Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

19.05.2024 19:02:18 | Autor: Jaroslava Benešová, HZS Libereckého kraje | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily,Turnov,Liberecký kraj

Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Den otevřených dveří HZS Libereckého kraje v sobotu 4. května 2024 na všech stanicích profesionálních hasičů přilákal celkem bezmála dva a půl tisíce návštěvníků.

Největšímu zájmu veřejnosti se těšily centrální hasičské stanice Liberec a Jablonec nad Nisou. Na každou z nich se přišlo podívat kolem osmi stovek zájemců. Ti měli možnost prohlédnout si zásahovou techniku, zázemí stanic, výstroj a výzbroj hasičů. A nejen to. Někteří si vyzkoušeli např. to, jak těžké jsou nůžky a rozpínák - hydraulické vyprošťovací zařízení, které hasiči využívají při zásazích u dopravních nehod.


Ukázku vyprošťování osob z havarovaných vozidel měli připravenou pro návštěvníky na českolipské stanici, kam se přišlo podívat na dvě stě padesát "hasičských fanoušků". Návštěvníky potěšila možnost obléknout zásahový oděv hasičů, děti si vyzkoušely práci s proudnicí. Na stanici v Raspenavě si lidé mohli prohlédnout také výcvikové zařízení simulující reálné podmínky požárů - tzv. flashover kontejner.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Den otevřených dveří pořádají na stanicích HZS Libereckého kraje

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 74 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT