Dan Hůlka zpívá seniorům v domovech po celém kraji

24.04.2020 20:32:39 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Benešov u Semil,Sychrov,Rokytnice nad Jizerou

Dan Hůlka zpívá seniorům v domovech po celém kraji

Potěšit seniory a handicapované, kteří jsou z bezpečnostních důvodů kvůli koronavirové pandemii nyní izolováni v domovech od okolního světa. To je cíl současného miniturné oblíbeného zpěváka Daniela Hůlky v Libereckém kraji. Dan Hůlka zazpívá seniorům a postiženým celkem v 16 domovech. První skupinu domovů objel ve čtvrtek 23. dubna, druhou má naplánovanou na pátek 24. dubna a své miniturné uzavře v pondělí 27. dubna.

Seniory a handicapované nemohou v době krize navštěvovat ani jejich příbuzní, proto se teď více než kdy jindy mohou cítit osaměle. Daniel Hůlka je přijel psychicky podpořit, dodat jim svými muzikálovými písničkami trochu optimismu a energie. Do Domova důchodců v Jabloneckých Pasekách se vypravil ve čtvrtek 23. dubna také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, aby charismatickému zpěvákovi osobně poděkoval.

„Hudba je nejlepší lék na všechny smutky. Dokáže uklidnit, potěšit, povzbudit. Navozuje v nás, když ji posloucháme, příjemné pocity. Dokáže nám také rozproudit krev. Věřím, že vystoupení Dana Hůlky rozptýlí všechny současné obavy seniorů a handicapovaných, a že jim pomůže lehčeji snášet v dalších týdnech nynější omezení. Danielu Hůlkovi za tuto pomoc moc děkuji," řekl náměstek Pavel Svoboda.

Pavel Svoboda poděkoval rovněž řediteli Domova seniorů Sychrov Jiřímu Duškovi, který sérii minikoncertů Zlatého slavíka z roku 1998 v domovech po celém kraji zorganizoval. Mezi těmi, které si zhruba půlhodinové vystoupení Dana Hůlky vychutnají, jsou třeba také domovy seniorů v Českém Dubu, v Rokytnici nad Jizerou, Liberci - Františkově, Jindřichovicích pod Smrkem nebo na Sychrově.

Dalšími zastávkami jsou i SPS Tereza v Benešově u Semil, Hospic sv. Zdislavy v Liberci, Sociální služby města Česká Lípa, Pampeliška ve Stráži pod Ralskem nebo Domov Sluneční dvůr. Vystoupení Daniela Hůlky se odehrávají pod širým nebem na volném prostranství před domovy, v bezpečné vzdálenosti od klientů.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT