Dalmach vstoupil vítězně do futsalové sezony
24.10.2023 20:51:05 | Autor: Daniel Novák, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Doplněn minirozhovor a video! Futsalisté turnovského TJ FC Dalmach vstoupili do sezony v divizi A domácím zápasem proti Libereckým Gazelám. Utkání se jim povedlo především v první půli a připsali si nakonec přesvědčivou výhru 4:2.
TJ FC Dalmach Turnov - Liberecké Gazely 4:2 (4:1)
Dalmach vstřelil čtyři branky hned v první půli. Gazely reagovaly gólem z trestného kopu po faulech hráčů Dalmachu. V druhé půli se domácí netrefili, zato hosté snižovali na 4:2. Přes spoustu šancí, zejména po akcích turnovských, se více skóre neměnilo.
Po závěrečné siréně se sešli všichni hráči ve středu hrací plochy a potleskem děkovali divákům obou táborů za podporu.
Góly a asistence hráčů: Fedorko (Špína), Hurt D.(Randák), Randák (Hurt V.), Randák(Krejčík) - Abrahám 2. Rozhodčí: Zlatník, Kořínek, ŽK: 0:1. Diváků: 80. Sestava Dalmachu: Filla, Tvrdý, Schmeiler, Krejčík, Hurt V., Fedorko, Špína, Randák, Hurt D.
Rozhovor s Matějem Randákem a video z kabiny pro fanoušky:
Matěji, za Sedmihorky si odšpuntoval smršť kanadských bodů. Podle dnešního výkonu to tak můžeme brát?
Ahoj, už bylo na čase to odšpuntovat, tak doufám, že už to nadále bude pokračovat."
Jak se rodila z tvého pohledu dnešní výhra?
Po prvním poločase, kdy hra byla v naši kontrole, jsme si druhý poločas udělali zbytečně složitý díky neproměněným šancím, ale byl to první zápas, a jestli se budeme takhle nadále scházet, tak věřím, že bychom opravdu měli hrát o špičku tabulky.
Obnovila se známá spolupráce s Hurťáky. Jak se vám dohromady zase hrálo?
S Hurťáky se mi samozřejmě hrálo dobře, jsem rád, že oba zase začali hrát, tak snad Dádinovi vydrží zdraví a Vojtovi zase nervy a bude se nám dařit nadále.
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Nejnovější články
Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále
První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Vánoční koncert pěveckého sboru ROSEX opět v ruprechtickém kostele
Nadace Euronisa rozdělila 900 tisíc mezi 21 neziskových organizací
Nejčtenější články
17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
16.12.: Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
16.12.: Avatara 3 uvádí Kino Jitřenka už od 17. prosince
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.