Čtvrťáci z turnovských škol putovali po památkách
20.09.2020 10:16:51 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov
V Turnově proběhlo v úterý 15. září Putování po památkách při příležitosti EHD - Dny evropského dědictví. Tuto akci, pro žáky čtvrtých tříd turnovských základních škol, každoročně připravuje odbor školství, kultury a sportu turnovské radnice.
„Žáci se během putování seznámili formou prohlídky a výkladu s jednotlivými památkami. První zastávkou bylo náměstí Českého ráje, kde měly děti možnost nahlédnout do kostela sv. Františka z Assisi, který je chráněn jako kulturní památka České republiky. Dalším stanovištěm byla turnovská synagoga v Krajířově ulici, kde byl pro děti připraven zajímavý výklad o židovství a židovských tradicích. Putování následně pokračovalo do Rývových sadů, kde proběhla pod vedením sokolníka Milana Straky, dětmi velmi oblíbená, ukázka dravého ptactva," prozradila Sabina Karešová z Odboru školství, kultury a sportu MěÚ Turnov.
Cílem putování se stal Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova, kde na malé výletníky čekal poslední výklad. Zde bylo také pro děti zajištěno občerstvení v podobě opečených buřtíků.
„Putovní den byl zakončen vyhodnocením vědomostních kvízů, které děti vyplňovaly vždy po výkladu na jednotlivých stanovištích. V rámci každé třídy bylo vyhodnoceno nejlepší družstvo, které za své znalosti obdrželo drobné ceny. Jako každým rokem se akce vydařila a všem zúčastněným děkujeme," dodala Sabina Karešová.
Související články
Čtvrťáci putovali po památkách, seznámili se i s životem dravých ptáků
Putování dětí po turnovských památkách 2017
Žáci čtvrtých ročníků turnovských škol putovali po památkách
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Kam za sportem a zábavou o víkendu 21. a 22. března
V obci Horka u Staré Paky hořel kolový nakladač
Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Nejčtenější články
19.03.: Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
18.03.: V Turnově oslaví Světový den vody!
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.