Dalmach vrátil v odvetě Mělníku porážku a rozhodne až třetí zápas
06.04.2012 20:29:32 | Autor: FC Dalmach a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Futsalisté FC Dalmach Turnov dokázali zdánlivě nemožnou misi. Po domácím těsně prohraném utkání semifinále play off druhé ligy netipovalo mnoho příznivců vyrovnání série v utkání venku, ale turnovští futsalisté to dokázali, a o postupujícím tak rozhodne až třetí zápas.
Olympik Mělník - Dalmach Turnov 1:3 (0:1)
Obě mužstva začala ve čtvrtek v neratovické hale opatrně a nikdo nechtěl první inkasovat. V polovině prvního poločasu rozehrával přímý kop Bakeš na Pařízka, který vymetl horní roh branky domácího brankáře Hnízda. Dalmach udržel nerozhodný výsledek až do poločasové přestávky především díky výborně chytajícímu Koubusovi.
Ve 24. minutě rozehrával Mělník rohový kop na Neumanna, který se dokázal uvolnit na svoji silnou levou nohu a zamířil přesně - 1:1. O pár minut později už ale Dalmach opět vedl, když Mencl dokázal přejít přes dva hráče Mělníku, nasměroval míč na Špínu, a ten střelou o tyč trefil vedení - 1:2. Poté se Olympik tlačil do střeleckých příležitostí častěji, ale buď trefoval Koubuse a nebo sítě za brankou. V 35. minutě Hurt poslal do protiútoku Krejčíka, ten našel Kratochvíla, který usměrnil míč za tyče domácí branky - 1:3. Poté Mělník sáhl ke hře bez brankáře, zatlačil hráče Dalmachu, ale ti dokázali i tuto část hry ubránit a odváží si do Turnova bod do pokračující série play-off.
„Zahráli jsme takticky výborně a především v obranné fázi hry bylo znát, že spolu už nějaký ten rok hrajeme. Chceme pozvat všechny fanoušky na rozhodující utkání do Turnova, kde se pokusíme opět zabojovat a posunout naši sezónu ještě o krůček dál," uvedl po utkání hrající trenér Aleš Krejčík.
Branky: Neumann - Pařízek, Špína, Kratochvíl. Rozhodčí: Milner, Řeháček, ŽK: 0:1. Sestava Dalmach: Koubus - Bakeš, Krejčík, Pařízek, Bernard, J. Mencl, Špína, Kratochvíl, D. Hurt.
Rozhodující utkání série se hraje v Turnově v neděli 15. 4. od 20 hodin. Druhá série je rovněž vyrovnaná 1:1 na zápasy, když tentokrát vyhrál Salamandr Hradec Králové doma nad Démony Česká Lípa 7:2.
První semifinále: FOTO: Futsalisté padli po bitvě s Mělníkem až na penalty
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
