Dimenze digitálního umění v tvorbě Petra Bílka

10.11.2010 19:19:01 | Autor: Petra Luňáková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Dimenze digitálního umění v tvorbě Petra Bílka

Listopadovou osobností Galerie XY je Petr Bílek, výtvarník z Jilemnice. Výstavní prostory dekorují moderní obrazy inspirované světem komiksu, počítačových her a grafitti.

Vedle klasických technik, jimiž jsou kresba, perokresba či například malba využívá k realizaci svých nápadů výtvarných prostředků moderních technologií – vektorové grafiky a digitální malby. Esenciálním inspiračním zdrojem jsou autorovi grafitti, komiks a dílo australského ilustrátora Ashleyho Wooda.

„Na této výstavě je zajímavá paralela mezi díly vzniklými klasickými postupy a mezi těmi, která vznikala digitálně,“ upozorňuje na pozoruhodný fakt Kateřina Jínová z Galerie XY.

Vernisáž zahájila galerie v sobotu 6. listopadu 2010 a hudebním hostem byl tentokrát projekt Haters (http://bandzone.cz/haters), neotřelá dvojice Václav Cempírek (voice actor) a Marek Szabó (synth music). Jejich elektronická show na pozadí vystavených grafik  nastolila rezonující synergii světů dvou umění. 

Video z otevření


Navštivte Galerii XY v Husově ulici, pod kostelem sv. Petra a Pavla (http://www.xy.nafoceno.cz) a octnete se v digitálním světě Petra Bílka. Výstava je přístupná do 2. prosince 2010.

Informace o autorovi:  

Petr Bílek (narozen1983) vystudoval Střední uměleckou školu v Liberci, obor propagační výtvarnictví. Na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně se dva roky věnoval studiu animace. Jako grafik spolupracuje s tvůrci PC her (2K Czech – hra Axel a Pixel), navrhuje a realizuje interiéry, tvoří designy (oblečení, skateboardy) a věnuje se komiksové ilustraci.

Fotogalerie ze zahájení výstavy zde Dimenze digitálního umění

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT