Další setkání občanů se starostou Turnova proběhlo v Koškově ulici

04.03.2022 14:43:37 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Další setkání občanů se starostou Turnova proběhlo v Koškově ulici

Setkání starosty města Tomáše Hockeho v pondělí 28. února patřilo obyvatelům ulic Nad Perchtou, Koškova a také obyvatelům Nudvojovic. V klubovně FK Turnov se sešlo více než 30 obyvatel, aby se zeptali na to, co je zajímá a trápí v místě jejich bydliště.

V úvodu starosta města shrnul současné dění a zmínil, jaké aktivity se rozvíjí v rámci pomoci Ukrajině. Stručně přiblížil také plánované investiční akce města nebo oslavy 750 let města, kterým by měl patřit rok 2022.

Pak už přišla na řadu diskuze, která byla velmi živá. Vzhledem k tomu, že pandemie covid-19 znemožnila podobná setkání po značně dlouhou dobu, místní obyvatelé měli na srdci řadu otázek a podnětů. Velmi záhy se diskuze stočila k plánované stavbě silnice S5, která by měla překlenout údolí Jizery v těsné blízkosti Nudvojovic i ulice Nad Perchtou. Především obyvatele Nad Perchtou trápí starost o budoucí hlučnost v oblasti, která je už v této chvíli často neúnosná. Oblast je zatížena jak dopravou v podobě železnice i průtahu městem, tak průmyslovou výrobou.

73003/prev_1646401509_w_DSC01520.JPG<br />Autor: Marcela Jandová Právě kolem průmyslové výroby se točila další část diskuze, kdy se objevily stížnosti na hlučnost a častý zápach v provozů firem Kamax nebo Juta. Tomáš Hocke nastínil možnosti města a přiblížil kroky, jež do současné doby byly podniknuty, přislíbil další činnost v této oblasti. V této souvislosti zaznělo, že legislativa v oblasti hygienických limitů v současné době není příliš dobře nastavena.

Ze strany obyvatel ulic Nad Perchtou, Koškova i Nudvojovic mimo jiné zazněly dotazy k plánovaným rekonstrukcím silnic a chodníků. V souvislosti s projektem firmy Juta k rozšíření provozu je plánována rekonstrukce ulice Koškova, včetně nového chodníku až k fotbalovému stadionu. Nového povrchu by se měla dočkat také Nudvojovická ulice v nejzazší části směrem k Přepeřům. Podobně by se rekonstrukce rádi dočkali také obyvatelé ulice Nad Perchtou.

„Děkujeme všem občanům Turnova, kteří přišli nebo sledovali živé vysílání na facebooku, případně se sami zapojili do diskuze. Přispíváte tak k rozvoji oblasti, ve které žijete i celého města. Sledujte veřejná jednání Zastupitelstva města Turnov, webové stránky města a sociální sítě, kde se dozvíte o aktuálním dění ve městě, o plánovaných investicích nebo připravovaných akcích. Nabízíme také registraci do Mobilního Rozhlasu, kde vám městské novinky přijdou pravidelně do aplikace, na email nebo telefon. Můžete tak mít informace z první ruky a můžete se podílet na rozvoji našeho města," uvedla tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na turnovské radnici vlaje ukrajinská vlajka
Městská policie Turnov slaví 30 let
Setkání s obyvateli Turnova tentokrát proběhlo v centru města
Starosta Turnova uzavřel sérii setkání s obyvateli v Dolánkách
Zastupitelé odsouhlasili v čele Turnova starostu Tomáše Hockeho
Starosta Turnova Tomáš Hocke se opět setkal s obyvateli
Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Na staveniště nové knihovny v Turnově dorazila pilotovací souprava
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Nejčtenější články

22.05.: Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
22.05.: Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT