Díky zlepšení ve druhé půli Přepeře zdolaly Dvůr a v Mol cupu jdou dál

15.08.2019 10:58:13 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V prvním kole Mol Cupu přivítaly Přepeře soupeře z loňské divizní sezony - Dvůr Králové. Po rozpačité první půli, která skončila 2:2, ve druhé části už domácí dominovali, díky hattricku Martina Ježka vyhráli 6:2 a postupují do druhého kola.

FK Přepeře - Dvůr Králové 6:2 (2:2)

Již ve 3. minutě se po vhazovaném autu dostal k centru V. Novotný, míč se odrazil k Volfovi, a ten z úrovně penalty prostřelil brankáře. V 9. minutě hosté kopali roh, Hyka míč vyboxoval za vápno, ale Dvořák ho pohotově vrátil k tyči na 1:1. Ve 14. minutě Jarosz vysunul na levém křídle Díla, ten se zbavil obránce, ale jeho prudká střela prolétla nad břevnem. V 17. minutě si na Tvarohův centr naskočil Synek, avšak hlavičkoval těsně vedle levé tyčky. Ve 30. minutě zahrávali hosté trestný kop téměř z půlky hřiště. Na centrovaný míč si naběhl Kruliš a na zadní tyči ho usměrnil do sítě - 1:2. Ve 38. minutě si na přesný Vencův pas za obranu naběhl P. Novotný, ve vápně se zbavil dvou obránců a levačkou poslal míč k tyči 2:2.

Na začátku druhé půlky vyslal Pavlata pas na Volfa, jeho prudkou střelu však brankář Matula stačil vyrazit. V 52. minutě Přepeřští dostali pod tlak hostujícího Kruliše, ten dával malou domů, kterou vystihl Synek, jenž udělal kličku brankáři a skóroval do prázdné branky na 3:2. V 56. minutě centroval Pavlata, Volf ale z voleje přestřelil. V 60. minutě se odrazil míč za vápno, P. Novotný vyslal dělovku-brankář Matula ovšem reflexivně vyrazil. V 63. minutě rychlonohý Díl unikl po levém křídle, prudce vystřelil, ale Matula opět míč vyrazil. V 75. minutě Pavlata s Dílem dostali u postranní čára pod tlak Dvořáka, Díl postrčil na střídajícího Ježka, a ten střelou přes obránce zvýšil na 4:2. V 83. minutě V. Novotný vybojoval na soupeřově půlce balón a po rychlé kombinaci Volfa s Tvarohou se ocitl sám před brankářem Ježek, jenž zachoval chladnou hlavu, udělal mu kličku a levačkou poslal míč do prázdné branky - 5:2. V 89. minutě našel V. Novotný ve vápně Volfa, ten se uvolnil přes obránce, který ho faulem poslal k zemi a byla nařízena penalta. K té se postavil v pohodě hrající Ježek a střelou za háčky zkompletoval čistý hattrick - 6:2.

Videosestřih Ivo Zahradnika:

„V prvním poločase jsme neuhlídali dvě standardky soupeře a pustili ho do hry. Druhý poločas jsme zvýšili pohyb, agresivitu a zpřesnili kombinaci, soupeře jsme jasně přehrávali," dodal k zápasu vedoucí mužstva FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 3. Volf, 38. P. Novotný, 52. Synek, 75., 83. a 89. Ježek - 9. Dvořák, 30. Kruliš. Rozhodčí: Dujsík - Šimek, Fojtík, ŽK: 0:1. Diváků: 150. Přepeře: Hyka - V. Novotný, Venc, Marek Sedláček, Tvaroha - Jarosz (55. Krasnický), Pavlata -P. Novotný (76. Michal Sedláček), Volf, Díl - Synek (68. Ježek).