Den učitelů přinesl ocenění turnovským pedagogům

31.03.2022 15:02:06 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Den učitelů přinesl ocenění turnovským pedagogům

Stalo se dobrou tradicí, že Den učitelů v Turnově s sebou přináší slavnostní ocenění pedagogů, kteří svou práci vykonávají nejen jako zaměstnání, ale především jako poslání.

Turnovská radnice v pondělí 28. března přivítala pět učitelek a jednoho učitele ze základních a mateřských škol v Turnově a také ze Základní umělecké školy Turnov. Úvodem odpoledního setkání starosta města Tomáš Hocke zmínil nelehkou dobu pandemie covid-19, která školám sotva dala vydechnout. Nyní ji střídá jiné náročné období spojené s válkou na Ukrajině a s příchodem dětí, které potřebují zapojit do běžného, tedy i školního života. Pro školy to bude představovat další výzvu a Tomáš Hocke poděkoval za to, co už nyní školy dělají.

Vděčnost za pedagogickou práci a poslání vyjádřila také místostarostka Petra Houšková. „Ve školství se pohybuji více než dvacet let a musím říct, že každý z dnes oceněných je nezaměnitelnou pedagogickou osobností a autoritou na své škole. U každého z nich si vybavím jasný okamžik, kdy jsem je viděla s dětmi při práci, kterou všichni z přítomných dělají skvěle."

Slavnostní ocenění pedagogů na turnovské radnici V tomto roce byli oceněni:

Mgr. Jitka Bartůňková ze Základní školy 28. října je dlouholetou vynikající učitelkou 1. stupně.

Bc. Barbora Drahoňovská, aktivní a nadšená učitelka Mateřské školy Jana Palacha, kde od roku 2021 působí i jako zástupkyně ředitelky. Její energie, otevřené a milé jednání milují děti a cení si ho také kolegyně a rodiče.

Mgr. Milan Matějka, jehož profesní dráha je pevně spjata se Základní školou Skálova, je učitelem tělesné výchovy a zeměpisu. Pro sport dokáže nadchnout, je třídním učitelem, který svou třídu vždy podpoří. Pro kolegy je symbolem spolehlivosti nejen ve škole.

Mgr. Helena Podzimková je výborná učitelka 1. stupně Základní školy Žižkova. Má za sebou dlouholetou pedagogickou praxi, což neubírá její aktivitě v rámci sportovních i kulturních akcích školy. Mimo jiné patří mezi hlavní organizátory celoškolní akce Jarmark.

Vladimíra Ševrová z Mateřské školy 28. října se dětem věnuje více než 30 let, nejen ve škole, ale také jako trenérka házené. Díky ní mají děti krásné vzpomínky na mateřskou školu a přecházejí plně připraveni do školy základní.

Veronika Šlapanská ze Základní umělecké školy Turnov je vyučující tanečního oboru. V loňském roce zaznamenala mimořádný úspěch, kdy její žačka úspěšně vykonala přijímací zkoušku na AMU Praha - obor tanec.

Všem oceněným město Turnov gratuluje, děkuje za jejich práci, kterou věnují turnovským školám a především dětem a žákům. Hodně energie a sil do dalších školních let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Co školám na Turnovsku přinesl projekt MAP Turnovsko II
Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již mají v Turnově
Začíná nový školní rok. Na žáky čekají roušky, testy a opatření

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT