Čtyři prázdninové víkendy s jízdami Pojizerského Pacifiku

13.07.2023 23:40:59 | Autor: Dáša Palátková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Víchová nad Jizerou,Martinice,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou

Čtyři prázdninové víkendy s jízdami Pojizerského Pacifiku

Čtyři letní víkendy budou na trase Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou jezdit historické vlaky, vždy v sobotu je navíc připraven program pro celou rodinu přímo na perónu železniční stanice Martinice. Využijte nabídku jedinečného zážitku s vůní nostalgie.

Podrobnosti k víkendovému zastavení charakterizuje Alena Cejnarová, manažerka Destinační společnosti pro turistickou oblast Krkonoše, Krkonoše - svazek měst a obcí, která ve spolupráci se Spolkem železniční historie Martinice v Krkonoších projekt koordinuje: „Právě na martinické nádraží se vypravte o víkendech 15. - 16. a 29. - 30. července či 12.-13. a 26.-27. srpna. Po lokálce se kromě běžných vlakových spojů bude prohánět také parní vlak, nebo motorový Hurvínek. Přímo na perónu martinického nádraží bude po čtyři soboty živo. Pod dohledem Krakonoše čeká děti program, který promění čekání na vlak v báječný zážitek. Železniční muzeum bude mít své dveře otevřené a po celý den se průvodci nezastaví, aby zájemce seznámili s areálem stanice a jejím příběhem. Nechte si ho vyprávět a pochopíte, na jak unikátním místě právě jste."

Co chybí k dokonalosti? Alena Cejnarová doplnila: „Vlastně asi nic. Nádražní kavárna s domácími dobrůtkami, párkem na tácek i v rohlíku, točeným pivem nebo malinovkou a kávou bude totiž také otevřená."

Rodinné soboty a nostalgické jízdy na trati Pojizerský Pacifik

V sobotu 15. července - Setkání s hraběcí rodinou - užijte s dětmi loutkovou pohádku Perníková chaloupka na perónu martinického nádraží se začátkem v 10 hodin. Ve 12:20 odjíždí parní mašina Sedma 354.7152 se soupravou historických vozů. Po celý den navštivte na perónu pohádkový stan Svazku Krkonoše, u kterého si mohou děti vyrobit perličkovou hvězdičku a zahrát jednoduché hry. Vy načerpáte inspiraci na další výlety díky tištěným materiálům.

V sobotu 29. července - S Hurvínkem za soutěžemi - poslední červencový víkend se můžete svézt červeným motoráčkem zvaným Hurvínek. V sobotu bude na perónu martinického nádraží připraven pohádkový stan s montáží perličkových ozdobiček firmy Rautis, zábavou pro děti a informacemi pro dospělé.

Až vyzkoušíte vše, co areál železniční stanice nabízí, vypravte se na naučnou stezku Nádraží Martinice. Není dlouhá, na každém zastavení se něco zajímavého dozvíte. Pokud vše pozorně pročtete, děti zodpoví kvízové otázky a splní úkoly, mohou si v pohádkovém stanu vyzvednout drobnou cenu od Krakonoše.

V sobotu 12. srpna - Parním vláčkem za pohádkou - po trati bude od rána bafat parní mašina. Doporučujeme v 10 hodin loutkové divadlo s pohádkami od Hanse Christiana Andersena. Po divadle navštivte pohádkový stan s jednoduchými soutěžemi. Šikovnost nejen dětských prstíků si společně ověříme při montáži perličkové ozdoby od firmy Rautis z Poniklé. A až se nabažíte třpytivé krásy, vydejte se na prohlídku muzea nebo na zábavnou procházku po naučné stezce Nádraží Martinice.

V sobotu 26. srpna - S Hurvínkem za soutěžemi - poslední prázdninovou sobotu se svezete červeným motorovým vlakem M 131.1541, zvaným Hurvínek. I tentokrát postavíme pro děti pod dohledem Krakonoše pohádkový stan s perličkovými ozdobami. Navíc, všechny rádi nasměrujeme na naučnou stezku Nádraží Martinice. Kdo projde všechna stanoviště, za splněné úkoly si vyslouží odměnu.

Komiks do vlaku a kvíz o ceny

Ať už jedete mašinkou speciální nebo běžným spojem, vyzvedněte si na nádraží v Martinicích komiks Jízda s hrabětem. Nabízí tipy na aktivity do vlaku i na doma, hravě představí historii trati i její význam a doporučí tipy na výlety ze zastávek. Hra je k dispozici také v informačních centrech podél trati nebo k vytištění na webu www.krkonose.eu.

Přibalte také letáček Léto s Pojizerským Pacifikem, jehož součástí je kvíz o ceny. Všechny otázky hravě zodpovíte, pokud na trati skutečně pojedete, nebo pokud si projdete naučnou stezku Nádraží Martinice. Odpovědi budou slosovány a vítěz získá víkendový pobyt na Labské boudě.

Co je Pojizerský Pacifik?

I na takovou otázku je Alena Cejnarová připravena a vysvětluje: „Přezdívka pro lokální železniční trať ve směru Martinice v Krkonoších - Jilemnice - Jablonec nad Jizerou - Rokytnice nad Jizerou. Line se údolím řeky Jizery, propojuje krásná místa západních Krkonoš, nabízí se jako alternativní možnost dopravy při vašich výletech.

Stavbu lokálky inicioval významný krkonošský politik, mecenáš a podnikatel Jan hrabě Harrach a je tak jednou z nejhmatatelnějších stop, které v regionu zanechal. Výstavba železnice doslova otevřela Krkonoše turistům i průmyslu a výrazně posunula rozvoj regionu.

Nejvýznamnější památkou na trati je Železniční stanice Martinice v Krkonoších z roku 1871. Je jednou z posledních stanic v republice, na které se dodnes dochoval plně funkční systém řízení z poloviny 20. století včetně mechanických návěstidel. Tady počítače neuvidíte! Právě proto byla roku 2016 vyhlášena kulturní památkou."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Parní vlak o prázdninách brázdí Český ráj, tentokrát až do Košťálova
Krakonošovy letní podvečery podevatenácté obsadí jilemnické náměstí
Léto na kolejích Pojizerského Pacifiku se vydařilo
Obrazem: Druhý Krkonošský parní víkend 2022
Projeďte se v létě 2022 Pojizerským Pacifikem
Krakonošovy letní podvečery poosmnácté obsadí jilemnické náměstí
VIDEO: Jízda historickým vlakem z Kořenova do Szklarske Poreby
Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil
Obrazem: Krkonošský parní víkend v srpnu 2021
Kraj hodlá na trati z Martinic do Rokytnice zachovat vlakovou dopravu
Obrazem: Duha zářila Legiovlaku při přesunu z Vrchlabí do Martinic
Obrazem: Legiovlak dorazil do Vrchlabí
FOTO: Na prohlídku martinického nádraží dorazil i hrabě Harrach
Obrazem: Krkonošský parní víkend v červenci 2021
Obrazem: Zahájení Krakonošových letních podvečerů 2021
Léto s Pojizerským Pacifikem
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Obrazem: Krkonošský červencový parní víkend 2020
Obrazem: Druhý Krkonošský parní víkend 2019
Obrazem: Start Krkonošského parního víkendu 2019
Obrazem: Krkonošský parní víkend 2018
Obrazem: Jízda Krakonošova letního parního vlaku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT