Den architektury předvedl Turnov z různých perspektiv

15.10.2016 11:42:39 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Den architektury předvedl Turnov z různých perspektiv

V Turnově proběhla v sobotu 1. října 2016 historicky první oslava dne architektury, o kterou byl překvapivý zájem. Krásné počasí a zajímavá komentovaná procházka městem s názvem Turnov z jiné perspektivy nakonec přilákala okolo 60 zájemců.

Organizátoři tak hojnou účast ani nepředpokládali, avšak vypořádali se situací se ctí. Početná skupina se musela sice při některých zastávkách z důvodu bezpečnosti a také omezeného prostoru rozdělit, ale všichni se na architektonická místa dostali.

Z náměstí Českého ráje, kde měl úvodní slovo architekt Václav Hájek, se skupina přesunula pod zem. Ve sklepeních pod barokní částí muzea účastníci vyslechli komentář Davida Marka. Další zastávka vynesla všechny do oblak, kde si na věži základní školy ve Skálově ulici poslechli architektku Lenku Švábkovou. Trasa vycházky vedla dále Skálovou ulicí až k Husovu sboru, kam se v doprovodu kastelána pana Bezděčíka účastníci s radostí vydali. Další kroky vedly skupinu ke smuteční síni, kde pár slov pronesl starosta Tomáš Hocke a provozovatel pohřební služby pan Křelina. Cílem celé procházky se stalo kulturní centrum Střelnice, kde kromě komentáře pana starosty a jednatele KCT pana Peška, na návštěvníky čekalo i promítání krátkého dokumentu o intervencích ve veřejném prostoru.

Den architektury otevře i v příštím roce některé z veřejně uzavřených budov. Program dalšího ročníku si organizátoři již nyní zhruba plánují, takže i příští rok se mají návštěvníci na co těšit.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT