Derby v I.A třídě přineslo Jilemnici v Lomnici těsnou výhru

10.10.2011 09:23:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Okresní derby v I.A třídě Lomnice - Jilemnice mnoho fotbalové krásy nenabídlo, ale hosté si z Lomnice odvezli tři body, i když se o  ně museli do konečného hvizdu hodně strachovat. Pro domácí je porážka dost krutá, protože na začátku zápasu neproměnili penaltu.

Lomnice - Jilemnice 1:2 (0:1)

Derby nebylo nijak vyhrocené a trenér Jilemnice Baudyš se konečně mohl radovat z vítězství venku. Lepe začali hosté a měli mírnou převahu. V 18. minutě se Lomnice poprvé přiblížila k brance Černého a hned mohla jít do vedení. Michal Drábek však neproměnil oprávněnou penaltu za sražení lomnického útočníka, který postupoval sám na Černého.

Ve 21. minutě v dobré pozici pálil Princ jen do brankáře. Ve 31. trestný kop od půlící čáry rozehrál do pokutového území Paulů, domácí Sedlák míč tečoval a přehodil svého brankáře - 0:1. ve 45. minutě rozehrál trestný kop jilemnický Princ, ale mířil těsně vedle.

Hned na začátku druhé půle měla šanci Lomnice, vzápětí i Jilemnice a Tonar v 55. minutě už nezaváhal - svým typickým průnikem středem přes čtyři hráče pronikl až před brankáře - 0:2. Domácí ale ještě žili, protože po krásné akci v 66. minutě snížil na 1:2 Černý. V 70. minutě pak pálil těsně vedle domácí Drábek. V závěru jakoby Jilemnice zkolabovala a Lomnice byla jasně lepší, ale ani závěrečný nápor ji nepřinesl vyrovnání, takže se ze tří bodů ve vzájemném souboji radovali fotbalisté Jilemnice.

„Byla to kejda, ale zlatý tři body," vyjádřil se po zápase trenér Jilemnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 66. Černý - 31. vlastní, 55. Tonar. Rozhodčí: Miklovič, Lomnice: Jezdinský - Vohnout, Drahoňovský, Mich. Drábek, Kraus - Čapek, Štejfa, Láska, Syrovátko - Koudelka, Kos. Jilemnice: Černý - Šnorbert (75. Brož), Hadač, Mečíř, Paulů - Faistauer, Tonar, M. Schauer, Bergemann (80. Jež) - Princ, Malý (45.Hermon).

Mírová - Cvikov 0:1 (0:1)

V 10. minutě využil malou domů Cvikovský Knolle a z úhlu nečekaně vstřelil jediný gól utkání. Domácí snaha o vyrovnání byla v koncovce nulová a když Horák promarnil i 100% šanci, tak hosté trochu nečekaně, ale zaslouženě získali tři body.

Branka: 10. Knolle. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 2:5. Diváků: 50. Mírová: Jíra - Kochman, Hejduk, M.Zelnický, Ráliš - Tokan (65. Taibr), Horák, Marc. Kovář, Mich. Kovář, Císař.

Bozkov - Krásná Studánka 4:6 (1:2)

V 15. se uvolnil na levé straně Burnus, přesným centrem našel Astera a ten se hlavou nemýlil - 1:0. Hosté se ale osmělili a nejméně třikrát se do poločasu vyznamenal Balatka. Chyby při bránění začaly přibývat a jedné z nich se dopustil Červený, když hráče fauloval v pokutovém území. Z nařízené penalty Housa nedal Balatkovi šanci. Další trest přišel po standardní situaci a faulu Doubka. Trestný kop šel sice do zdi, ale odražený míč trefil výborně Chmátal a stanovil účet první půle na 1:2.

Do druhé půle šel Bozkov s odhodláním otočit nepříznivý výsledek. Po akci Astera a následném sražení se kopala penalta a Červený vyrovnal na 2:2. Bohužel pak přišla patnáctiminutovka kdy si domácí hráči vybrali volno a mezi 54. a 70. minutou třikrát inkasovali. Sympatické bylo, že na konci utkání se domácí zase zvedli a uspokojenému soupeři dali dva góly. Alespoň tak kosmeticky upravili výsledek. Nejprve opět z penalty Pekárek a potom předvedli spolu s Asterem, jak mají vypadat rychlé akce.

„Výsledek je asi krutý, situace v našem týmu složitá. Zraněných a nemocných je opravdu hodně. Výpadek našeho mužstva ve druhém poločase byl ovšem trestuhodný. Krásná Studánka pozorně bránila a rychlým přechodem přes střed hřiště se dostávala do častého a přesného zakončení. Naši hráči musejí rychleji po ztrátě míče do obrany, tak aby nemuseli všechny chyby řešit obránci nebo dokonce až Balatka v bráně," poznamenal k utkání za Bozkov Stanislav Doubek.

Branka: 83. z penalty a 87. Pekárek, 15. Mazánek, 52. Červený z penalty - 39. a 70. Chmátal, 34. z penalty a 68. Housa, 54. Hájek, 73. Pěnička. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 2:6. Diváků: 100. Bozkov: Balatka - Doubek, Landiga (69. Zeman), Pekárek, Vrabec (78. Charvát), Burnus,  Kubán, Mazánek (73. Hlava), Červený, Aster, Pastorek.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek devátého podzimního kola sezony 2011/ 2012