Děti z malotřídek Jilemnicka soutěžily v Mříčné v branném závodě

27.06.2023 22:54:51 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Mříčná

Děti z malotřídek Jilemnicka soutěžily v Mříčné v branném závodě

V rámci projektu Malotřídky Jilemnicka spolu proběhl v úterý 27. června v Mříčné branný závod, který zorganizovala ZŠ a MŠ Mříčná. Startovalo 16 družstev. Do každého družstva byli rozlosováni žáci ze všech výše uvedených škol, aby se soutěžící učili spolupráci a komunikaci.

Před závodem navštívila mříčenské fotbalové hřiště, kde se akce konala, olympionička Kateřina Šafránková, která naši republiku reprezentovala v hodu kladivem. Katka vyprávěla dětem nejen o hodu kladivem, ale také o tom, jak se ke sportu dostala, o dopingu ve sportu a jaké to vůbec je být na OH. Beseda byla zakončena ukázkou hodu kladivem a následně si všechny děti mohly hod vyzkoušet (gumovým kladivem) a potěžkat kladivo, kterým Katka trénuje.

Pak již začalo sportování - branný závod, který Katka odstartovala. Závodu se zúčastnilo téměř 90 žáků a žákyň z malotřídních škol z Mříčné, Víchové nad Jizerou, Martinic V Krkonoších a Benecka.

Na tříkilometrové trati bylo rozmístěno pět stanovišť. Na prvním se soutěžící zapotili při poznávání dopravních značek a řešení dopravních situací, na druhém prověřili svou mušku při hodu na cíl. Třetí stanoviště obsahovalo téma zdravovědy, na čtvrtém nesmělo chybět téma přírodovědy a celý závod završilo stanoviště se záludnými otázkami všeobecného přehledu.

Po ukončení závodu proběhlo vyhlášení, kde byla oceněna družstva, která vyhrála. „Na konci byli odměněni všichni soutěžící sladkostmi, které zakoupil Obecní úřad Mříčná a předala paní starostka s výbornou zmrzlinou. Počasí nám přálo, a tak jsme celé dopoledne zakončili koupáním na mříčenském koupališti," dodala za pořadatele ze ZŠ a MŠ Mříčná Jiřina Kosová.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
Kraje se zavázaly ke spolupráci při podpoře geoparků
V Lomnici představí opravené SVČ Sluníčko

Nejčtenější články

28.09.: Příznivci traktorů se opět sjedou do Bozkova
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT