Dan Hůlka zpívá seniorům v domovech po celém kraji

24.04.2020 20:32:39 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Benešov u Semil,Sychrov,Rokytnice nad Jizerou

Dan Hůlka zpívá seniorům v domovech po celém kraji

Potěšit seniory a handicapované, kteří jsou z bezpečnostních důvodů kvůli koronavirové pandemii nyní izolováni v domovech od okolního světa. To je cíl současného miniturné oblíbeného zpěváka Daniela Hůlky v Libereckém kraji. Dan Hůlka zazpívá seniorům a postiženým celkem v 16 domovech. První skupinu domovů objel ve čtvrtek 23. dubna, druhou má naplánovanou na pátek 24. dubna a své miniturné uzavře v pondělí 27. dubna.

Seniory a handicapované nemohou v době krize navštěvovat ani jejich příbuzní, proto se teď více než kdy jindy mohou cítit osaměle. Daniel Hůlka je přijel psychicky podpořit, dodat jim svými muzikálovými písničkami trochu optimismu a energie. Do Domova důchodců v Jabloneckých Pasekách se vypravil ve čtvrtek 23. dubna také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, aby charismatickému zpěvákovi osobně poděkoval.

„Hudba je nejlepší lék na všechny smutky. Dokáže uklidnit, potěšit, povzbudit. Navozuje v nás, když ji posloucháme, příjemné pocity. Dokáže nám také rozproudit krev. Věřím, že vystoupení Dana Hůlky rozptýlí všechny současné obavy seniorů a handicapovaných, a že jim pomůže lehčeji snášet v dalších týdnech nynější omezení. Danielu Hůlkovi za tuto pomoc moc děkuji," řekl náměstek Pavel Svoboda.

Pavel Svoboda poděkoval rovněž řediteli Domova seniorů Sychrov Jiřímu Duškovi, který sérii minikoncertů Zlatého slavíka z roku 1998 v domovech po celém kraji zorganizoval. Mezi těmi, které si zhruba půlhodinové vystoupení Dana Hůlky vychutnají, jsou třeba také domovy seniorů v Českém Dubu, v Rokytnici nad Jizerou, Liberci - Františkově, Jindřichovicích pod Smrkem nebo na Sychrově.

Dalšími zastávkami jsou i SPS Tereza v Benešově u Semil, Hospic sv. Zdislavy v Liberci, Sociální služby města Česká Lípa, Pampeliška ve Stráži pod Ralskem nebo Domov Sluneční dvůr. Vystoupení Daniela Hůlky se odehrávají pod širým nebem na volném prostranství před domovy, v bezpečné vzdálenosti od klientů.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT