Čtyři nové vozy pro lékařské posádky ZZS
11.09.2022 09:35:15 | Autor: Michael Georgiev | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj
Čtyři nové vozy Škoda Kodiaq určené pro lékařské posádky ZZS LK ve Frýdlantě, Doksech, Turnově a v Liberci od letošního léta vyjíždějí za pacienty ze svých domovských základen. V sobotu 10. září se ale oficiálně představily veřejnosti a samozřejmě také vedení Libereckého kraje. ZZS LK tak navázala na obměnu zastaralých typů vozidel, poprvé nahrazuje ve výjezdu „nové" Škody Kodiaq, které si za několik let odsloužily své, modernějšími novými vozy.
„Vzhledem k tomu, že počet výjezdů za pacienty nám meziročně stále roste, logicky se i dřív opotřebují auta, rychleji najezdí víc kilometrů. Jsem rád, že můžeme i tímto způsobem dbát na bezpečnost pro naše zaměstnance a posílat je za pacienty ve spolehlivých vozech," řekl ředitel ZZS LK Luděk Kramář. Zdůraznil, že práce zdravotnických posádek je nesmírně náročná a zvýšená zátěž po coronavirové pandemii rozhodně nepolevila. Denně za pacienty ze 14 základen v Libereckém kraji záchranáři vyjíždějí více než 160krát.
Cena jednoho nového vozu pro lékařskou posádku je 2 273 590 korun. Součástí této částky není jen pořizovací cena auta, ale i jeho kompletní přestavba pro potřeby záchranky. „To znamená nejen polepy, ale zejména vybavení zdravotnickými přístroji a komunikační či signalizační technikou," vysvětlil Kramář. Škody Kodiaq neslouží pro přepravu pacientů, ale čistě pro rychlou lékařskou pomoc, tedy dopravu lékaře k pacientovi. Vůz tak nemá lůžkovou transportní vestavbu, jsou v něm nicméně zachována jen tři místa pro pasažéry, zbytek zabírá technika.
ZZS LK nová auta pořizuje díky tomu, že získala prostředky z projektu „ZZS LK - Pořízení vozidel Rendez-Vous", který je spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19. Projekt je realizován v letech 2021 - 2023, jeho celkový rozpočet je 15 984 777,60 Kč. Stará auta, která záchranka nahrazuje, nicméně úplně ze silnic nezmizí. Po důkladném technickém servisu budou nadále sloužit jako záložní vozidla.
Související články
Novou základnu ZZS LK otevřeli na libereckém letišti
ZZS vyhlásila sbírku pro rodinu zesnulého kolegy Miroslava Beneše
Cvičení řidičů ZZS LK proběhlo ve vojenském prostoru Ralsko již potřetí
Den linky 155 si připomínáme 15. května
Řidiči sanitek soutěžili v krajském kole českého šampionátu
Kraj věnuje Českému červenému kříži sanitku z liberecké záchranky
Kraj dá na provoz zdravotnické záchranné služby dalších 27 milionů
ZZS Libereckého kraje má akreditaci svědčící o kvalitě služeb
Více než stovka interventů a peerů se sešla v Jablonci nad Jizerou
Cvičné stanoviště nouzového přežití bylo v Rokytnici
Sanity záchranné služby ze zásahu ve firmě Purum naleznou uplatnění
Nové lékařské vozy liberecké záchranky míří do provozu
Jak vypadá jedna běžná směna ZZS Libereckého kraje v únoru 2021
Představili projekt nového integrovaného výjezdového centra v Turnově
Výjezdovou základnu ZZS na libereckém letišti čeká modernizace
Liberecký kraj koupil šest sanitek pro Zdravotnickou záchrannou službu
V Hrádku, Frýdlantu a Jablonci vyrostou nové základny zdravotníků
Řidiči sanitek ZZS LK cvičili v Ralsku jízdu rozbahněným terénem
V Liberci otevřeli nový heliport pro leteckou záchranku
Výročí 50 let od založení slaví profesionální hasiči ze stanice Semily
Novou výjezdovou základnu záchranné služby otevřeli v Rokytnici
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
Krajská záchranka měla v roce 2019 téměř 130 tisíc hovorů
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově
V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Nejnovější články
Turnovská socha sv. Jan Nepomuckého je zpět!
Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
Harrachov hostí školení trenérů speciální olympiády
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.