Dalmach předčil v Jilemnici vedoucí Andy Liberec

21.03.2011 20:06:08 | Autor: fcd | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Na palubovku prvního mužstva 2. ligy jeli hráči Dalmachu s pokorou a očekávali domácí útočnou smršť, ale ukázalo se, že Turnovským velmi vyhovuje chodit ze zajištěné obrany do protiútoků. Navíc měli v jilemnické hale i hutnou podporu svých fanoušků.

Rezerva Dalmachu v neděli svou soutěž dohrála, podrobnosti zde. Zápas s Andy  byl předposledním zápasem i pro áčko, sezonu zakončí futsalisté Dalmachu v pátek v Turnově od 19 hodin proti celku CF Radobýl Litoměřice.

Andy Liberec - TJ FC Dalmach Turnov 3:8 (1:4)

Ve 4. minutě ze standardní situace vystřelil Kratochvíl, míč se odrazil k D. Hurtovi, a ten míč pohodlně uklidil do branky. O dvě minuty později opět Kratochvíl v pozici nahrávače připravil šanci pro Kalouska, který nezaváhal - 0:2. V 8. minutě snížil Peškar - 1:2. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a povedla se až kombinace rozehraná z autu po ose D. Hurt  - Mencl - Kulhánek, kdy posledně jmenovaný zvýšil na rozdíl dvou branek - 1:3. Výborný první poločas dokonal Daniel Hurt po přihrávce Kalouska, když rychlou střelou bodlem nedal Bočokovi v brance Andy žádnou šanci - 1:4.

Druhý poločas paradoxně nezačal náporem Andy, ale šancí hostů, kdy se Kalousek objevil sám před brankářem domácích, ale tentokrát zaváhal. V 29. minutě kopal Kulhánek desetimetrový kop za akumulované fauly a mířil přesně - 1:5. Domácí poté utkání nezvládali psychicky a ubírali se ke zbytečným faulům, které rozhodčí trestal žlutými kartami. Andy od poloviny druhého poločasu začalo hrát bez brankáře a začalo se jim dařit, když během minuty snížilo na rozdíl dvou branek - 3:5.

Opět zvýšit mohl Kulhánek, ale tentokrát trestný kop Bočok chytil. Zvýšení se povedlo až Vítkovi, když se trefil do odkryté branky přes celé hřiště - 3:6. Poté domácím ještě vypíchl míč Vojta Hurt a opět zakončil do prázdné branky - 3:7. Výborně za Dalmach zachytal i brankář Prokopec, který neskutečnými zákroky trápil domácí hráče a dokonce chytil i trestný kop Jírovi. Na konečných 3:8 pro Dalmach přidal branku Daniel Hurt a dovršil tak svůj hattrick.

„Po nemastném výkonu při domácím utkání s Alfou jsme tentokrát podali bezchybný výkon a našim fanouškům, kteří s námi na utkání dorazili společným autobusem jsme určitě museli udělat radost. Tímto bychom jim chtěli poděkovat za krásnou atmosféru, kdy jsme díky nim v Jilemnici hráli v podstatě jako doma," uvedl asistent trenéra Dalmachu Aleš Krejčík.

Branky Dalmachu: D. Hurt 3, Kulhánek 2, Kalousek, Vítek, V. Hurt. Diváků: 40. Sestava FC Dalmach: Prokopec - Vítek, J. Mencl, R. Mencl, Bernard, Kratochvíl, Kalousek, D. Hurt, V. Hurt, Kulhánek.

Ostatní výsledky 12.kola: Hradec Králové - Benešov 7:5, Kladno - Slaný 2:0, Mělník - Kadaň 6:4, Litoměřice  - Příbram 29:0, Alfa  - volno.