Derby Lomnice s Bozkovem skončilo v I.A třídě smírně

02.04.2012 14:16:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Ve fotbalové I.A třídě se hrálo 17. kolo a na programu bylo derby blízkých obcí Lomnice nad Popelkou a Bozkova. Favorizovaní hosté nedokázali v silném větru využít mírné převahy, a domácí tak získali cenný bod v boji o záchranu.

V dalších utkáních Mírová porazila po bezgólovém Doubí a Jilemnice podlehla díky neproměňování šancí Frýdlantu.

Lomnice - Bozkov 1:1 (1:1)

Utkání ovlivňoval silný vítr na hranici regulérnosti. Zpočátku byli domácí lepší a po chybě brankáře Balatky skóroval Koudelka. Dvě další příležitosti domácích pak vychytal Balatka. Hosté vyrovnali před poločasem, když Makula z trestného kopu obstřelil domácí zeď.

Ve druhém poločase se hrál znovu vyrovnaný zápas, hosté byli fotbalovější, ale ani jednu ze svých příležitostí nevyužili. „Získaný bod je pro nás odměnou za bojovnost, dobře zahráli zejména Kos a Fišar," řekl k zápasu trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 20. Koudelka - 42. Makula. Rozhodčí: Kowalík, ŽK: 3:2. Diváků: 60. Lomnice: Kos - Syrovátka, Mich. Drábek, Kraus, Čapek - Sedlák, Fišar, Košťák, Zounek (70. Vojtíšek) - Koudelka, Drahoňovský. Bozkov: Balatka - Liďák, Červený, Kobrle, Coufal (Podzimek)- Pekárek (87. Podzimek), Burnus, Makula, Havel - Nesvadba, Mazánek.

Jilemnice - Frýdlant 2:4 (1:1)

Ve 4. minutě frýdlantský Lachman poslal malou domů, když byl brankář mimo branku a byl z toho vlastní gól - 1:0. V 7. minutě šel Landiga sám na brankáře, bohužel přestřelil. Ve 14. minutě hosté nastřelili po skrumáži tyč jilemnické branky a začali být více nebezpeční. O deset minut později se po rohu Štrbák ocitl sám před prázdnou brankou, naštěstí domácí branku přestřelil. Jilemnice se dostala pod tlak a výsledkem byl vyrovnávající gól ve 28. minutě - Lachman neobsazen na velké vápně mířil přesně k tyči. V závěru poločasu měl dvě tutovky Princ, ale jednou mířil jen do brankáře a jednou vysoko nad.

V 52. minutě nastřelil frýdlantský Jelínek tyč po rohovém kopu a za pět minut už se dostali hosté do vedení -  po centru z pravé strany zcela volný Štrbák pohodlně skóroval hlavou - 1:2. V 60. minutě Štrbák utekl jilemnické obraně a v pohodě přehodil Tužeho - 1:3. V 67. Hradecký krásně uvolnil Ježe, který byl faulován ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Princ - 2:3. V 71. minutě střela Tonara těsně minula branku. V nastaveném čase při platonické převaze Jilemnice Drobný využil brejk do otevřené jilemnické obrany a upravil na konečných 2:4.

„Bodový zisk hostů je zasloužený, když Jilemnice nedokázala využít 100 % šance a zvláště propadla v obranné fázi," uvedl sekretář Jilemnice Jaroslav Kavan.

Branky: 4. vlastní, 67. Princ z penalty - 28. Lachman, 52. a 60. Štrbák, 92. Drobný. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 0:2. Diváků: 40. Jilemnice: Tuž - Šťastný (46. Vancl), Hadač, Mečíř, M. Schauer - Faistauer (72.Malý), Hradecký, Jež, Tonar - Landiga (66.Horáček), Princ.

Mírová - Doubí 3:1 (0:0)

Po opatrném vstupu do utkání dvakrát vystrašil brankáře hostů svými střelami Marek Jíra. Po trestném kopu pak mířil do tyče Kandráč. Hosté měli příležitosti také ze standardních situací a Piršel trefil hlavou břevno.

Na začátku druhé půle prokličkoval Josef Kandráč mezi dvěma hráči a z úhlu bodlem prostřelil brankáře Svinku. Brzy ale bylo srovnáno, když se trefil Kanta při dorážce střely Martínka. Při jednom z výskoků se zranil gólman hostů Svinka a musel jej nahradit P. Piršel. V 85. minutě hosté váhali s odkopem a nakonec museli v pokutovém území faulovat, načež penaltu proměnil Marek Jíra. Stejný hráč o minutu později pojistil domácí vítězství krásnou střelou, proti které neměl gólman šanci zasáhnout.

„Hrálo se na těžkém terénu vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách, naštěstí jsme zvládli závěr utkání a získali tři důležité body," uvedl po utkání vedoucí družstva domácích Jiří Kadlec.

Branky: 49. J. Kandráč, 85. a 86. M. Jíra (první z penalty) - 51. Kanta. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 1:1. Diváků: 70. Mírová: J. Jíra - Kochman, Hejduk, M. Zelnický, Marc. Kovář - Taibr (46. Beneš), Horák, M. Jíra, Mrňák - J. Kandráč (88. Dědeček), P. Kandráč.

1. Mimoň              15   9   3   3    39:17    30
2. Frýdlant            15   9   0   6    37:32    27
3. V. Hamry           15   7   5   3    34:22    26
4. Doubí                15   8   2   5    38:33    26
5. Skalice              14   7   3   4    35:21    24
6. Mírová              15   7   2   6    25:23    23
7. Bozkov              15   6   3   6    38:33    21
8. Hejnice             15   6   2   7    28:28    20