Cyklisté havarovali na sklonku roku v Malé Skále i v Turnově

30.12.2023 22:27:26 | Autor: rk, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Malá Skála,Turnov

Cyklisté havarovali na sklonku roku v Malé Skále i v Turnově

Dva cyklisté utrpěli zranění v posledních dnech roku 2023. V pátek na Malé Skále vjel cyklista do jízdní dráhy automobilu a je zraněný na hlavě, v sobotu brzy ráno upadl na obličej v Nádražní ulici v Turnově cyklista, u něhož je prokázáno požití alkoholu před jízdou.

V pátek 29. prosince v19.10 vjel v Malé Skále 54letý cyklista na jízdním kole bez odrazek nebo jiných reflexních prvků z chodníku do jízdní dráhy řidiči osobního vozidla tovární značky Volkwagen Pollo, jedoucímu po silnici I/10. Řidič pro krátkou vzdálenost neměl šanci srážce zabránit a střetl se s ním.

Cyklista bez cyklistické přilby přitom utrpěl zranění na hlavě a v obličeji, se kterými je hospitalizován v turnovské nemocnici. „Dechové zkoušce se kvůli zranění podrobit nemohl a proto zatím nemáme informaci o tom, zda byl či nebyl pod vlivem alkoholu. Na tuto otázku odpoví rozbory jeho krve, na jejichž výsledky čekáme," sdělila tisková mluvčí Policie CR Ivana Baláková.

V sobotu 30. prosince kolem 2.45 projížděl na jízdním kole 46letý muž Nádražní ulicí v Turnově, kde upadl na silnici a potloukl se v obličeji. Cyklistickou přilbu na hlavě neměl. Zdravotnická záchranná služba ho převezla na vyšetření do nemocnice, které na místě odmítl a rozhodl se zdravotnické zařízení na vlastní odpovědnost opustit. „Ještě dříve, než to muž udělal, jsme ho podrobili dechové zkoušce s výsledkem 2,21 promile alkoholu," upřesnila Ivana Baláková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidič v Dolních Štěpanicích se hlídce rovnou přiznal k zákazu řízení
Chlapce po střetu s autobusem v Semilech zachránila hromada sněhu
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Kvůli počasí uzavírají pro kamiony silnici z Tanvaldu do Harrachova
Ke střetu osobáku s kamionem došlo v Liberci Kunraticích
V obci Kruh narazilo auto do stromu
Seznam úseků v kraji, kde je od 10. listopadu povinná zimní výbava

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků
Jezdíme okolo - pozůstatky historického silničního značení na Lomnicku
Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT