Děti na startu vrací nejmenším radost z pohybu i v Pojizeří

14.05.2015 21:06:24 | Autor: Zuzana Rybářová | Rubrika: SPORT | Obce: Železný Brod,Semily

Děti na startu vrací nejmenším radost z pohybu i v Pojizeří

Dnešní děti se bojí míče, neumějí udělat kotoul a spousta jich je obézních. Projekt Děti na startu se je snaží nalákat do tělocvičen a chce je naučit cvičit správně a s radostí, a to i v Libereckém kraji a v Pojizeří, kde to vše před dvěma lety začalo a dnes tady s radostí cvičí už stovka nejmenších!

„Naším cílem není z dětí vychovat hráče basketbalu, fotbalu nebo atlety. Prioritou je radost z pohybu a snaha naučit je pohybové základy - správně udělat kotoul, běhat, skákat, házet a chytat míč. Speciálně vyškolení instruktoři je vedou k pohybu zábavou," řekla autorka projektu Děti na startu Jana Boučková.

První kurzy se konaly před dvěma lety právě v Železném Brodě a Semilech. „Na pilotní hodinu tehdy přišlo celkem jen dvanáct dětí. O rok později k zápisu do kurzu dorazila již skoro stovka," popsala nárůst zájmu Boučková. Dnes po celé České republice v rámci projektu Děti na startu, který zaštiťuje Ministerstvo školství, cvičí stovky dětí od 4 do 9 let.

„V Železném Brodě jsme otevřeli hned dva kurzy, a třetí probíhá ve spolupráci s tamní mateřskou školou. V Semilech pracujeme s menší skupinkou dětí. Jsme rádi, že se nám nám podařilo děti i rodiče dostat do tělocvičen a nyní se chceme zaměřit na spolupráci se sportovními oddíly," upřesňuje Jana Boučková s tím, že 15. a 16. května se v Železném Brodě uskuteční školení trenérů a cvičitelů projektu Děti na staru a zájemce o tuto práci srdečně na školení zve.

Děti na startu se nikdy nenudí

A jak funguje projekt v praxi? Odborně vyškolení trenéři a instruktoři ve školách, družinách, kroužcích, mateřských školkách i sportovních klubech pomáhají dětem rozvíjet základní pohybovou motoriku. Učí je základy ovládání vlastního těla, jak správně běhat, udělat kotrmelec, skákat, padat, nebo se nebát míče. Výuka je pestrá, zábavná a pohybová aktivita se po deseti minutách mění. Malí sportovci se nejdříve věnují atletice, pak gymnastice, v půlce hodiny se přejde na míčové hry, motorická cvičení a na závěr nechybí ani soutěže.

Specifický přístup je i přístup k různým věkovým skupinám. „Hodiny pro mladší jsou zaměřeny spíše na hru. Se staršími se naopak provádějí náročnější cviky. Právě všeobecná sportovní průprava děti komplexně připraví na pozdější zvládání specializovaných sportovních disciplín a sport je nepřestane bavit," uzavřela Jana Boučková.

Na kurz vám může přispět pojišťovna

Na kurzech Děti na startu jsou vítáni všichni kluci i holky od 4 do 9 let, pohybově nadané i ty méně, štíhlé i s nadváhou. Po celé České republice tak dnes s radostí cvičí stovky dětí.
V současné době probíhají kurzy v Železném Brodu, Semilech, Kladně, Ostravě, Praze, Teplicích a Třebenicích. Cena kurzu se obvykle pohybuje od 800 do 1000 korun za pololetí. Ceny se liší v závislosti na regionu a dalších okolnostech. Někde kurzy financuje obec a jsou zdarma. Rodiče však mohou při splnění odpovídající docházky na kurzy získat různé příspěvky ze strany zdravotní pojišťovny či města.

Noc a vaření v Sokolovně

Jedinečná noc čeká na děti i dospělé z 15. na 16. května 2015. Můžete ji totiž strávit v železnobrodské Sokolovně! Společně si zasportujeme, v pátek si uděláme s dětmi zdravou a zábavnou večeři podle receptů výživového poradce RNDr. Pavla Suchánka, který pak v sobotu především pro rodiče přichystal přednášku o tom, jak by se měly správně stravovat sportující děti a jaký by měl být jejich pitný režim a spoustu dalšího.

Děti na startu oslaví Den dětí s předstihem!

Den dětí můžete velice netradičně s celou rodinou oslavit v Železném Brodě, kde se bude 30. května 2015 od 13 do 18 hodin konat akce Česko se hýbe s Dětmi na startu. Ve vnitřních i venkovních sportovištích Sportovního centra se můžete těšit na řadu zajímavých sportovních stanovišť, spoustu vystoupení malých sportovců, netradiční cvičení na židlích nebo pro maminky s kočárky, zábavné soutěže pro rodiče s dětmi, výtvarnou soutěž, mini disco nebo hudební vystoupení. Dozvíte se ovšem také spoustu zajímavých informací o správném stravování a pitném režimu dětí. Tento den zkrátka bude stát za to!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Orientační běh Panskou zahradou uvedl projekt Děti na startu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Plavčíci z turnovské Maškovy zahrady prošli školením
Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT