Dimenze digitálního umění v tvorbě Petra Bílka

10.11.2010 19:19:01 | Autor: Petra Luňáková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Dimenze digitálního umění v tvorbě Petra Bílka

Listopadovou osobností Galerie XY je Petr Bílek, výtvarník z Jilemnice. Výstavní prostory dekorují moderní obrazy inspirované světem komiksu, počítačových her a grafitti.

Vedle klasických technik, jimiž jsou kresba, perokresba či například malba využívá k realizaci svých nápadů výtvarných prostředků moderních technologií – vektorové grafiky a digitální malby. Esenciálním inspiračním zdrojem jsou autorovi grafitti, komiks a dílo australského ilustrátora Ashleyho Wooda.

„Na této výstavě je zajímavá paralela mezi díly vzniklými klasickými postupy a mezi těmi, která vznikala digitálně,“ upozorňuje na pozoruhodný fakt Kateřina Jínová z Galerie XY.

Vernisáž zahájila galerie v sobotu 6. listopadu 2010 a hudebním hostem byl tentokrát projekt Haters (http://bandzone.cz/haters), neotřelá dvojice Václav Cempírek (voice actor) a Marek Szabó (synth music). Jejich elektronická show na pozadí vystavených grafik  nastolila rezonující synergii světů dvou umění. 

Video z otevření


Navštivte Galerii XY v Husově ulici, pod kostelem sv. Petra a Pavla (http://www.xy.nafoceno.cz) a octnete se v digitálním světě Petra Bílka. Výstava je přístupná do 2. prosince 2010.

Informace o autorovi:  

Petr Bílek (narozen1983) vystudoval Střední uměleckou školu v Liberci, obor propagační výtvarnictví. Na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně se dva roky věnoval studiu animace. Jako grafik spolupracuje s tvůrci PC her (2K Czech – hra Axel a Pixel), navrhuje a realizuje interiéry, tvoří designy (oblečení, skateboardy) a věnuje se komiksové ilustraci.

Fotogalerie ze zahájení výstavy zde Dimenze digitálního umění

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice Když v měsíci dubnu letošního roku příslušníci Vězeňské služby Věznice Rýnovice prováděli kontrolu přijatých zásilek pro odsouzené, dvě z obálek obsahovaly mnohem víc, než se zprvu zdálo. Na první pohled pouhé pingpongové pálky, na ten druhý již jednoznačná skrýš pro drogy. V rukojeti pálek se ukrývalo takové množství metamfetaminu, které by posloužilo k několika dávkám. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

The PeaNuts a Foxy Mama zahrají na dalším klubovém večeru
Horská služba v plném nasazení pro zimní sezonu
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
Turnovská kultura v prosinci
Policisté varují před krádežemi chat a chalup v Pojizeří

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
03.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. prosince
02.12.: Liberecký kraj opět zavádí linku pro registraci k očkování

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT