Dálkař Juška skočil v Turnově nový český rekord!

24.05.2017 14:13:15 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Dálkař Juška skočil v Turnově nový český rekord!

Memoriál Ludvíka Daňka v Turnově ozdobil v úterý v jedné ze závěrečných disciplín český reprezentant ve skoku do dálky Radek Juška. Svěřenec trenéra Josefa Karase totiž ve třetí sérii dolétl do vzdálenosti 829 centimetrů, čímž o čtyři centimetry překonal historické maximum Milana Mikuláše z roku 1988.

„Vůbec nemám slov. Je to pro mě překvapení. Nečekal bych, že dokážu předvést takový výkon hned v úvodu sezóny. Těší mě, že jsem se tak rychle dokázal vrátit po zranění, které mě postihlo na začátku haly. Konečně mi vyšel celý pokus a na prkně se mi nepodlomila noha. Je to fantazie," řekl Radek Juška pro svazový web atletika.cz.

„Už jsem si na Mistrovství České republiky loni v Táboře věřil na český rekord, ale tam to ještě nevyšlo. Pracovali jsme s trenérem na rychlosti a hned na prvním závodě z plného rozběhu se to projevilo. Formu chci samozřejmě směřovat k mistrovství světa," doplnil dále Juška, který je aktuálně čtvrtý ve světových atletických tabulkách.

Kompletní článek: FOTO: Wierig na Daňkově memoriálu utnul sérii výher Malachowského

Podrobná pozvánka na 18. Memoriál Ludvíka Daňka

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem
Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Bayovně zahrají tři kapely

Nejčtenější články

11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
11.04.: V Bayovně zahrají tři kapely
10.04.: Liberecký tunel čeká tradiční jarní údržba

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT