Další setkání občanů se starostou Turnova proběhlo v Koškově ulici

04.03.2022 14:43:37 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Další setkání občanů se starostou Turnova proběhlo v Koškově ulici

Setkání starosty města Tomáše Hockeho v pondělí 28. února patřilo obyvatelům ulic Nad Perchtou, Koškova a také obyvatelům Nudvojovic. V klubovně FK Turnov se sešlo více než 30 obyvatel, aby se zeptali na to, co je zajímá a trápí v místě jejich bydliště.

V úvodu starosta města shrnul současné dění a zmínil, jaké aktivity se rozvíjí v rámci pomoci Ukrajině. Stručně přiblížil také plánované investiční akce města nebo oslavy 750 let města, kterým by měl patřit rok 2022.

Pak už přišla na řadu diskuze, která byla velmi živá. Vzhledem k tomu, že pandemie covid-19 znemožnila podobná setkání po značně dlouhou dobu, místní obyvatelé měli na srdci řadu otázek a podnětů. Velmi záhy se diskuze stočila k plánované stavbě silnice S5, která by měla překlenout údolí Jizery v těsné blízkosti Nudvojovic i ulice Nad Perchtou. Především obyvatele Nad Perchtou trápí starost o budoucí hlučnost v oblasti, která je už v této chvíli často neúnosná. Oblast je zatížena jak dopravou v podobě železnice i průtahu městem, tak průmyslovou výrobou.

73003/prev_1646401509_w_DSC01520.JPG<br />Autor: Marcela Jandová Právě kolem průmyslové výroby se točila další část diskuze, kdy se objevily stížnosti na hlučnost a častý zápach v provozů firem Kamax nebo Juta. Tomáš Hocke nastínil možnosti města a přiblížil kroky, jež do současné doby byly podniknuty, přislíbil další činnost v této oblasti. V této souvislosti zaznělo, že legislativa v oblasti hygienických limitů v současné době není příliš dobře nastavena.

Ze strany obyvatel ulic Nad Perchtou, Koškova i Nudvojovic mimo jiné zazněly dotazy k plánovaným rekonstrukcím silnic a chodníků. V souvislosti s projektem firmy Juta k rozšíření provozu je plánována rekonstrukce ulice Koškova, včetně nového chodníku až k fotbalovému stadionu. Nového povrchu by se měla dočkat také Nudvojovická ulice v nejzazší části směrem k Přepeřům. Podobně by se rekonstrukce rádi dočkali také obyvatelé ulice Nad Perchtou.

„Děkujeme všem občanům Turnova, kteří přišli nebo sledovali živé vysílání na facebooku, případně se sami zapojili do diskuze. Přispíváte tak k rozvoji oblasti, ve které žijete i celého města. Sledujte veřejná jednání Zastupitelstva města Turnov, webové stránky města a sociální sítě, kde se dozvíte o aktuálním dění ve městě, o plánovaných investicích nebo připravovaných akcích. Nabízíme také registraci do Mobilního Rozhlasu, kde vám městské novinky přijdou pravidelně do aplikace, na email nebo telefon. Můžete tak mít informace z první ruky a můžete se podílet na rozvoji našeho města," uvedla tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na turnovské radnici vlaje ukrajinská vlajka
Městská policie Turnov slaví 30 let
Setkání s obyvateli Turnova tentokrát proběhlo v centru města
Starosta Turnova uzavřel sérii setkání s obyvateli v Dolánkách
Zastupitelé odsouhlasili v čele Turnova starostu Tomáše Hockeho
Starosta Turnova Tomáš Hocke se opět setkal s obyvateli
Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT