Díky gólu Nováka v 90. minutě Přepeře naplno bodovaly v Živanicích

30.08.2022 19:29:18 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Přepeře jely do Živanic s cílem odčinit domácí porážku s Pardubicemi a naplno bodovat. To se jim nakonec podařilo díky brance Nováka v 90. minutě.

Živanice - FK Přepeře 2:3 (0:0)

Své předsevzetí začali hosté naplňovat v 8. minutě, kdy Bína našel přesně na pravém křídle Martana, ten míč zatáhl a přesně našel na penaltě Bulíře. Jeho střela z voleje šla však nad branku domácích. Ve 22. minutě předvedli hosté rychlou akci na jeden dotek po ose Novotný, Bulíř, Pavlata, Ježek, Pavlata a zakončující Martan, kterému jeho prudkou střelu brankář Frydrych zlikvidoval. Domácí v těchto minutách měli problém s účinným presinkem Přepeř. Ve 24. minutě vyvezl z vlastní poloviny míč Knejzlík, před vápnem našel přesně Bulíře, který míč prostrčil za obranu na Martana. Ten bohužel sám před brankářem netrefil prudkou střelou branku. Ve 34. minutě Bína poslal centr do vápna, míč se dostal k Ježkovi, který se na malém vápně zasekávačkou zbavil obránce, ale jeho střelu z otočky k tyči brankář zneškodnil. Přepeře hrály celý poločas výborně a domácí nepustily do žádné šance.

V úvodu druhé půlky, ve 47. minutě, prostrčil Šulc míč na nabíhajícího Knejzlíka. Jeho centr srazil rukou obránce a pískala se penalta. K té se postavil Pavlata a střelou k tyči dostal Přepeře do vedení 0:1. V 60. minutě šly Přepeře do přečíslení, ale Martanův pokus o kličku vystihl domácí obránce, rychle přenesl hru na druhou stranu na Buriánka, jehož střelu Truksa vyrazil na roh. Na ten si nejvýše naskočil Spěvák. Truksa jeho hlavičku ještě stihl vyrazit, ale na dorážku byl již krátký - 1:1. V 66. minutě bylo pro Přepeře ještě hůř. Kopecký zatáhl míč po levém křídle a na jeho přesný centr si naběhl Petrus a přesnou hlavičkou dostal domácí do vedení 2:1. V 74. minutě mohly Přepeře vyrovnat. Knejzlík hodil aut na Synka, ten se obtočil okolo obránce a přesnou uličkou našel Pavlatu. Ten se ocitl sám před brankářem, přeloboval ho, ale míč skončil jen těsně vedle branky. V 77. minutě Knejzlík přihrál Synkovi, ten se zbavil obránce a bombou z 25 metrů trefil přesně šibenici domácí branky 2:2. Přepeře i nadále tlačily a snažily se strhnout vítězství a svou stranu.

V 80. minutě prodloužil Novák hlavou na Synka, ten se dostal před obránce, který ho držel za dres, rozhodčí tu bohužel neviděl. V 82. minutě centroval z pravé strany Bína, Novák na malém vápně špičkou kopačky míč tečoval, a ten skončil těsně nad břevnem domácí branky. V 83. minutě domácí zahráli špatně malou domů, míč který směřoval do branky brankář Frydrych vytáhl rukou a následoval nepřímý volný kop. Dobré tři minuty se nehrálo, než rozhodčí postavil domácí hráče do patřičné vzdálenosti, což se mu nakonec stejně nepovedlo. Přesto Bulíř dloubnul míč na zadní tyč, kde Tvaroha hlavou zakončil těsně nad. V 89. minutě centroval z pravé strany Novák a obránce před nabíhajícím Šulcem odhlavičkoval na roh. Ten zahrával Bulíř, centr přetáhl až na Nováka, který si míč zpracoval, posunul na levačku a prudkou střelou z vápna k tyči nedal brankáři šanci a zajistil hostům výhru 2:3.

„Utkání jsme měli rozhodnout již v první půlce. Ale bohužel se stále potýkáme s koncovkou. Ve druhé půlce jsme šli do vedení, ale pak jsme na chvilku vypadli z tempa, udělali pár chyb, čehož domácí využili a otočili stav. To nás nakoplo a nejdříve Kuba Synek nevídanou střelou vyrovnal a Dan Novák v poslední minutě zajistil vítězství. Vezeme si zasloužené tři body, neboť kromě pětiminutovky ve druhé půlce jsme byli po celý zápas lepší," hodnotil utkání za Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 61. Spěvák, 66. Petrus - 47. Pavlata z pen., 77. Synek, 90. Novák. Rozhodčí: Tryzna - Ježek, Erlebach, ŽK: 3:1. Diváků: 100. Přepeře: Truksa - Bína, Tvaroha, Nesvadba, Knejzlík - Pavlata, Novotný - Martan (64. Novák), Bulíř (90.+2 Gebert), Šulc - Ježek (72. Synek).

V sobotu 3. 9. 2022 sehrají Přepeře utkání 5. kola ČFL proti vítězi loňského ročníku, celku SK Zápy. Výkop je v 10:30. Ve 2. kole Mol cupu se FK Přepeře utká 14. 9. od 17:00 v RTW areně s mužstvem  FC Táborsko, hrajícím FNL.