účastníkům vstupenky do Aquaparku a Lunaparku. Vstupenky darovala též ZOO Liberec. Hlavní cenu pro vítěze věnovala liberecká Home credit Arena, Schneiderovi se tak mohou těšit na muzikálovou show Madagaskar.

Po slavnostním vyhlášení a předání odměn následoval pěkný program - Lucie Romancová z Krajské vědecké knihovny nabídla dětem Muzikohrátky a po malém občerstvení již následovalo divadlo Kordula se svou pohádkou O kmotru Zajícovi. Zájemcům byla samozřejmě nabídnuta prohlídka liberecké knihovny. Společně s dětmi jsme si užili příjemné dopoledne.

Za RV SKIP Libereckého kraje Dana Kroulíková

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Březnový program krajské knihovny
Čtenář roku 2018 aneb Krajská knihovna hledá nejmladšího čtenáře

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.

Slavnostní svěcení a zavěšení zvonů v kostele sv. Václava v Harrachově

V sobotu 14. 5. Svěcení zvonů od 14 hodin v kostele sv. Václava, 15.30 vystoupení Vladimíra Jelena (basbaryton). V neděli 15. 5. následuje slavnostní zavěšení kostelních zvonů: Program slavnosti od 13 hodin pod kostelem sv. Václava, uvidíte Varnsdorfský pěvecký sbor Náhodou, vystoupení harrachovských dětí i ukázku agility a dlaší vystoupení. Přítomní budou Hrabata Harrachova i Jilemský spolek paní a dívek. První zvonění se uskuteční v neděli 15. května v 18 hodin. Přehled dalších akcí o víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na louce u Nisy se bude konat Krajský ekoden s tatrhy
Městská policie Semily slaví 30 let od svého založení
Liberečtí hasiči obsadili třetí místo na soutěži v Berlíně
Federace Europarc ocenila české národní parky
Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT