Den se Žlutou ponorkou navštívilo v Turnově navzdory počasí 1500 lidí

15.06.2015 23:01:23 | Autor: redakce | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Den se Žlutou ponorkou navštívilo v Turnově navzdory počasí 1500 lidí

V sobotu 13. června proběhla úspěšně největší akce, jakou Středisko volného času Turnov dosud organizovalo. Zájem o připravený program byl velký, i když úmorné vedro a následný odpolední déšt celkovou účast snížily. Naopak nad očekávání byla všeobecná pohoda a příjemná atmosféra bez větších front u více než 30 aktivit a disciplín v městském parku.

„Věřím, že jsme na předchozí velké dětské dny v parku navázali se ctí. Petr Boudný, který předchozí ročníky pod názvem Bouda na ulici připravoval, nešetřil slovy uznání. Celkovou účast odhadujeme kolem 1500 lidí. Přes 450 dětí kompletně obešlo svůj okruh s disciplínami. Předškolních dětí, které měly předepsaných 6 disciplín dokončilo 253, zatímco 10 disciplín určených pro starší obešly kompletně necelé dvě stovky školáků," poznamenal za Žlutou ponorku Turnov Tomáš Zakouřil.

Vybírat opravdu bylo z čeho. Mezi "taháky" patřilo, krom velkých skákacích atrakcí, kde děti zkoušely "lovit světlo", aquazorbing, tradiční jízda na traktůrcích nebo "dováděcí bubliny."

Dětský den se Žlutou ponorkou v Turnově „Podařilo se nám spojit síly 12 turnovských neziskových organizací, které se na zajišťování disciplín podílely. Děti jistě nezapomenou na sokolské cvičení na gymnastické matraci, překážky dětské atletiky, střelbu na branku s florbalisty, mini orientační běh po kontrolách a další a další. Z našich vlastních disciplín, které přichystali vedoucí kroužků, nejvíce zaujal historický šerm, výtvatný stan a stánek zdravé výživy. Cyklodráhu zajistili naši lektoři z dopravního hřiště. Rád bych na tomto místě poděkoval jak "našim ponorkovým" pracovníkům, tak i všem nadšencům z ostatních skupin, kteří nám pomohli opravdu příjemnou atmosféru v parku vytvořit," uvedl Zakouřil, který zároveň dodal: „Každé z dětí, které prošlo celý předepsaný program, dostalo dárek od hlavních sponzorů, kterým ještě jednou děkuji za podporu, bez které by se akce v tomto rozsahu neuskutečnila. Téměř všichni, kdo zvládli svůj program, se také účastnili průběžného losování o věcné ceny, kterými nás podpořili další partneři akce. Celkově se podílelo 14 místních firem a prodejen, většinou nešlo o přímou finanční podporu, ale o zásadní pomoc v přípravách, zapůjčením materiálu, ceny pro losování a podobně."

Podrobná pozvánka: Zábava v čele s nafukovacími atrakcemi čeká na děti v turnovském parku

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT