Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky

18.08.2022 07:17:18 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky

Centrum Kašpar již podeváté vyzývá lidi z celé České republiky, aby ušili (nejen) tašky. Velké, malé, nákupní, batohy, kosmetické, dětské, háčkované, pletené...kreativitě se meze nekladou.

„Letos je novinkou, že k tradičním taškám přidáváme i jiné, nové a s láskou šité, pletené či háčkované výrobky. Jestli vyrábíte sukně, chňapky, polštáře, čepice, pletete ponožky nebo jiné textilní výrobky, tak můžete do benefice jeden či více svých výtvorů darovat. Všechny výrobky budou vystaveny v krásném prostoru Oblastní galerie Liberec a na benefici Kašparovo taškaření, v sobotu 26. 11. 2022 prodány. Výtěžek pomůže dofinancovat služby, které pomáhají lidem znevýhodněným na trhu práce," sdělila za Centrum Kašpar Petra Hottmarová.

Centrum Kašpar vznikalo před šestnácti lety a od začátku pomáhalo lidem, kteří se na trhu práce staví na vlastní nohy. Buď hledají zaměstnání, nebo se do práce vrací po delší pauze, mění svou profesní dráhu, nebo se jim změní životní situace a tito lidé nově musí zvládat souběh práce a zdravotního omezení či například péči o někoho blízkého. Pomoc, která se u nás odehrává, má několik úrovní.

„Lidem, kteří k nám přicházejí ve složité situaci, umožňujeme nadechnout se ke změně. Nasloucháme, radíme, podporujeme, doprovázíme, školíme, předáváme zkušenosti, píšeme reference, ve firmách argumentujeme ve prospěch motivovaných připravených lidí," řekla pracovní poradkyně Simona Zemanová.

„Díky projektům financovaných z Evropského sociálního fondu můžeme bezplatně pomáhat určitým skupinám lidí. Jsou ale i další, mimo donorem definovaných skupin, kteří potřebují pomoc. Na služby pro tyto lidi získáváme finanční prostředky od dárců, ať už firemních či individuálních a také pomocí naší tradiční benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka," dodala Petra Hottmarová.

Poradkyně a mentorky Centra Kašpar pomáhají rozplést složité situace. Pomocí konkrétních metod například SWOT analýza situace, COMDI testy profesního směřování, kariérní plánování, techniky work-life balance, nácvik prezentačních dovedností nebo třeba koučink, postupují dle individuálních potřeb a osobnostního nastavení krok za krokem k získání dobrého pracovního místa.

„Mezi naše klientky patří například paní Jana, která byla propuštěna po zániku firmy, kde řadu let pracovala. Nevěděla jak se prezentovat, kde hledat práci. O její obor už není zájem, Jana měla pocit, že nemá zaměstnavatelům co nabídnout. I příběh Jany skončil dobře, cesta k dobré práci nebyla jednoduchá, ale i díky rekvalifikačnímu kurzu získala zaměstnání, v kterém se cítí dobře, kde může uplatnit své zkušenosti a práci sladit se svým soukromým životem a zdravotním stavem," doplnila na závěr Hottmarová.

Ušijte (nejen) tašku a pošlete ji na adresu: Centrum Kašpar,z.s., Kašparova 73, 463 12 Liberec 25, nebo ji přineste osobně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Odstartoval 7. ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka
Regionální benefice Ušij tašku propojuje Česko. Pomohla i Lucie Bílá
Benefice Kašparovo taškaření se koná v Oblastní Galerii Lázně
Darované tašky při liberecké benefici vynesly lidem bez práce 80 tisíc
Kašparovo taškaření vydělalo 22 222 korun

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT