Devět bodů z devíti možných pro volejbalisty z Malé Skály

18.11.2023 23:20:18 | Autor: Michal Novák, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

Devět bodů z devíti možných pro volejbalisty z Malé Skály

V sobotu 11. listopadu vyjeli volejbalisté z Malé Skály na další výlet, tentokrát do Lázní Bohdaneč, kde svedli souboj o šest bodů s týmem z Pardubic. O den později se utkali i s českými reprezentanty do 17 let.

TJ Sokol Pardubice - VK Malá Skála 1:3 (-16, 20, -19, -17)

Postavení v tabulce napovídalo, že budou hosté z pod Pantheonu favoritem. Okleštěni o blokaře Kováře a smečaře Hořáka začali svůj souboj podle předpokladů. Perníkáři ztráceli celý první set na hostující Skálu a nedokázali je přinutit k více chybám, které by jim zajistili dotáhnout se k menšímu rozdílu bodů. Skalští si první set s přehledem pohlídali a dotáhli ho do vítězného konce.

Druhý set se hráči z Pardubic více koncentrovali, nevytvářeli zbytečně moc nevynucených chyb a tím chtěli celý zápas zdramatizovat. Hostující trenér Preisler vytáhl z kapsy eso v podobě dvojstřídání univerzála a nahrávače, kdy ze hřiště vystřídal nestárnoucího Pastucha s Novákem a nahradil je Zemanem s Preislerem. Tento tah kouči vyšel náramně a vnesl na hřiště čerstvý vítr v podobě přesnějších náher a razantnějších útoků a i díky tomu hostující hráči dotáhli celý zápas k vítězství 1:3.

Sestava Malá Skála: Novák, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kinský a libero Folprecht. Střídali Preisler, Holubec, Zeman, Anděl a Bukovjan.

TJ Sokol Pardubice - VK Malá Skála 0:3 (-14, -23, -23)

Druhý zápas začal ve stejném duchu, jako končil zápas první. Domácí vytvářeli zbytečně velké množství nevynucených chyb, kterých Maloskalští dokázali skvěle využít ve svůj prospěch a první set zvítězili s přehledem 14:25. Ve druhém setu jako by si svěřenci trenéra Preislera mysleli, že se to vyhraje samo a přišlo lehké polevení. Toho se snažili hráči Pardubic využít a začali se postupně víc a více prosazovat. Výsledkem byl velmi vyrovnaný druhý i třetí, ale každou koncovku obou setů dokázali uhájit hráči z Malé Skály a díky tomu vyhráli i celý zápas 0:3.

„Na můj vkus jsme dělali velké množství základních chyb a nedokázali jsme udržet pozornost po celý zápas, díky tomu jsme nechávali Pardubice stále ve hře. Odvážíme si všech šest bodů, takže jsem spokojený, ale ta lehkost tomu stále chybí, máme stále na čem pracovat," konstatoval po utkání lodivod Malé Skály Petr Preisler.

Sestava Malá Skála: Preisler, Holubec, Mařík, Zeman, Macháč, Kinský a libero Bukovjan. Střídali Novák, Chum, Pastuch, Anděl a Folprecht.

Česká republika U 17 - VK Malá Skála 0:3 (-18, -13, -20)

Nedělní volno vystřídal vložený zápas s českými reprezentanty do 17 let. V dopolední zápase sfoukli mladíci s českou vlajkou na prsou hráče z Mnichova Hradiště 3:0, a tak bylo jasné, že na hráče z Malé Skály nečeká lehký soupeř. Tvrdý servis, rychlá hra, tím vším se chtěli hráči národního celku prezentovat. Ani s jednou z těchto činností neměli hráči z Malé Skály problém, kvalitní příjem, pevná obrana na síti i v poli bránila mladým reprezentantům v cestě za vítězstvím. Maloskalští objevili ztracenou lehkost z předchozího dvojutkání s Pardubicemi a bez jakýchkoliv problémů dokázali soupeře přehrát 0:3. Hráči Malé Skály se mohli vrhnout k hromadným gratulacím nahrávači Preislerovi, který dostal k narozeninám dárek v podobě dalších tří bodů do tabulky a prozatímní první místo v tabulce, jelikož družstvu Hronova chybí dva odehrané zápasy.

„Takový výkon bych si dokázal představit každý volejbalový víkend, pokud zbytečně nekazíme, dobře přijímáme soupeřův servis, můžeme přehrát každého soupeře z tabulky," sdělil po zápase rozradostněný trenér Petr Preisler.

Sestava Malá Skála: Novák, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kinský, Pastuch a libero Folprecht. Střídali Preisler, zeman, Anděl a Bukovjan.

Příští víkend se Maloskalští ukáží na domácí palubovce proti celku z Chocně, začátky utkání se uskuteční od 11 a 15 hodin. V mezičasech se uskuteční utkání B týmu, který přivítá hráče ze Smržovky, začátky utkání od 9 a 13 hodin. Přijďte zafandit do místní tělocvičny a dát si třeba něco dobrému do místního bufetu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Maloskalští volejbalisté ve druhé lize průběžně druzí
Poprvé v nové sezoně získali volejbalisté Malé Skály plný počet bodů
První domácí utkání hráli volejbalisté z Malé Skály proti Letovicím
Volejbalisté Malé Skály připsali první body do tabulky
Maloskalští volejbalisté poměřili síly v Českém poháru
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Výstava Příběhy Severních Čech zavítá na náměstí v Malé Skále

Nejčtenější články

12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
12.06.: Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT