Dalmach znovu v plné síle porazil doma libereckou Slavii

12.03.2012 19:24:00 | Autor: FC Dalmach a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Po dvou porážkách futsalisté FC Dalmach Turnov ve druhé lize opět zabrali a v domácí hale v neděli porazili Slavii TU Liberec 4:2 po poločase 2:1. V tabulce jim patří třetí místo a Chotěboř se před ně může v závěrečných dvou kolech dostat už jen teoreticky.

To znamená pro Dalmach téměř jistotu historicky první účasti v play off druhé ligy. V příštím kole zajíždějí turnovští hráči už v pátek 16. března do Litoměřic.

Dalmach Turnov - Slavia TU Liberec 4:2 (2:1)

Výraznější šance přišly v 5. minutě, když nejprve Zdražilovu střelu zlikvidoval Vykoukal a poté Bláhovu dělovku zastavilo břevno Koubusovi branky. V 11. minutě rozehrál přímý volný kop Zdražil a Bakeš vše prostřelil - 1:0. O minutu později už ale bylo vyrovnáno Krasnickým - 1:1. Ve 12. minutě šli hosté do oslabení, když po druhé žluté musel předčasně do kabin Bláha. Dalmach však hru v přesile dlouho nemohl využít, neujala se ani střela Zdražila, který mířil pouze do tyče.

Ve 14. minutě kopala Slavie desetimetrový kop za akumulované fauly, ale Krasnický tuto šanci nevyužil. Na konci přesilovky napřáhl Dan Hurt a vymetl šibenici - 2:1. V 16. minutě se krásně uvolnil Bernard, ale zakončil těsně mimo branku. V závěru první půle uvolnil Kratochvíl Krejčíka, toho však vychytal Vykoukal.

Ze začátku druhého poločasu vyrovnal Husák - 2:2. Poté Dalmach chodil do rychlých protiútoků, ale ujala se až kombinace ve 34. minutě Dana Hurta s Pařízkem - 3:2. V posledních minutách vsadila Slavia na hru bez brankáře, ale Dalmach výhru již dokázal uhájit i díky přesné střele Zdražila přes celé hřiště.

Branky: Bakeš, D. Hurt, Pařízek, Zdražil - Krasnický, Husák. Rozhodčí: Milner, Čurda, ŽK: 2:2. Sestava Dalmachu: Koubus - J. Mencl, Krejčík, Pařízek, Bakeš, Zdražil, D. Hurt, V. Hurt, Kratochvíl, Bernard.

Další výsledky 20. kola: Benešov - Betis Kadaň 2:4, F. A. Zole Česká Lípa - Chotěboř 7:4, Olympik Mělník - Litoměřice 4:2, Démoni Česká Lípa - Hradec králové 5:2, Goll Běloves - Tábor 4:3.

Liberecký přebor

Dalmach Turnov B - Yankees Warriors 3:2 (0:2)

První poločas byl jasně v režii válečníků z Nového Boru. Dalmach nedokázal využít ani jednu z vyložených příležitostí. Do druhého poločasu nastoupil Jaroslav Mencl a na hře to bylo hned znát. Nejprve uvolnil Čepelíka, poté Hanzla a na závěr zařídil svým průnikem přímý volný kop na hranici vápna, který dvě vteřiny před koncem proměnil Vítek, a dokončil tak obrat Dalmachu na 3:2.

Branky Dalmachu: Čepelík, Hanzl, Vítek. Sestava Dalmach B: Prokopec - J. Pecka, Kučírek, Vítek, Čepelík, V. Mencl, R. Mencl, Hanzl, E. Šafář, J. Mencl, T. Galle.