Děti z malotřídek Jilemnicka soutěžily v Mříčné v branném závodě

27.06.2023 22:54:51 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Mříčná

Děti z malotřídek Jilemnicka soutěžily v Mříčné v branném závodě

V rámci projektu Malotřídky Jilemnicka spolu proběhl v úterý 27. června v Mříčné branný závod, který zorganizovala ZŠ a MŠ Mříčná. Startovalo 16 družstev. Do každého družstva byli rozlosováni žáci ze všech výše uvedených škol, aby se soutěžící učili spolupráci a komunikaci.

Před závodem navštívila mříčenské fotbalové hřiště, kde se akce konala, olympionička Kateřina Šafránková, která naši republiku reprezentovala v hodu kladivem. Katka vyprávěla dětem nejen o hodu kladivem, ale také o tom, jak se ke sportu dostala, o dopingu ve sportu a jaké to vůbec je být na OH. Beseda byla zakončena ukázkou hodu kladivem a následně si všechny děti mohly hod vyzkoušet (gumovým kladivem) a potěžkat kladivo, kterým Katka trénuje.

Pak již začalo sportování - branný závod, který Katka odstartovala. Závodu se zúčastnilo téměř 90 žáků a žákyň z malotřídních škol z Mříčné, Víchové nad Jizerou, Martinic V Krkonoších a Benecka.

Na tříkilometrové trati bylo rozmístěno pět stanovišť. Na prvním se soutěžící zapotili při poznávání dopravních značek a řešení dopravních situací, na druhém prověřili svou mušku při hodu na cíl. Třetí stanoviště obsahovalo téma zdravovědy, na čtvrtém nesmělo chybět téma přírodovědy a celý závod završilo stanoviště se záludnými otázkami všeobecného přehledu.

Po ukončení závodu proběhlo vyhlášení, kde byla oceněna družstva, která vyhrála. „Na konci byli odměněni všichni soutěžící sladkostmi, které zakoupil Obecní úřad Mříčná a předala paní starostka s výbornou zmrzlinou. Počasí nám přálo, a tak jsme celé dopoledne zakončili koupáním na mříčenském koupališti," dodala za pořadatele ze ZŠ a MŠ Mříčná Jiřina Kosová.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT